LÉTO PLNÉ SLEV - ušetřete v letních termínech až 20 000 Kč - více informací zde.

ONLINE KONZULTACE - zhodnocení operace plastickým chirurgem zdarma - více informací zde.
Prémiová klinika plastické chirurgie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
phone-call

Operace očních víček (přes spojivku nebo chirurgicky)

Operace očních víček provádíme klasickou technikou, ale také přes spojivku.

Cena zákroku od:

od 13 800 Kč

scalpel

TYP ZÁKROKU:

Ambulantní zákrok

cosmetic-surgery

Specializace:

Plastická chirurgie

syringe

Anestezie:

Lokální nebo celková anestezie

time

Délka zákroku:

60 min

beautiful

Rekonvalescence:

14 dní

O zákroku

Oči patří k nejvýraznější části obličeje, kde je nejvíc znatelné stárnutí. Vlivem věku ztrácí periorbitální (oční) oblast na elasticitě, oslabuje se svalstvo – příroda jí totiž nadělila velmi tenkou kůži, při mimice obličeje vystavenou tvorbě nežádoucích projevů, např. vráskám. K dalším patří ochablá kůže, přepadávající víčka, nevzhledné váčky pod očima. Tyto problémy efektivně řeší operace očních víček.

Pro koho a proč je operace víček vhodná

Úprava očních víček má vliv nejen na vzhled, ale zlepšuje i správnou pohybovou funkci, navíc lze korigováním odstranit opuchliny, bolestivé pocity, slzení, zvýšené zatížení na oči, a tím omezení zorného pole, nebo následné bolesti hlavy. Zbavit se tzv. pytlů pod očima či pokleslých víček je zákrok určený ženám i mužům s výsledným účinkem vyhlazení, zpevnění, lze jej kombinovat např. s aplikací botulotoxinu nebo faceliftem.

Výhody zákroku

Kromě estetického hlediska, zlepšení textury kůže, má operace očních víček i účinek preventivní, jelikož napomáhá předcházet zrakovým obtížím. V závislosti na každém jednotlivci je výsledek operace spíše trvalý, ale lze ji časem opakovat. Výhodou přístupu přes spojivku oproti chirurgickému je kratší časová zátěž organismu, menší bolestivost a krvácivost, rychlejší hojivost bez jizev.

  Kombinace zákroků - doporučení klientů

  Operace očních víček lze kombinovat s dalšími zákroky v jeden den operace. Pro vhodnost kombinací zákroků doporučujeme využít konzultace zdarma s lékařem.

  Průběh ošetření

  Operaci očních víček neboli blefaroplastiku je možné podstoupit chirurgicky – odstraní nehezkou převislou kůži, nebo moderní technikou přístupem přes spojivku se zaměřením na dolní víčka, tzv. váčky pod očima, kde je pozornost věnována hlavně podkožnímu tuku a přebytečné vytažené kůži. Po této metodě ošetření se navíc vyvarujeme zbytečných jizev a krvácení.

  Zákrok probíhá ambulantně při místním znecitlivění nebo analgosedaci či celkové narkóze. Nejdříve se na víčkách předkreslí místa k odstranění či úpravám. Standardně dochází k operativní redukci nadbytečné kůže (tím se eliminuje převis), odstranění tukových váčků u vnitřních koutků (řez je veden od vnitřní části oka přes kožní záhyb, u spodního těsně pod řasami), taktéž probíhá i operace spodních víček. Plastika horních a dolních víček trvá asi 1,5 hodiny. Postup při operaci dolních víček přes spojivku probíhá standardně pod cca půlhodinovou celkovou narkózou nebo analgosedací. Řez je sliznicí spojivkové části, kde se odstraní přebytečná tuková tkáň. Zde není potřeba šití, použije se oční mast a ošetřené oko se přelepí speciální náplastí.

  Úpravu horních i dolních víček lze absolvovat tentýž den, při transkonjuktivální operaci, pokud probíhá v celkové narkóze, je však nutná hospitalizace 1 den. Po operaci je nutný doprovod.

  Naše výsledky

  Před zákrokem

  Minimálně týden před ošetřením není doporučováno užívání léků s kyselinou acetylsalicylovou, které mohou snižovat srážlivost krve.

  Vhodnost je limitována, pokud:

  – Oblast kolem očí vykazuje poškození či zarudnutí
  – U vás probíhá zánět nebo infekce
  – Jste léčeni s nádorovým onemocněním, štítnou žlázou, onemocněním vnitřních orgánů
  – Léčíte se s diabetem II. a III. stupně
  – Máte poruchu srážlivosti krve
  – Trpíte zvýšeným nitroočním tlakem
  – Máte vysoký krevní tlak

  Po zákroku

  Zákrok bývá dobře snášen, může po něm dojít k otokům a malým modřinám, ledování místa je žádoucí. Po transkonjunktivální operaci bývají ošetřovaná místa zarudlá, po chirurgickém zákroku se cca po týdnu vytahují stehy.

  Omezení spočívá v klidovém režimu, nesportovat aspoň 3 týdny, první týden od zákroku doporučujeme nevystavovat oči námaze – počítač, televize, čtení při slabém osvětlení apod., a ani opalování a slunění není po tuto dobu vhodné. Oči bývají po zákroku citlivější, proto doporučujeme pár dnů nosit tmavé sluneční brýle a mazat se kvalitními ochrannými krémy s vysokým UV faktorem, event. kapat antiseptické oční kapky cca 3 dny.

  Rekonvalescence po operaci očních víček je osobitá, závisí na způsobilosti pacienta k hojení, správném dodržování pokynů pro pooperační období a snížení zbytečného nadměrného očního přetěžování. V prvních dnech po zákroku je vhodné spát ve zvýšené poloze. Kontrola je doporučována asi po 7 dnech a taktéž tuto dobu je vhodné dodržet v pracovní neschopnosti.

  Výsledný efekt je patrný cca po 1–3 měsících od zákroku, jelikož rekonvalescence po zákroku aktivuje regenerační procesy v kůži očních víček postupně.

  Operace očních víček není jen o estetice, ale mnohdy jde i o zdravotní stránku.

  Viditelně omlazené, uzdravené a zpevněné oční okolí nezůstane jistě bez povšimnutí a Vám dodá na sebevědomí. Je jedno, kolik je Vám let.

  Zavolejte mi

  Vyplňte e-mail nebo telefon a my Vám zavoláme zpět.

  Využijte nezávazné konzultace

  Více o Premier Clinic

  The tabs are working. Please, note, that you have to add a template to the library in order to be able to display it inside the tabs.
  ×