Karbonová maska

Karbonová maska neboli karbonový peeling je jedinečné ošetření, které se účinně zaměřuje na řešení problematické pleti (např. aknózní pokožka), šetrně eliminuje vrásky, rozšířené póry, pomáhá ke stimulaci kolagenových vláken pro zpevnění pleti, napomáhá redukovat kožní hyperpigmentace – pihy, pigmentové skvrny, kožní onemocnění melazma, apod., kromě toho působí i preventivně.

Karbonová maska versus kosmetický peeling

Krásná, sjednocená a vitální tvář, i to charakterizuje působení karbonového peelingu neboli ošetření karbonová maska. Klasický kosmetický peeling sice také působí na vyhlazení a pročištění, ale pouze povrchově, kdy jsou odstraňovány odumřelé svrchní kožní buňky. Laserová karbonová maska se specializuje nejen na povrch, ale hlavně na spodní epidermis, hloubkový kožní maz, včetně rozšířených pórů, ale má také uzdravující a regenerační efekt.

Bližší informace k zákroku

Karbonová maska je ambulantní šetrný zákrok s viditelným efektem zlepšení pokožky. Při ošetření s karbonovou maskou jsou využívány laserové paprsky lékařského prémiového přístroje Q-Switch ND: YAG Laser Pastelle. Za pomoci kombinování dvou ultrakrátkých pulzů s nižší energií a využitím karbonového krému jako urychlovače k dosažení zesíleného působení na kůži je následně zahřátím a aktivací (rozštěpením) uhlíkových elementů obsažených v karbonovém krému dosaženo potřebného efektu.

V případě, kdy je karbonová maska zacílena na aknózní pleť, je doporučovaná aplikace asi 3x v rozmezí 14 dnů, při redukci vrásek min. 3x, v rozestupu 3–4 týdnů mezi ošetřeními. Ošetření probíhá zhruba půl až hodinu a je bez omezení, tudíž se pacient bez potíží navrací do pracovního i osobního režimu.

Výhody zákroku

Karbonová maska viditelně omlazuje a zlepšuje stav pleti na obličeji, krku nebo dekoltu. Díky vysokovýkonnému laserovému ošetření za pomoci certifikovaného (FDA) lékařského přístroje Q-Switch ND: YAG Pastelle, který disponuje vysokým výkonem a ultrakrátkým pulzem, nezpůsobuje poškození okolní tkáně, na rozdíl od jiných laserů.

 • Okamžitý viditelný účinek
 • Bezbolestný rychlý ambulantní zákrok bez nutnosti hospitalizace
 • Sjednocení, zlepšení textury a tónování pleti
 • Hloubková regulace nadbytečné tvorby kožního mazu
 • Odstranění odumřelých buněk, snížení rozšířených pórů
 • Likvidace aktivních bakteriálních lézí včetně prevence před dalším projevem akné
 • Syntéza kolagenu a elastinu pro dermální obnovu a regeneraci
 • Zmírnění vrásek
 • Redukce kožní hyperpigmentace
 • Hlubší průnik do podkožní tkáně pro kvalitnější čištění pokožky

Průběh ošetření

Zákrok probíhá ambulantně a bez anestezie. Na obličej je nanesena karbonová maska, která se nechá asi 20 minut působit. V ní obsažené uhlíkové částice působením tepelné laserové energie pronikají hluboko do kožních pórů, kde laserové paprsky absorbují, koncentrují se a díky ultrakrátkým pulzům s vysokým výkonem jsou v epidermu rozstřeleny, což má za následek stimulaci nových kolagenových vláken, likvidaci bakterií, stažení pórů apod. Po očištění karbonové masky je na obličej pro větší intenzitu působení nanesen hydrogelový plát s kyselinou hyaluronovou. Zákrok je nebolestivý, trvá přibližně půl hodiny a po ošetření se pacient jednoduše vrací do každodenního života.

Před zákrokem

Karbonová maska zlepšuje vzhled pokožky a účinně pomáhá při řešení kožních nedokonalostí s výsledkem krásné a čisté pleti. Ošetření je šetrné a bezpečné, přesto není pro každého vhodné.

Kontraindikace:

 • Zánět, akutní infekce, bakteriální dermatitida
 • Nádorová onemocnění, rakovina kůže
 • Těhotenství, kojení
 • Alergie, autoimunitní choroby
 • Diabetes
 • Epilepsie
 • Cévní nemoci, křečové žíly, trombózy
 • Srdeční potíže, kardiostimulátor

Karbonová maska působí na všechny fototypy, před aplikací je však nutná konzultace s ošetřujícím lékařem pro posouzení způsobilosti k zákroku.

Po zákroku

Těsně po zákroku může být pokožka narůžovělá, ale po pár hodinách odezní, poté lze použít make-up. Doporučujeme ošetřované oblasti mazat kvalitními hydratačními krémy proti vysušování. Po zákroku není vhodné ošetřované místo vystavovat asi měsíc přímým slunečním paprskům, je potřeba chránit kůži kvalitními opalovacími krémy s vysokým PH faktorem.

Karbonová maska v sobě nosí novou moderní neinvazivní metodu určenou pro všechny fototypy, tudíž i ty citlivé, viditelné výsledky ihned po ošetření, zkrášlující a omlazující efekt dlouhodobý. Karbonová maska v pravidelné péči maximalizuje účinek.

Krásná tvář ještě neznamená zdravá a čistá. Tak jako je nutná osobní hygiena, tak je potřeba věnovat čas i správnému čištění pokožky na obličeji, je totiž Vaší vizitkou. Není ostudou využít pro rozjasnění, pročištění a zlepšení pleti (nejen povrchově, ale i hloubkově) profesionální a kvalitní techniku, ba spíše dnes, kdy je pleť více namáhána a vystavována všem negativním vlivům ovzduší, je to nutné o to víc.

Odebírejte novinky


Souhlasím se zpracováním osobních údajů.