LÉTO PLNÉ SLEV - ušetřete v letních termínech až 20 000 Kč - více informací zde.

ONLINE KONZULTACE - zhodnocení operace plastickým chirurgem zdarma - více informací zde.
Prémiová klinika plastické chirurgie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
phone-call

Lipofilling

Využívá vlastního výplňového materiálu (tuku) do oblastí těla, které potřebujeme vylepšit, např. k vyplnění rtů, propadlých tváří, zvětšení prsou, hlubokých nosoretních rýh, problematických míst pod očima nebo pro vyhlazení vrásek.

Cena zákroku od:

od 27 800 Kč

scalpel

TYP ZÁKROKU:

Lze i ambulantním výkonem

cosmetic-surgery

Specializace:

Plastická chirurgie

syringe

Anestezie:

Lokální nebo celková anestezie

time

Délka zákroku:

60 min

beautiful

Rekonvalescence:

14 dní

O zákroku

Moderní doba v oblasti estetických ošetření si žádá moderní přístupy, hledání nových metod, které nahrazují klasické injekční výplně a přispívají tak k omlazení. K jedné z nejpřirozenějších metod dnes řadíme lipofilling. Využívá vlastního výplňového materiálu – tuku, tukové tkáně – do oblastí těla, které potřebujeme esteticky vylepšit, např. k vyplnění rtů, propadlých tváří, zvětšení prsou, hlubokých nosoretních rýh, problematických míst pod očima nebo pro vyhlazení vrásek. Lipofilling přináší jednoduché řešení pro remodelaci obličeje a těla bez použití cizích látek, rizik a alergických reakcí.

Proč právě vlastní tuk k vylepšení těla?

Tuková tkáň patří k jedné ze základních složek obnovy měkkých tkání těla, která je odpovědná za elasticitu kůže a množství podkožního tuku. Vlivem stárnutí se schopnost regenerace a tvorby tukových buněk vytrácí a dochází k úbytku pružnosti. Pomocí lipofillingu lze části na těle či obličeji za přispění vlastního tuku „opravit“ nebo zaplnit.

Velkou výhodou lipofillingu je uplatnění přirozené složky pro vyplnění ošetřených částí, při korigování vrásek, kruhů pod očima, s kladným výsledným efektem pro zpevnění a zkrášlení. Tělo tak není nuceno přijímat žádné cizí produkty, do kůže je vpravena čistá látka, kterou tělo dobře přijímá, a mimo jiné má zákrok také vliv na zlepšení kůže po nadměrném slunění, kouření, nebo stresové zátěži, která vykazuje nezdravý vzhled.

Bližší informace k zákroku

Lipofilling neboli vyplnění vlastním tukem umožňuje získat kvalitní výplňový produkt pro vylepšení kontur. Zjednodušeně řečeno, z určité části těla se odebere pomocí liposukčních kanyl určité množství přebytečného tuku, který se aplikuje do předem určených oblastí pro dodání objemu nejen v obličeji, ale třeba i na prsou a hýždích. Celá procedura zabere asi hodinu, v závislosti na ošetřené ploše. Ošetření je možné kombinovat s některými estetickými zákroky a je vhodné pro muže i ženy. Ošetřená oblast kůže je vyplněná a zregenerovaná. Bez nutnosti dlouhodobé rekonvalescence. Pacient se již druhý den může vrátit do běžného pracovního režimu.

Výhody zákroku

 • checkAmbulantní miniinvazivní zákrok s lokálním znecitlivěním (lze však provést i v celkové narkóze)
 • checkDostatečné množství vlastního produktu
 • checkJednoduché ošetření s jednodenní hospitalizací
 • checkZákrok bez jizvení, rizik a alergie
 • checkBezpečná a přirozená metoda estetické medicíny
 • checkTuk lze odebrat kdekoliv na těle, kde je ho nadbytek

Průběh ošetření (jak to probíhá)

Ambulantní, mininvazivní zákrok s místním znecitlivěním nebo v analgosedaci/celkové narkóze probíhá tak, že se z oblasti, kde se nachází dostatek tukové tkáně, malou liposukční kanylou část tuku odebere, zpracuje (odstředí se příměsi a částice, které nejsou žádoucí) a poté se injekčně vpraví do předem určených míst na obličeji nebo jiné části těla, kde je potřeba upravit vzhled nebo vyplnit formu.

Specialista

MUDr. IGOR SLANINKA Ph.D.

 • Zkušený atestovaný plastický chirurg s dlouholetými zkušenostmi z plastické chirurgie.
 • MUDr. Igor Slaninka provádí celé spektrum estetických výkonů od zvětšení prsou, lipotransferu, liposukcí a mnoho dalšího.
 • MUDr. Igor Slaninka používá implantáty značky Motiva, Polytech, Mentor a B-Lite.
 • Je uznávaným specialistou v oboru především díky jeho výsledkům, precizní práci bez komplikací a mnohaleté praxi jako vedoucí lékař na Chirurgické klinice FNHK.
 • MUDr. Igor Slaninka je jeden z nejvíce poptávaných plastických chirurgů Premier Clinic a v ČR.

Před zákrokem

Zákrok je poměrně dobře snášen, přesto je vhodné vědět, pro koho není doporučován:

Při zánětu, infekci nebo nemoci
Při poruše srážlivosti krve
Při nádorových onemocněních
Při aftech, zánětu dutiny ústní (v případě aplikace vlastního tuku do rtů)

Na další zdravotní potíže upozorněte ošetřujícího, vyhnete se tak zbytečným následným problémům. Konzultace s lékařem je vždy nutná i z důvodu posouzení způsobilosti k zákroku konkrétního pacienta.

Po zákroku

Po zákroku se mohou na těle objevit otoky nebo modřiny, které během krátké doby zmizí. Doporučujeme ošetřenou část chladit. Část tuku se po určité době může vstřebat, tudíž je potřeba zákrok opakovat, nebo doplnit, ale z praxe je známo, že výsledky bývají velmi dobré a dlouhodobé. Po ošetření se nedoporučuje vystavovat kůži přibližně 2 týdny sluníčku a aspoň týden chodit do bazénu. Efekt je viditelný téměř hned, u někoho se projevuje do 10 dnů.

Pro ty, jež jsou zastánkyněmi co nejpřirozenějšího omlazování s využitím vlastního produktu, je tato metoda tím nejlepším řešením, které estetická medicína nabízí. I bez potřeby chirurgických zákroků pro mladší a svěží vzhled!

Zavolejte mi

Vyplňte e-mail nebo telefon a my Vám zavoláme zpět.

Využijte nezávazné konzultace

Více o Premier Clinic

The tabs are working. Please, note, that you have to add a template to the library in order to be able to display it inside the tabs.
×