Zvětšení prsou – augmentace

Zvětšení prsou, resp. operace prsou jsou jedním z nejčastějších chirurgických zákroků žen, vyhledávaných pro jeden konkrétní cíl. Ženy nejsou spokojeny s velikostí nebo tvarem prsou, případně asymetrií. Některé pacientky chtějí podstoupit zvětšení prsou z estetických důvodů, jiné potřebují obnovit velikost prsů do tvaru před těhotenstvím nebo po výrazném zhubnutí či nemoci. Zvětšení prsou se provádí většinou silikonovými implantáty (augmentace), které mohou být různých tvarů.

3D vizualizace

Zajímá Vás jak bude vypadat Váš dekolt? Jako jediná klinika v Praze nabízíme 3D vizualizaci Motiva Imagine před zákrokem.

Na zvětšení prsou se specializujeme

V čele se specialistkou na operace prsou MUDr. Lucií Zárubovou jsme jedna z nejvyhledávanějších klinik pro zvětšení prsou v ČR.

Šetrná anestezie

Šetrná lowflow anestezie značky Heyer snižuje nežádoucí účinky anestezie na minimum.

 

 
 

Cena zvětšení prsou:

  • dle implantátu již od 67 000 Kč

 

Fotografie našich klientek:

previous arrow
next arrow
Slider

Zvětšení prsou – MUDr. Lucie Zárubová video:

Nejčastější dotazy zvětšení prsou – video:

 

Zvětšení prsou – MUDr. Otakar Lucák video:

 

Zvětšení prsou a miniabdominoplastika – MUDr. Martin Chorvát video:

 

Kdy je zvětšení prsou (augmentace prsou) vhodné

Augmentace prsou za pomoci implantátů patří k efektivním zákrokům plastické chirurgie. Je vhodné pro pacientky s malými prsy, kvůli nimž se za své tělo stydí, a to se odráží v nízkém sebevědomí. Vhodnost zvětšení prsou se doporučuje i u těch, kterým se po kojení nebo velké ztrátě hmotnosti změnila velikost nebo tvar prsou. Zvětšení prsou lze absolvovat po skončení vývoje mléčné žlázy od 18 let věku. V tomto věku se však zákrok nedoporučuje, pouze v ojedinělých případech, víceméně ze zdravotních důvodů, např. při nadměrném těžkém poprsí, asymetrii. Rovněž je vhodnější operaci provádět u žen až po porodu, protože při kojení se dosti často změní kvalita prsní žlázy a tkáně a tehdy je pak nutná remodelace již zvětšeného poprsí. Zvětšení prsou po porodu se však provádí, i když žena nekojí, až po 12 měsících od porodu. Pokud již žena zvětšení prsou podstoupila a otěhotněla, nemají prsní implantáty vliv na kojení a nehrozí žádné riziko pro plod.

Něco málo o prsních implantátech

Certifikované silikonové gelové implantáty svou konzistencí připomínají prsní tkáň.  Jsou hygienicky nezávadné, bezpečné a pevné. Pro zvětšení prsou se používají buď kulaté, nebo anatomické, které tvarem připomínají kapku. Vždy na základě konzultace, dispozic klientky i k proporcím těla jsou vybírány implantáty vždy tak, aby výsledek byl co nejpřirozenější.

Naše klinika nabízí pouze ty nejkvalitnější prsní implantáty od značek MOTIVA, POLYTECH, NAGOR, MENTOR a B-LITE.

VÝHODY ZÁKROKU

Absolvování zákroku zvětšení prsou je po dohodě s ošetřujícím lékařem vždy navrženo přesně podle individuálních potřeb pacientky. Pro mnoho pacientek je zvětšení prsou ideálním řešením pro zlepšení vzhledu, zvýšení sebevědomí i obnovením mladistvého vzhledu.

  • kvalitní prsní implantáty neohrožují těhotenství ani kojení
  • požadovaný estetický výsledek
  • vstřebatelné stehy není nutné odstraňovat
  • dlouhotrvající zákrok
  • přirozený tvar díky anatomickým implantátům
  • silikonové prsní implantáty slouží i pro korekci deformit prsou

Průběh ošetření

Operace se provádí v celkové anestezii v trvání asi 1–1,5 hodiny. Přibližně 4 cm dlouhé řezy jsou vedeny vždy podle návrhu lékaře pod prsy, aby se vytvořila možnost pro vložení implantátu. Ty jsou vkládány pod prsní sval nebo pod prsní žlázu. V dalších méně častých případech pro vložení implantátu se využívá přístupu z řezu v podpažní jamce, příp. z řezu kolem prsního dvorce. To závisí na tělesných dispozicích pacientky i efektu, kterého potřebujeme dosáhnout. Do operované oblasti jsou zavedeny drény, které v průběhu 24 hodin plní funkci pro lepší odvod krve a tkáňového sekretu, jsou důležitým prostředkem pro rychlejší hojení a podílejí se na eliminaci zánětlivých procesů. Po vložení implantátů se rány zašijí vstřebatelným materiálem.

