Prémiová klinika plastické chirurgie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
phone-call

Celulitida

Celulitida, nebo také celulita, pomerančová kůže, lipohypertrofie, typická svými hrbolky a nerovnostmi na kůži, postihuje převážně ženy, a to i mladé a štíhlé, ale nevyhýbá se ani mužům.

Cena zákroku od:

od 2 200 Kč

scalpel

TYP ZÁKROKU:

Ambulantní zákrok

cosmetic-surgery

Specializace:

Dermatologie

syringe

Anestezie:

Bez anestezie

time

Délka zákroku:

30 min

beautiful

Rekonvalescence:

0 dní

O zákroku

Celulitida, nebo také celulita, pomerančová kůže, lipohypertrofie, typická svými hrbolky a nerovnostmi na kůži, postihuje převážně ženy, a to i mladé a štíhlé, ale nevyhýbá se ani mužům. Naše klinika plastické chirurgie disponuje jednou z nejúčinnějších metod redukce celulitidy a to německou rázovou vlnou. Pro efektivní redukci celulitidy je doporučeno absolvovat sérii 6 až 10 ošetření.

Neestetická celulitida se tvoří převážně na přední i zadní části stehen, na hýždích, občas však napadá i břišní stěnu nebo horní část rukou. V problematické oblasti, kde se podkožní tukové buňky objemově rozšiřují a tlakem proti svrchní straně pokožky pak způsobují ony nepěkné zvrásněné hrbolky, dochází ke špatné cirkulaci lymfatického a krevního systému, který vede k těmto změnám v podkoží.

Celulitida je estetická vada na kráse, ale dosti často, pokud není léčena, zhoršuje metabolismus tuků a může způsobovat i velké zdravotní potíže, jako jsou otoky, špatný krevní oběh, křečové žíly, bércové vředy.

Je nutné podotknout, že celulitida není problém několika dnů, ale vytváří se na kůži postupným působením všech vyjmenovaných negativních vlivů. Proto je vždy namístě prevence již v raném stadiu.

Jak se efektivně odstraňuje celulitida

Naše klinika plastické chirurgie disponuje jednou z nejúčinnějších metod redukce celulitidy a to německou rázovou vlnou. Pro efektivní redukci celulitidy je doporučeno absolvovat sérii 6 až 10 ošetření.

Důležitým aspektem pro odstraňování celulitidy je nutné dostatečně zásobovat tělo tekutinami, nejlepší je čistá voda, kvalitní bylinkové čaje, přírodní ovocné nebo zeleninové šťávy. To však samozřejmě nestačí. Celulitida se v estetické medicíně a kosmetice dostává do popředí zájmu, protože jí trpí až 90 % dospělé populace, převážně žen (výjimky však nejsou už ani u dětí).

Redukovat a odstraňovat projevy celulitidy – efektivně – dnes nabízí řada metod. Základem je téměř vždy podpora lymfatického oběhu pro urychlení látkové výměny, pro postupné odstraňování škodlivých látek z těla, zpevňování podkožních tkání masážní technikou, rozmělnění tukových buněk.

Kde hledat příčiny pro vznik celulitidy

Náročný životní styl vede dosti často k ukládání nepotřebných tukových zásob. Další faktory ovlivňující vznik celulitidy jsou genetické dispozice, sedavé zaměstnání, hormonální změny, hromadění toxických látek v těle, ale také kouření, dlouhé stání, nedostatečné doplňování tekutin. Celulitida má historii v nedostatečném odstraňování toxinů, kdy je následkem stárnutí ovlivněn průběh endokrinního i vaskulárního fungování – podkožní tkáně a cévy se mohou ucpávat, což pak vede k nepříjemným a zdraví neprospěšným otokům. Pomerančový celulitidový vzhled je zapříčiněn také úbytkem kolagenu a elastinu, což je důsledek stárnutí.

Koho celulitida postihuje

Celulitida samozřejmě trápí více ženy, jejich kůže je slabší, tím jsou oslabeny jejich problematické partie a náchylnost k ukládání tuků je zde vyšší. Velký podíl si připisuje i hormonální hladina u žen, jelikož estrogen narušuje působení vitamínu E, který pomáhá ke stimulaci krevního oběhu, rovněž tak vitamínu B6, jež se podílí na odstraňování zadržené vody v tkáních. Proto ženy užívající hormonální antikoncepci mají sklon k tvorbě celulitidy více než muži.

Celulitida a výhody odstranění

 Všechna ošetření eliminují projevy celulitidy, pro lepší účinek se dají kombinovat – zpevněná a vyhlazená pokožka bez nerovností.

Genetické dispozice předurčují náš vzhled, ovlivňují i to, jak se organismus dokáže rychle či pomalu s určitými estetickými problémy vyrovnávat.  Celulitida je problém, který v řešení vlastními silami bývá velmi vyčerpávající. Moderní přístroje však dnes umožňují najít řešení rychleji. Úspěšná léčba však potřebuje i Vaši trpělivost. Uděláme pro vaše zdraví a krásné tělo maximum.

  • checkZdravý životní styl, včetně zdravé stravy s dodržováním pitného režimu
  • checkDostatečný pohyb, chůze, sport
  • checkOtužování, plavání, sauna
  • checkMasáže pro zvýšení krevního oběhu

Kombinace zákroků - doporučení klientů

Klienti také využívají před odstraněním celulitidy metody tumescentní liposukce, či laserové liposukce, kdy je před redukcí celulitidy odsát z dané oblasti tuk a působením laserového paprsku o vlnové délce 980 nm je pokožka v místě zákroku vypnuta.

Nejčastěji používané metody k eliminaci celulitidy

Radiofrekvenční lipolýza – moderní neinvazivní metoda, jejíž princip spočívá ve stimulaci kolagenových vláken a urychlování lymfatického oběhu, včetně spalování tuků, s cíleným působením na tukové buňky
Estetická rázová vlna – odbourává tukové buňky, podporuje novotvorbu kolagenových a elastinových vláken, podílí se na regeneračních procesech i stimulaci krevní cirkulace
Laserová lipolýza – efektivně rozrušuje tukové tkáně s využitím laserového paprsku, kdy dochází k přeměně energie na tepelnou, stimuluje produkci kolagenových a elastinových vláken
Ultrazvuková lipodestrukce – neinvazivní působení nízké ultrazvukové frekvence do konkrétních míst s cíleným namířením s efektem rozmělnění tukových buněk
Lymfodrenáž – podporuje odplavování škodlivých toxických a odpadních látek z těla, ovlivňuje správné fungování lymfatického systému, látkové výměny

Pryč s celulitidou - německá rázová vlna

Máte problém s celulitidou? Naše pracoviště disponuje dosud nejúčinnější rázovou vlnou od německé společnosti. Efekt rázové vlny na celulitidu je popsán v řadě klinických studií, ze všech přístrojů a technik redukující celulitidu je právě rázová vlna ta nejúčinnější a s největším počtem spokojených klientů.

Naše výsledky

Prevence je vhodná

- Zdravý životní styl, včetně zdravé stravy s dodržováním pitného režimu
- Dostatečný pohyb, chůze, sport
- Otužování, plavání, sauna
- Masáže pro zvýšení krevního oběhu

Genetické dispozice předurčují náš vzhled, ovlivňují i to, jak se organismus dokáže rychle či pomalu s určitými estetickými problémy vyrovnávat. Celulitida je problém, který v řešení vlastními silami bývá velmi vyčerpávající. Moderní přístroje však dnes umožňují najít řešení rychleji. Úspěšná léčba však potřebuje i Vaši trpělivost. Uděláme pro vaše zdraví a krásné tělo maximum.

Celulitida a výhody odstranění

Všechna ošetření eliminují projevy celulitidy, pro lepší účinek se dají kombinovat – zpevněná a vyhlazená pokožka bez nerovností.

Zavolejte mi

Vyplňte e-mail nebo telefon a my Vám zavoláme zpět.

Využijte nezávazné konzultace

Více o Premier Clinic

The tabs are working. Please, note, that you have to add a template to the library in order to be able to display it inside the tabs.
×