LÉTO PLNÉ SLEV - ušetřete v letních termínech až 20 000 Kč - více informací zde.

ONLINE KONZULTACE - zhodnocení operace plastickým chirurgem zdarma - více informací zde.
Prémiová klinika plastické chirurgie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
phone-call

Lifting čela, Lifting obočí (brow lift)

Mini-invazivní zákrok – lifting čela (brow lift) je zákrok, který zvedne snížené čelo, obočí, a tím zároveň omlazuje oční oblast.

Cena zákroku od:

22 000 Kč

scalpel

TYP ZÁKROKU:

Ambulantní zákrok

cosmetic-surgery

Specializace:

Plastická chirurgie

syringe

Anestezie:

Lokální nebo celková anestezie

time

Délka zákroku:

30 min

beautiful

Rekonvalescence:

7 dnů

O zákroku

Liftin čela a lifting obočí (tzv. Brow lift) začíná být velice populárním zákrokem ve světě, i na naší klinice. Tvář, obličej, čelo, dotváří ucelené vzezření člověka, oblast mezi obočím k tomu podtrhne osobitost. V průběhu stárnutí však dochází nejen ke ztrátě pružnosti, ale i k poklesům čela, vytváření vrásek mezi obočím a čelem. K nejčastějším projevům obličeje pak patří ustaraný, unavený, vrásčitý nebo zamračený výraz, který přidává léta a ubírá krásu.

Moderně a šetrně lze tyto průvodní jevy vyřešit za pomoci liftingového esteticko-chirurgického zákroku (pro zmírnění jevů stárnutí, zjemnění výrazu obličeje apod.).

Lifting čela a obočí (brow lift) versus operace očních víček

Mnohdy klienti vyžadují prvotně úpravu očních víček, ale často si neuvědomují, že za potížemi bývá zpravidla pokles a převis čelní stěny nebo obočí. Operaci očních víček je možné zkombinovat s liftingem čela i obočí pro ještě kvalitnější a účinnější výsledek.

Lifting čela (brow lift) řadíme mezi zákrok, který zvedne snížené čelo, obočí, a tím zároveň omlazuje oční oblast. Obočí lze vymodelovat, vyrovnat vrásky u kořene nosu, příčné i vodorovné vrásky na čele, nebo jen slabě posunout obočí a dosáhnout tak rozjasnění a optimističtějšího pohledu.

Bližší informace k zákroku

Zákrok se provádí v místním znecitlivení nebo v celkové narkóze či analgosedaci. Lifting obočí nebo čela lze uskutečnit několika způsoby, a to – buď povytažením čela, obočí, nebo jen přemodelovat obočí k dokonalé souměrnosti. Vždy lze oba způsoby spojit. Při standardní plastické úpravě je řez proveden nahoře u pokožky vlasů a je ukrytý pod vlasy, nebo se provádí těsně nad obočím, aby jizvička byla schována obočím (to v případě remodelace). Lifting čela nebo obočí trvá přibližně 1,5 hodiny a umožňuje návrat do pracovního i osobního života po přibližně týdenní rekonvalescenci, někdy i druhý den, v závislosti na ošetřované oblasti a velikosti zásahu. Ošetření je určeno ženám i mužům a je ho možné, pro ještě lepší výsledek, kombinovat s jinými estetickými zákroky, např. s faceliftem, lipofillingem, aplikací botulotoxinu apod. Pokud se rozhodnete k podstoupení liftingu obočí a čela, vždy budeme vycházet z vašich obličejových rysů a estetických předpokladů.

Výhody zákroku

Lifting obočí nebo čela nadzvedá a vyhlazuje oblast v místě zákroku pro dosažení mladšího vzhledu. Jde o všestranné řešení s minimální pooperační zátěží i bolestí.