Po zákroku je pacientce nasazena elastická zpevněná podprsenka, aby se zafixovaly implantáty a je hospitalizována dle nutnosti na 1–2 dny. Po kontrole a odstranění drénů pacientka s pokyny lékaře odchází do domácího ošetření.

Základní otázky zvětšení prsou - Premier Clinic - MUDr. Lucie Zárubová

MUDr. Lucie Zárubová Vám odpoví na základní otázky zvětšení prsou.

Zvětšení prsou s jizvou pouze 2,5 cm - spokojená klientka Veronika

Klientka Veronika podstoupila na naší klinice Premier Clinic zvětšení prsou implantáty Motiva novou technikou s pomocí Motiva™ Ultralight LED Retractor díky které je možné provést zvětšení prsou mini jizvou velikosti pouze 2,5 cm. Více informací naleznete na www.premier-clinic.cz

MUDr. Juraj Payer PhD. - zákrok augmentace anatomickými implantáty

MUDr. Juraj Payer PhD. hovoří o přirozeném tvaru a plném objemu prsou - zákrok augmentace anatomickými implantáty.

Za jakých okolností doporučujete výměnu prsních implantátů?

Jaké jsou důvody pro výměnu prsních implantátů? O svoje zkušenosti se s námi podělí MUDr. Juraj Payer PhD.

PODÍVEJTE SE NA NAŠE VÝSLEDKY

Před zákrokem

Plastická operace zvětšení prsou (augmentace) patří k invazivním chirurgickým zákrokům, podstoupit ji může pouze pacientka v dobrém zdravotním stavu. Přibližně 3 týdny před zákrokem doporučujeme vysazení léků na srážení krve, i léky s kyselinou acetylsalicylovou, které by mohly být příčinou zvýšené krvácivosti během i po zákroku. Žádoucí je i omezit kouření před i po zákroku, které velmi zpomaluje proces hojení.

 

Po zákroku

Po zákroku zvětšení prsou se mohou objevit otoky a bolestivost, které během několika dnů odezní. Plastika zvětšení prsou (augmentace) vyžaduje 1–2denní hospitalizaci, nutná je pooperační péče, včetně přibližně 10denního klidového režimu. Elastické prádlo se nosí nepřetržitě 4 dny, poté je možné sprchování. Nošení elastického prádla je však nutné min. měsíc.  Vyvarujte se fyzické zátěži po dobu 2 měsíců, rovněž návštěvy sauny a solária. Všechny stehy jsou vstřebatelné, tudíž bez nutnosti odstraňování. Pro snížení vzniku jizev je asi po 2 týdnech vhodné doplnit k péči jemné tlakové masáže a mazat kvalitními hydratačními krémy. Jizvy, které po zákroku zůstávají, časem vyblednou.

Výsledný efekt je vidět zhruba po 3 měsících.

Efektivní způsob zvětšení prsou pomocí kvalitních implantátů dodá poprsí plnější tvar a atraktivnější vzhled.  Dnešní moderní metody umožňují perfektní výsledky, doporučuje se však po zvětšení prsou pravidelná kontrola 1x ročně.

 

Proč podstoupit operaci na naší klinice?

Bezpečnost

Veškeré naše lůžkové pokoje jsou řešené jako JIP, tzn., že jsou všichni pacienti neustále monitorováni. Dodržujeme certifikáty kvality ISO a bezpečné postupy plastické chirurgie včetně dispozice záložním zdrojem elektrické energie pro celou kliniku.

Dospávací pokoje

U nás se budete mít jako v bavlnce! Naše pokoje 5* hotelového typu mají vlastní mramorovou koupelnu, minibar a polohovatelné prémiové postele značky Schröder.

Ojedinělá anestezie v ČR

Naše low-flow anestezie je kontrolovaná nejlepšími anesteziology v ČR za pomocí špičkových anesteziologických jednotek HEYER z Německa. Jako jediné pracoviště v ČR používáme plně digitální dávkování anestezie.

Parkování

Pro všechny naše klienty, kteří k nám jsou objednaní na konzultace či kratší zákroky, je po předchozí rezervaci k dispozici parkování zdarma přímo v garážích naší budovy. Z garáží můžete tedy pohodlně a v soukromí vystoupit tzv. suchou nohou výtahem přímo až do kliniky.

Konzultace

Veškeré konzultace jsou nezávazné a v některých případech bezplatné.

Wifi a internet

Celá klinika je pro Vaše pohodlí pokrytá vysokorychlostním WiFi připojením. Pokud si budete přát, tak Vám po dobu Vašeho pobytu zapůjčíme tablet zdarma.

Operace na splátky

Veškeré zákroky lze hradit v hotovosti, kartou či na splátky.

Technické vybavení

Díky spojení naší kliniky s předním dovozcem zdravotnické techniky BP Medical, disponujeme tím nejmodernějším technickým vybavením, které je v současnosti na trhu. I přesto ale provádíme pravidelnou modernizaci, pokud se objeví kvalitnější modely, protože pouze tak můžeme našim klientům nabídnout jen to nejlepší.

ZOBRAZIT VÍCE

Odebírejte novinky


Souhlasím se zpracováním osobních údajů.