Máme otevřeno a provádíme ambulantní i operační výkony. Dodržujeme však zvýšený hygienický režim. Více informací zde.

BII – breast implants illness

V poslední době se na internetu množí zavádějící informace ohledně tzn. BII – breast implants illness. Jako renomovaná klinika plastické chirurgie, která ročně ošetří více než 5 000 pacientů, reagujeme na tyto nepotvrzená tvrzení. Naše klinika plastické chirurgie Premier Clinic používá pouze novou generaci (tzv. 5. generaci) implantátů Motiva či Mentor. Ročně implementují lékaři na naší klinice více než 1 000 ks implantátů a za celou profesní kariéru našich lékařů a naší kliniky jsme se nikdy nesetkali s nemocí, která by měla symptomy uváděné jako BII – nemoci prsních implantátů – BII breast implants illness. Jako další příklad můžeme uvést, že například značka Motiva prodala více než 800 000 implantátů s průměrnou komplikací zvětšení prsou méně než 1%.

5. generace silikonových implantátů

Dezinformace z různých webů ohledně nemoci BII se ale nevážou k nové generaci silikonových implantátů – tzv. 5. generaci silikonových implantátů. Např. uživatelka youtube.com „Adel a Katarina“ zmiňuje ve svém videu svoji vlastní zkušenost s touto nemocí, kde ale potvrzuje, že neměla ve svém těle silikonové implantáty ale tzv. implantáty které byly naplněné solným roztokem. Tento typ implantátů byl používaný v době 60. – 80. letech minulého století. Tento typ implantátů absolutně nelze srovnávat s dnešními typy implantátů, které mají za sebou minimálně 40 let vývoje. Je to jako bychom srovnávali bezpečnost v automobilovém průmyslu, kdy nelze srovnávat bezpečnost automobilů z 60. let, s dnešními vyspělými automobily.

  • Všechny značky implantátů které používáme mají rozsáhlý záruční program – např. implantáty Motiva nabízí: Always Confident Warranty, v rámci kterého v ČR a SR zaručuje ženám doživotní bezplatnou výměnu implantátů v případě vážné kapsulární kontraktury (3. a 4. stupeň Bakerovy škály) a v případě ruptury implantátu bezplatnou výměnu implantátů po dobu 10 let od operace.

Přestože silikonové prsní implantáty existují již od šedesátých let, velký vývoj zažily až v posledních letech co do lepší kvality a trvanlivosti.

Mezitím ženy na celém světě čelí novým zprávám o vedlejších účincích souvisejících se zvětšením prsu – z nichž většina byla spojena s jedním konkrétním povrchem implantátu – makrotexturovaným druhem (který na naší klinice ovšem nepoužíváme).

 

MAKROTEXTUROVANÉ IMPLANTÁTY

Ale navzdory rostoucím důkazům, že makrotexturované implantáty potenciálně spouštějí zánětlivé stavy u pacientů, přední výrobci implantátů nadále vyrábějí, prodávají a prodávají implantáty 4. a 5. generace, které se od 80. let 20. století významně nezměnily.

Tyto stavy se mohou pohybovat od běžné, nízkorizikové kapsulární kontraktury (což je kapsula vytvořená z přirozené tkáně kolem implantátu, která ztvrdne a zkrátí se) až po formu rakoviny známou jako anaplastický velkobuněčný lymfom spojený s prsními implantáty nebo BIA-ALCL.

Motiva Implants® byly navrženy speciálně tak, aby minimalizovaly zánětlivé reakce těla – a tedy stavy s nimi spojené.

Více než milion implantátů Motiva Implants® bylo použito pacienty a předními plastickými chirurgy na celém světě v roce 2010. Jak klinické, tak vědecké publikace a sledování implantátů po uvedení na trh ukazují, že u pacientů s Motiva Implants® je celková míra komplikací menší než 1%.

Svěřte se do rukou renomované kliniky plastické chirurgie, která používá pouze bezpečné silikonové implantáty 5 generace. Jsme odborníky pro zvětšení prsou v ČR a naši lékaři se považují za specialisty na zvětšení prsou v ČR.

Fotografie našich klientek:

[smartslider3 slider=9]

MUDr. Lucie Zárubová – moderní techniky zvětšení prsou:

 

 

Nejčastější dotazy zvětšení prsou – video: