PREMIER DAYS - ušetřete v letních termínech až 20 000 Kč - více informací zde.

ONLINE KONZULTACE - zhodnocení operace plastickým chirurgem zdarma - více informací zde.
Prémiová klinika plastické chirurgie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
phone-call

Zvětšení prsou

Specializujeme se na zákroky zvětšení prsou.
Jako jediná klinika v Praze disponujeme 3D vizualizací zvětšení prsou. 3D vizualizace je vhodná pouze pro augmentaci.
Ročně provedeme stovky zvětšení prsou.

Využijte letní termíny na zvětšení prsou již od 67 800 Kč – omezený počet termínů v červenci a srpnu 2023.

Cena zákroku od:

od 74 700 Kč

scalpel

TYP ZÁKROKU:

1 denní hospitalizace na klinice

cosmetic-surgery

Specializace:

Plastická chirurgie

syringe

Anestezie:

Celková anestezie

time

Délka zákroku:

60 min

beautiful

Rekonvalescence:

14 dní

O zákroku

Zvětšení prsou, resp. operace prsou jsou jedním z nejčastějších chirurgických zákroků žen, vyhledávaných pro jeden konkrétní cíl. Ženy nejsou spokojeny s velikostí nebo tvarem prsou, případně asymetrií. Některé pacientky chtějí podstoupit zvětšení prsou z estetických důvodů, jiné potřebují obnovit velikost prsů do tvaru před těhotenstvím nebo po výrazném zhubnutí či nemoci. Zvětšení prsou se provádí většinou silikonovými implantáty (augmentace), které mohou být různých tvarů.

Něco málo o prsních implantátech

Certifikované silikonové gelové implantáty svou konzistencí připomínají prsní tkáň. Jsou hygienicky nezávadné, bezpečné a pevné. Pro zvětšení prsou se používají buď kulaté, nebo anatomické, které tvarem připomínají kapku. Vždy na základě konzultace, dispozic klientky i k proporcím těla jsou vybírány implantáty vždy tak, aby výsledek byl co nejpřirozenější.

Naše klinika nabízí prsní implantáty od značek MOTIVA, POLYTECH, NAGOR, MENTOR a B-LITE.

Kdy je zvětšení prsou (augmentace prsou) vhodné

Augmentace prsou za pomoci implantátů patří k efektivním zákrokům plastické chirurgie. Je vhodné pro pacientky s malými prsy, kvůli nimž se za své tělo stydí, a to se odráží v nízkém sebevědomí. Vhodnost zvětšení prsou se doporučuje i u těch, kterým se po kojení nebo velké ztrátě hmotnosti změnila velikost nebo tvar prsou. Zvětšení prsou lze absolvovat po skončení vývoje mléčné žlázy od 18 let věku. V tomto věku se však zákrok nedoporučuje, pouze v ojedinělých případech, víceméně ze zdravotních důvodů, např. při nadměrném těžkém poprsí, asymetrii. Rovněž je vhodnější operaci provádět u žen až po porodu, protože při kojení se dosti často změní kvalita prsní žlázy a tkáně a tehdy je pak nutná remodelace již zvětšeného poprsí. Zvětšení prsou po porodu se však provádí, i když žena nekojí, až po 12 měsících od porodu. Pokud již žena zvětšení prsou podstoupila a otěhotněla, nemají prsní implantáty vliv na kojení a nehrozí žádné riziko pro plod.

Výhody plastiky prsou v Praze na naší klinice

 • checkAbsolvování zákroku zvětšení prsou je po dohodě s ošetřujícím lékařem vždy navrženo přesně podle individuálních potřeb pacientky. Pro mnoho pacientek je zvětšení prsou ideálním řešením pro zlepšení vzhledu, zvýšení sebevědomí i obnovením mladistvého vzhledu.
 • checkkvalitní prsní implantáty neohrožují těhotenství ani kojení
 • checkpožadovaný estetický výsledek
 • checkvstřebatelné stehy není nutné odstraňovat
 • checkdlouhotrvající zákrok
 • checkpřirozený tvar díky anatomickým implantátům
 • checksilikonové prsní implantáty slouží i pro korekci deformit prsou

Podstoupila plastickou operaci prsou u nás

Mezi naše spokojené klientky zvětšení prsou patří také např. Andrea Pomeje. Podstoupila zvětšení prsou u MUDr. Igora Slaninky. Zařaďte se mezi tisíce spokojených klientek Premier Clinic.

