Prémiová klinika plastické chirurgie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
phone-call

Operace čela endoskopickou metodou

Obličej vytváří ucelený výraz, je oknem do naší duše, podepisuje se na něm stárnutí, stres, nemoci i časté opalování. Postupem stárnutí dochází ke ztrátě pružnosti, a tím k tvorbě vrásek mezi obočím a čelem. Obličej pak působí unaveně, ustaraně, vrásčitý výraz nám přidává roky a ubírá na kráse. Operace čela endoskopickou metodou šetrně zmírňuje a redukuje všechny tyto průvodní jevy, včetně vrásek a povolené kůže.

Cena zákroku od:

od 50 000 Kč

scalpel

TYP ZÁKROKU:

Lze i ambulantním výkonem

cosmetic-surgery

Specializace:

Plastická chirurgie

syringe

Anestezie:

Lokální anestezie

time

Délka zákroku:

60 min

beautiful

Rekonvalescence:

14 dní

Pro koho je metoda vhodná

Operace čela endoskopickou metodou je vhodná především pro ty, kteří se potýkají s vráskami na čele, trápí je pokles kůže v této oblasti, mají zvýšenou činnost mimiky nebo již výplňové materiály, jako je např. botulotoxin či kyselina hyaluronová, nemají tak silný efekt. Vlivem stárnutí totiž kůže ztrácí pružnost, elasticitu, kůže se vlivem mimických pohybů napíná, vytváří prohlubně v podobě vrásek, které se již bez estetické pomoci nikdy nevypnout zpět, navíc postupem času dochází k nehezkým převisům kůže nejen na čele, ale i u očních víček. Operace čela endoskopickou metodou bývá často kombinována s jinými zákroky estetickými nebo chirurgickými, např. faceliftem, operací očních víček, liposukci podbradku, apod.

Operace čela endoskopickou metodou versus klasická metoda

U klasické operační metody je řez veden obloukovitě ve vlasové části nad čelem od spánku ke spánku, uvolněná kůže se vytáhne směrem nahoru, přebytečná, cca 1–2 cm dlouhá, se odstraní chirurgicky a zašije. Problém je, že velká jizva zůstává sice ve vlasaté části, ale u mužů, kteří častěji trpí ztrátou vlasového porostu, může znamenat velký estetický problém. Kromě toho jde o náročnější úkon v celkové narkóze, tudíž pro organismus více zatěžující, následuje dlouhá rekonvalescence i hojení.

Na rozdíl od ní operace čela endoskopickou metodou k odstranění nežádoucích projevů využívá 4 jednoduché krátké (max. do 10 mm) řezy a pomocí speciálního endoskopického přístroje s využitím optiky pro kontrolu, umožňuje přerušení mimických svalů, vypnout kůži, bez nutnosti odstraňování přebytků. Jde o miniinvazivní, organismus méně zatěžující, zákrok.

Endoskop je dnes využíván pro své mimořádné a přesné ošetření v estetické i rekonstrukční a plastické chirurgii.

Výhody zákroku

 • checkOperace čela endoskopickou metodou pozvedne a vyhladí ošetřenou oblast s cílem získat mladší vzhled. Jde o řešení s minimalizací pooperační zátěže i bolesti.
 • checkAmbulantní miniinvazivní šetrný zákrok v lokálním znecitlivení
 • checkViditelný účinek s trvalým efektem
 • checkSnížení mimické činnosti
 • checkJizvy jsou skryty ve vlasové části
 • checkVyrovnání vrásek u kořene nosu, eliminace vrásek příčných i vodorovných
 • checkBezpečná metoda estetické medicíny nezatěžující organismus
 • checkPřirozené zpevnění a omlazení obličeje
 • checkBez nutnosti hospitalizace

Průběh ošetření

Operace čela endoskopickou metodou probíhá přibližně 1 hodinu v místním znecitlivení, dle dohody lze i v analgosedaci. Ve vlasaté části těla se provedou pomocí endoskopu krátké řezy, po dvou uprostřed a nad spánky. Uvolněná kůže se nadzvedne, vlákna mimického svalstvo, převážně nad kořenem nosu a uprostřed čela, jsou přerušena, kůže zafixována nahoru a řezy uzavřeny stehy. Pro lepší efekt lze nasadit elastickou čelenku. Pacient odchází bez potíží do domácího ošetření.

Specialista

MUDr. VOJTĚCH ŠANDERA, MBA

 • Atestovaný plastický chirurg se zkušenostmi v oblasti plastické chirurgie, chirurgie ruky a estetické medicíny.
 • Specializuje se na zákroky zvětšení prsou, liposukce a zákroky estetické gynekologie. Dlouhodobě spolupracuje s vedoucí lékařkou Premier Clinic MUDr. Lucií Zárubovou v oblasti chirurgie prsu / rekonstrukce prsu ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady v Praze.

Před zákrokem

Před ošetřením operace čela endoskopickou metodou je vhodné asi týden vysadit léky s acetylsalicylovou kyselinou a léky proti bolesti. 2 týdny před zákrokem je nutné omezit kouření, které zvyšuje rizika komplikací a snižuje hojení.

Po zákroku

Operace čela endoskopickou metodou je poměrně dobře snášena, po zákroku se mohou přibližně 14 dnů až 3 týdny vytvářet otoky, zarudnutí, modřinky, které samy postupně odezní. Vhodné je oblast ledovat, spát ve zvýšené poloze a omezit zvýšenou fyzickou zátěž po dobu cca 5 dnů. Po cca týdnu je doporučována kontrola a vyjmutí stehů. Mytí vlasů je vhodné cca po 2–3 dnech. Již po týdnu lze začít s běžnými aktivitami.

Vždy je nutné dodržování pooperačního režimu nastaveného ošetřujícím lékařem. V závislosti na genetických dispozicích, elasticitě, zdravém životním stylu je zákrok dlouhodobého charakteru, ale v případě potřeby ho lze opakovat.

Projevy stárnutí patří k přirozenému procesu. Dnešní moderní estetická medicína dokáže tento průběh zpomalit a každému individuálně připravit tu nejlepší a nejpřirozenější péči s přihlédnutím na Vaše zdraví. Každá úprava zevnějšku má o to lepší výsledek, o co je souznění s touto změnou větší a splňuje Vaše představy.

Zavolejte mi

Vyplňte e-mail nebo telefon a my Vám zavoláme zpět.

Využijte nezávazné konzultace

Více o Premier Clinic

The tabs are working. Please, note, that you have to add a template to the library in order to be able to display it inside the tabs.
×