PREMIER DAYS - ušetřete v letních termínech až 20 000 Kč - více informací zde.

ONLINE KONZULTACE - zhodnocení operace plastickým chirurgem zdarma - více informací zde.
Prémiová klinika plastické chirurgie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
phone-call

Hymenoplastika

Hymenoplastika je rychlý a šetrný postup k obnovení nebo rekonstrukci panenské blány.

Cena zákroku od:

od 27 000 Kč

scalpel

TYP ZÁKROKU:

1 denní hospitalizace na klinice

cosmetic-surgery

Specializace:

Gynekologie

syringe

Anestezie:

Celková anestezie

time

Délka zákroku:

60 min

beautiful

Rekonvalescence:

14 dní

O zákroku

Hymenoplastika neboli rekonstrukce hymenu (panenské blány) již nepatří jen k zákrokům, které podstupují ženy jiného náboženství nebo kultur, na základě nutnosti obnovy panenské blány – protože jen tak např. je žena ceněna jako žena. Mnohdy je pro ně protržení či poškození panenské blány, ať už z jakýchkoliv důvodů, handicapem před vstupem do manželství. Některé země totiž předpokládají neposkvrněný panenský status u žen před svatební nocí s nastávajícím. Tehdy je pro ně hymenoplastika nutností.

Jindy je hymenoplastika požadována, aby obnovila ženě její panenství i z důvodů psychologických nebo sociálních. Proto ji dnes neřadíme již jen k ojedinělým, ale ke standardním gynekologicko-chirurgickým zákrokům.

Kdy je hymenoplastika vhodná

Hymenoplastika je vhodná pro dospělé ženy, které přicházejí po nechtěném sexuálním zneužití, znásilnění, nebo utrpěly při sportování nebo v mládí úraz s následným poškozením hymenu, trpí tím psychickými problémy, které dosti často vedou k malé sebeúctě nebo sníženému sebevědomí. Ať už k protržení (defloraci) došlo z jakýchkoliv důvodů, záleží jenom na ženě, zda se rozhodne zákrok hymenoplastika podstoupit.

Před několika desítkami let byla obnova panenské blány, tedy hymenoplastika, absolutně nemyslitelná. Moderní chirurgické řešení má v dnešní době své opodstatnění.

Hlavní důvody pro hymenoplastiku

Kulturně-náboženské – nepoškozená panenská blána jako symbol čistoty ženy
Psychologický – pohlavní zneužití, psychická traumata
Poranění panenské blány – při sportu, masturbaci, při zavádění tamponů
Osobní – nový partner

Co je hymen?

Panenská blána neboli hymen, tvoří část sliznice v pochvě, která téměř nebo jen zčásti kryje poševní vchod. Bývá různého tvaru i tloušťky. Často k jejímu protržení dochází po prvním pohlavním styku.

Výhody zákroku

  • checkKompletní obnovení panenské blány
  • checkNeviditelné jizvy
  • checkJednoduché ošetření
  • checkPřirozený vzhled
  • checkPracovní režim po 24 hodinách
  • checkPsychologický komfort pro pacientky po sexuálním napadení
  • checkCitlivý přístup

Klienti také rádi využívají

Klienti také u nás rádi využívají zákrok tzv. vaginální rejuvenaci - tedy zúžení vaginy po porodu, vlivem věku atd. Pro tzv. vaginální rejuvenaci - omlazení vaginy - používáme prémiový CO2 gynekologický laser s gynekologickým aplikátorem. Ošetření laserem je vhodné také pro léčbu stresové inkontinence.

Průběh ošetření

Hymenoplastika probíhá v celkové narkóze, po níž je nutná 1–2denní hospitalizace. Chirurgickým zásahem, trvajícím zhruba 40 minut, dochází při zákroku k sešití vaginální sliznice u poševního otvoru, event. mohou být sešity zbytky poškozené panenské blány, které zůstaly v pochvě jako malé membránové fragmenty. Stehy jsou vstřebatelné, tudíž není nutné jejich vyndávání.

Před zákrokem

Hymenoplastika je rychlý a šetrný zákrok k obnově či rekonstrukci panenské blány. Jelikož se provádí v celkové anestezii, je vždy nutné předoperační vyšetření, asi 2 týdny před zákrokem vysazení léků s kyselinou acetylsalicylovou.

Po zákroku

V prvních 24 hodinách může pacientka pociťovat bolest, ta však záhy odezní. Hymenoplastika vyžaduje hospitalizaci a sexuální absenci do úplného zahojení, což je přibližně 4–6 týdnů od zákroku, omezení spočívá v 2denním klidovém režimu, po něm může pacientka nastoupit do práce.  Asi 14 dnů nejsou vhodné sportovní aktivity, poté může pacientka nadále pokračovat v každodenním režimu. V období 3–4 dnů po zákroku hymenoplastika nedoporučujeme ježdění na kole, na koni, saunu a bazén, naopak je vhodné sprchování, zvýšená intimní hygiena po každém močení.

Výsledný efekt je obnovení (uzavření) panenské blány, maximální viditelný účinek a zpevnění je ustáleno po zhruba 3 týdnech.

Moderní metody omlazování a genitálních úprav dnes nabízejí šetrné řešení pro každou ženu. Hymenoplastika již není tabu, jde o zákrok, který se nemusí schovávat pod pokličku. Pokud je pro Vás narušená panenská blána nepřípustná, panenství si ceníte, odložte stud a dopřejte si jednoduchý zákrok hymenoplastika.

Zavolejte mi

Vyplňte e-mail nebo telefon a my Vám zavoláme zpět.

Využijte nezávazné konzultace

Více o Premier Clinic

The tabs are working. Please, note, that you have to add a template to the library in order to be able to display it inside the tabs.
×