Průběh ošetření

Operace se provádí v celkové anestezii v trvání asi 1–1,5 hodiny. Přibližně 4 cm dlouhé řezy jsou vedeny vždy podle návrhu lékaře pod prsy, aby se vytvořila možnost pro vložení implantátu. Ty jsou vkládány pod prsní sval nebo pod prsní žlázu. V dalších méně častých případech pro vložení implantátu se využívá přístupu z řezu v podpažní jamce, příp. z řezu kolem prsního dvorce. To závisí na tělesných dispozicích pacientky i efektu, kterého potřebujeme dosáhnout. Do operované oblasti jsou zavedeny drény, které v průběhu 24 hodin plní funkci pro lepší odvod krve a tkáňového sekretu, jsou důležitým prostředkem pro rychlejší hojení a podílejí se na eliminaci zánětlivých procesů. Po vložení implantátů se rány zašijí vstřebatelným materiálem.

Po zákroku je pacientce nasazena elastická zpevněná podprsenka, aby se zafixovaly implantáty a je hospitalizována dle nutnosti na 1–2 dny. Po kontrole a odstranění drénů pacientka s pokyny lékaře odchází do domácího ošetření.

Specialista

MUDr. IGOR SLANINKA Ph.D.

 • Zkušený atestovaný plastický chirurg s dlouholetými zkušenostmi z plastické chirurgie.
 • MUDr. Igor Slaninka provádí celé spektrum estetických výkonů od zvětšení prsou, lipotransferu, liposukcí a mnoho dalšího.
 • MUDr. Igor Slaninka používá implantáty značky Motiva, Polytech, Mentor a B-Lite.
 • Je uznávaným specialistou v oboru především díky jeho výsledkům, precizní práci bez komplikací a mnohaleté praxi jako vedoucí lékař na Chirurgické klinice FNHK.
 • MUDr. Igor Slaninka je jeden z nejvíce poptávaných plastických chirurgů Premier Clinic a v ČR.

3D ANIMACE JEŠTĚ PŘED ZVĚTŠENÍM PRSOU

Zajímá vás, jak bude váš hrudník vypadat po zvětšení prsou? S 3D animací je to snadné!
Jako jediná klinika plastické chirurgie prsou v Praze disponujeme špičkovou technologií 3D animace.

Proč si zvolit zákrok na Premier Clinic

3D vizualizace

Na zvětšení prsou se specializujeme

Šetrná anestezie

Naše výsledky

Nemůžete se stále rozhodnout? Prohlédněte si nejprve naše videa:

Zvětšení prsou – MUDr. Otakar Lucák
Zvětšení prsou – MUDr. Martin Chorvárt
MUDr. Igor Slaninka – O ZÁKROKU PREMIER LIFT
MUDr. Lucie Zárubová – moderní techniky zvětšení prsou
Nejčastější dotazy zvětšení prsou

Před zákrokem

Plastická operace zvětšení prsou (augmentace) patří k invazivním chirurgickým zákrokům, podstoupit ji může pouze pacientka v dobrém zdravotním stavu. Přibližně 3 týdny před zákrokem doporučujeme vysazení léků na srážení krve, i léky s kyselinou acetylsalicylovou, které by mohly být příčinou zvýšené krvácivosti během i po zákroku. Žádoucí je i omezit kouření před i po zákroku, které velmi zpomaluje proces hojení.

Po zákroku

Po zákroku zvětšení prsou se mohou objevit otoky a bolestivost, které během několika dnů odezní. Plastika zvětšení prsou (augmentace) vyžaduje 1–2denní hospitalizaci, nutná je pooperační péče, včetně přibližně 10denního klidového režimu. Elastické prádlo se nosí nepřetržitě 4 dny, poté je možné sprchování. Nošení elastického prádla je však nutné min. měsíc. Vyvarujte se fyzické zátěži po dobu 2 měsíců, rovněž návštěvy sauny a solária. Všechny stehy jsou vstřebatelné, tudíž bez nutnosti odstraňování. Pro snížení vzniku jizev je asi po 2 týdnech vhodné doplnit k péči jemné tlakové masáže a mazat kvalitními hydratačními krémy. Jizvy, které po zákroku zůstávají, časem vyblednou.

Výsledný efekt je vidět zhruba po 3 měsících.

Efektivní způsob zvětšení prsou pomocí kvalitních implantátů dodá poprsí plnější tvar a atraktivnější vzhled. Dnešní moderní metody umožňují perfektní výsledky, doporučuje se však po zvětšení prsou pravidelná kontrola 1x ročně.

Unikátní a bezpečná anestezie

Na klinice Premier clinic disponujeme pouze prémiovým vybavením. Používáme jako jediní v ČR unikátní německé anesteziologické jednotky , které umožňují plně digitální podání anestezie. Všechny naše anestezie jsou prováděny tedy jako tzv. low-flow anestezie s prémiovým anestetickým plynem. Pro klienta je tedy snažší buzení a jsou prakticky eliminovány nepříjemné účinky anestezie.

Zavolejte mi

Vyplňte e-mail nebo telefon a my Vám zavoláme zpět.

Využijte nezávazné konzultace

Více o Premier Clinic

The tabs are working. Please, note, that you have to add a template to the library in order to be able to display it inside the tabs.
×