 • checkAmbulantní invazivní zákrok v lokálním znecitlivení
 • checkViditelný účinek s trvalým efektem
 • checkMinimální vedlejší účinky
 • checkRychlý zákrok bez patrných jizev, pokud jsou skryty ve vlasové části
 • checkBezpečná metoda estetické medicíny nezatěžující organismus
 • checkPřirozený omlazený vzhled

Alternativy zákroků - klienti doporučují

Zákrok je možné zkombinovat s dalšími méně či více invazivními zákroky. Může se jednat jak o operaci očních víček až po klasický facelift v celkové narkóze.

Průběh ošetření

Po znecitlivění se, v závislosti na velikosti rozsahu, provedou krátké protáhlé řezy ve vlasaté části čela a u spánků, nebo se provede větší řez mezi oběma ušními boltci. Kožní čelní tkáň je povytažena, může být použit i endoskop, zredukována, tzn. přebytečná kůže je odstraněna a rána je po zavedení drénů sešita. Po zákroku v celkové anestezii je nutná hospitalizace. Operovaná oblast je zafixována speciálním kompresním obvazem, aby nedocházelo k velkým otokům, úkolem je také pomoci tkáním k rychlejšímu hojení. Oblast se může projevovat opuchlinou, v závislosti na citlivosti pokožky.

Specialista

MUDr. IGOR SLANINKA Ph.D.

 • Zkušený atestovaný plastický chirurg s dlouholetými zkušenostmi z plastické chirurgie.
 • MUDr. Igor Slaninka provádí celé spektrum estetických výkonů od zvětšení prsou, lipotransferu, liposukcí a mnoho dalšího.
 • MUDr. Igor Slaninka používá implantáty značky Motiva, Polytech, Mentor a B-Lite.
 • Je uznávaným specialistou v oboru především díky jeho výsledkům, precizní práci bez komplikací a mnohaleté praxi jako vedoucí lékař na Chirurgické klinice FNHK.
 • MUDr. Igor Slaninka je jeden z nejvíce poptávaných plastických chirurgů Premier Clinic a v ČR.

Před zákrokem

Zákrok je rychlý, bezpečný a dobře snášen, i pro něj však existují určitá omezení. Před zákrokem je potřeba asi 2 týdny nekouřit – kouření totiž zvyšuje rizika komplikací a snižuje hojení.

Po zákroku

Po zákroku se přibližně 2–10 dnů objevují otoky, zarudnutí, modřinky, brnění, ztuhlost, které samy postupně odezní. Pacient dochází k převazům a po 14 dnech ke kontrole s vyjmutím stehů. Pokud byly použity při ošetření drény, k jejich odstranění dochází po cca 2 dnech. Je žádoucí spaní ve vyvýšené poloze. Po týdnu lze začít s aktivitami, kterým jste se věnovali před zákrokem, nedoporučujeme však min. měsíc žádnou velkou fyzickou zátěž včetně sportování, saunování, solária, slunění, dbát na opatrné česání, horký vzduch z fénů. Zákrok vyžaduje zpravidla min. týdenní rekonvalescenci v pracovní neschopnosti. Vždy je nutné dodržování pooperačního režimu nastaveného ošetřujícím lékařem.

V závislosti na individuálním fungování organismu, elasticitě pokožky či genetickým predispozicím je zákrok trvalého charakteru.

Dnešní moderní a kvalitní technika, profesionální i lidský přístup se v estetice i chirurgii stávají standardem, důležité je však vybrat si tu nejlepší péči tak, aby bylo přihlíženo i na Vaše zdraví, protože to je pro nás nejcennější. Pomáháme Vám být krásnější, jak získat nové sebevědomí i jak mít ráda své nové tělo, i kdyby jen s malou úpravou, ta vždy musí odpovídat Vašim představám.

Zavolejte mi

Vyplňte e-mail nebo telefon a my Vám zavoláme zpět.

Využijte nezávazné konzultace

Více o Premier Clinic

The tabs are working. Please, note, that you have to add a template to the library in order to be able to display it inside the tabs.
×