LÉTO PLNÉ SLEV - ušetřete v letních termínech až 20 000 Kč - více informací zde.

ONLINE KONZULTACE - zhodnocení operace plastickým chirurgem zdarma - více informací zde.
Prémiová klinika plastické chirurgie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
phone-call

Operace křečových žil

Díky moderní žilní chirurgii je možné nabídnout pacientům komplexní péči o onemocnění žilního systému. Díky mini-invazivním metodám probíhá léčba ambulantně, bez nutnosti narkózy.

Cena zákroku od:

od 14 900 Kč

scalpel

TYP ZÁKROKU:

Ambulantní zákrok

cosmetic-surgery

Specializace:

Cévní chirurgie

syringe

Anestezie:

Lokální anestezie

time

Délka zákroku:

60 min

beautiful

Rekonvalescence:

7 dnů

O zákroku

Díky moderní žilní chirurgii je možné nabídnout pacientům komplexní péči o onemocnění žilního systému – operace křečových žil. Používáme mini-invazivní metody a léčba probíhá ambulantně, bez nutnosti narkózy. Využíváme nejmodernějších a vysoce inovativních minimálně-invazivních metod (termické – laserová/radiofrekvenční ablace, netermické – žilní lepidlo,  mechano-chemická ablace).

Naši filosofii zakládáme na neustálém vzdělávání našich specialistů, všechny naše zákroky tak odpovídají současným doporučením mezinárodních odborných společností. Cílem je nejen léčebný efekt, ale také estetický výsledek zákroku.

Operace křečových žil - kdy podstoupit?

Křečové žíly (varixy) jsou jedním z projevů chronické žilní nedostatečnosti (chronic vein insufficiency – CHVI), a sice druhým stádiem tohoto onemocnění. Mezi nejčastější projevy chronické žilní nedostatečnosti patří bolesti, otoky a viditelné křečové žíly (varixy), jež v počáteční fázi nemusejí pacienta nijak omezovat, při progresi onemocnění se ale může chronická žilní nedostatečnost projevit například vznikem zánětu či bércového vředu. Ve výjimečných případech může mít onemocnění za následek dokonce plicní embolii.

Léčbu indikujeme především u symptomatických pacientů, kteří trpí otoky, křečemi, bolestmi a pocitem těžkých nohou. Cílenou léčbou odstraníme symptomy a zabráníme progresi onemocnění do závažnějšího stádia. Léčbu nabízíme ale také pacientům, pro něž představují viditelné varixy estetický problém a kteří zároveň nevykazují známky CHVI.

Ceník:

 • laserová metoda 35 000 Kč
 • žilní lepidlo 55 900 Kč

Vyšetření včetně ultrazvuku 1 500 Kč. Výše uvedené ceny jsou uvedené za 1 končetinu.

Specialista

MUDr. SLAVOMÍR ROKOŠNÝ, Ph.D., FEBS

 • specializace: lipedém, cévní a transplantační chirurgie
 • vedoucí lékař programu lipedém v Premier Clinic, vedoucí lékař žilního programu Fakultní Nemocnice Královské Vinohrady
 • praxe v oboru od roku 2003, atestace z cévní chirurgie, evropská atestace z transplantační chirurgie

Typy zákroků které provádíme:

Žilní chirurgie zahrnuje veškeré minimálně-invazivní metody operace křečových žil.

 

Mini-invazivní metody léčby

 • zákrok je prováděn ambulantně a netrvá déle než 30-45 minut
 • žádná předoperační vyšetření, pouze částečná anestesie, bez nutnosti hospitalizace
 • během zákroku se postižená žíla uzavře tepelnou nebo chemickou cestou, výkon je naprosto bezpečný díky ultrazvukové kontrole z několika kožních vpichů, kožní řez není nutný
 • k odstranění postižené žíly nedochází stejným způsobem jako u klasické invazivní metody, zákrok vyvolává uzávěr ošetřené žíly, jež se následně změní v jizvu a postupně se vstřebá
 • v porovnání klasickou invazivní léčbou je hlavní výhodou minimálně invazivních metod nízká pooperační bolestivost, pacient se navíc může okamžitě vrátit ke svým každodenním aktivitám včetně zaměstnání

Podle mechanismu uzávěru dělíme mini-invazivní metody následujícím způsobem:

Termické mini-invazivní metody (destrukce žíly působením tepla) – zákrok je prováděn v lokální, tzv. tumescenční anestesii – ošetřovaná žíla je obalena roztokem s anestetikem, cílem je zabránění poškození okolních tkání vlivem tepla.

 1. Laserová ablace (EVLT – endovenous laser treatment) – do postižené žíly je zavedeno laserové vlákno, které vlivem tepelné energie destruuje vnitřní stěnu žíly, což má za následek její uzávěr

Netermické mini-invazivní metody (destrukce žíly bez působení tepla), bez nutnosti anestezie

 

 1. Žilní lepidlo – do postižené žíly se aplikuje žilní lepidlo (kyano-akrylát).

Pokud jsou boční varikózní žíly většího rozsahu, je možné veškeré minimálně-invazivní metody doplnit o tzv. flebektomii/sklerotizaci; sklerotizaci lze provést během zákroku nebo s odstupem 6 měsíců.

Na přání pacienta můžeme zákrok doplnit o analgosedaci. Jedná se o řízené tlumení bolesti a úzkosti za přítomnosti anesteziologa, nejedná se však o celkovou anestezii.

 

Skleroterapie (foam skleroterapie)

Jedná se o metodu, kdy se do menších křečových žil, jež nejsou vhodné k operační léčbě, pomocí injekce aplikuje speciální napěněná láka (pěnová skleroterapie). Působením této látky dochází k neinfekčnímu chemickému zánětu ve stěně žíly. Postižená žíla se následně uzavře a žilní kresba zmizí z kůže. Tato metoda podléhá přísné indikaci. Nejprve je nutné vyřešit hlavní příčinu onemocnění: nejčastěji jde o tzv. reflux do hlavní kmenové žíly. Skleroterapie se obvykle  provádí jako doplňková léčba po vyřešení příčiny vzniku varixů. Jako samostatná léčba se provádí pouze tehdy, když je základní příčina onemocnění již odstraněna.

 

Konvenční chirurgická léčba

 • nutnost celkové anestezie a hospitalizace, operace se provádí v den přijetí, následující den je pacient propuštěn
 • kompletní předoperační vyšetření
 • principem zákroku je „vytržení” (stripping) postižené žíly z několika kožních řezů
 • zákrok je většinou doplněn o tzv. flebektomii –větší varikózní žíly jsou odstraněny z několika menších řezů
 • hlavní nevýhodou tradiční chirurgické léčby varixů je pooperační bolestivost, dlouhá rekonvalescence (4-6 týdnů) a riziko vzniku pooperačních komplikací rány, kterých se u mini-invazivních metod obávat nemusíme

Zavolejte mi

Vyplňte e-mail nebo telefon a my Vám zavoláme zpět.

Využijte nezávazné konzultace

Více o Premier Clinic

The tabs are working. Please, note, that you have to add a template to the library in order to be able to display it inside the tabs.
×