LÉTO PLNÉ SLEV - ušetřete v letních termínech až 20 000 Kč - více informací zde.

ONLINE KONZULTACE - zhodnocení operace plastickým chirurgem zdarma - více informací zde.
Prémiová klinika plastické chirurgie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
phone-call

Odstranění kondylomat, kožních výrůstků, veruk CO₂ laserem

Odstraníme Vám CO2 laserem všechny nechtěné útvary na těle jako jsou kondylomata, veruky a další kožní výrůstky.

Cena zákroku od:

od 1 940 Kč

scalpel

TYP ZÁKROKU:

Ambulantní zákrok

cosmetic-surgery

Specializace:

Dermatologie

syringe

Anestezie:

Lokální anestezie

time

Délka zákroku:

30 min

beautiful

Rekonvalescence:

7 dní

O zákroku

V dnešní době se mnoho z nás potýká, ač nerado, s různými kožními výrůstky, jako jsou mateřská znaménka, genitální bradavice (kondylomata), veruky, fibromy, pihy. Mnohdy jde při odstraňování o estetický problém, ale je dobré nepodceňovat žádný útvar na těle (mohou se nacházet kdekoli) a raději vždy absolvovat vyšetření pro zhodnocení zdravotního rizika. Pro jejich odstranění jsou vážné důvody, protože převážná část z nich jsou způsobena virem HPV (lidský papilomavirus) a šíří se po těle kontaktem, tudíž hrozí riziko roznesení infekce na jiné části těla. Je důležité také vyloučit, zda nejde o útvar benigní.

Účinným prostředkem pro odstranění všech kožních výrůstků je v estetickém, chirurgickém i gynekologickém lékařství využíván kvalitní vysokovýkonný CO2 laser určený k cílenému ošetření bez nutnosti šití, pro docílení vyhlazené kůže bez jizev a krvácení. Naše pracoviště disponuje nejnovějším modelem špičkového výkonného laseru.

Proč zrovna CO2 laser a ne jiný?

Protože právě CO2 laser má obrovský výkon, ustálený pulz, je variabilní, tudíž použitelný na mnoho zákroků na jednom pracovišti, hlavní jeho prioritou je vysoká vstřebatelnost paprsku ve vodě a jeho působení jako odpařovací systém. Přístroj je vhodný k odstranění kožních výrůstků kdekoli na těle. Laser má také vynikající koagulační vlastnosti – tzn. že je zákrok bez krvácení.

Mimochodem – již v r. 1964 se tento laser začal používat pro estetické účely a v dnešní době je nejpoužívanější svého druhu, co se týká kůže, prošel modernizací a jeho účinnost splňuje všechna zdravotní i estetická očekávání bez poškozování okolní kožní tkáně.

Bližší informace k zákroku

Zákrok se provádí ambulantně v místním znecitlivění. Jde o miniinvazivní zákrok, který je doporučován absolvovat nejlépe v chladnějších měsících, ale ne bezpodmínečně. Není limitován věkem ani pohlavím, vždy je ale nutná konzultace pro případnou adaptabilnost pacienta k zákroku. Ošetřená oblast je vyhlazena, není nutná dlouhá rekonvalescence, jelikož zákrok umožňuje okamžité nasazení do běžného pracovního režimu. Časová náročnost je 15–30 minut.

play-button (1) Play Video

Výhody zákroku

Kromě estetického hlediska a zlepšení vzhledu kůže, má odstranění kožních defektů i účinek preventivní, protože při včasném odstranění napomáhá předcházení zdravotních problémů. Výhodou laserového zákroku oproti chirurgickému je zátěž na organismus minimální, další pozitiva:

 • checkRychlé zhojení bez jizev
 • checkSnížená krvácivost i bolestivost
 • checkBezpečný a účinný ambulantní zákrok
 • checkRychlé obnovení pokožky

Svěřte se do péče prémiové kliniky plastické chirurgie

Vedené vyhledávaným plastickým chirurgem MUDr. Lucií Zárubovou.

Průběh ošetření

Zákrok probíhá ambulantně při místním znecitlivění. Laser přenáší přímo směřující laserový paprsek na předem určené místo, útvar, a tím dochází k odpaření (vaporizaci) tkáně. Laserový paprsek je možné usměrňovat, jak co se týká průměru, tak i vysílané energie. Kožní výrůstek je tímto způsobem buď vyříznut, nebo celou plochou odstraněn – odpařen. Paprsek laseru zároveň bezpečně pomáhá zastavovat krvácení na ošetřeném místě.
Odstraněný útvar je dle potřeby odeslán na histologické vyšetření.

Specialista

MUDr. JANA VOTRUBOVÁ, Ph.D.

 • Specializovaná lékařka v oboru dermatologie
 • Má bohaté praktické i akademické zkušenosti
 • Mezi její specializace patří práce s lasery, botulotoxinem a výplňovými materiály Juvederm

Pouze vynikající vybavení

Na naší klinice plastické chirurgie disponujeme pouze výkonnými lasery poslední generace.
Díky technologii použitého laseru je ošetření rychlejší a pro pacienta méně bolestivé.

Naše výsledky

Kontraindikace

 • Odstranění kondylomat, veruk, bradavic aj. je zákrok, u nějž dochází k rozrušování kůže a je limitován, pokud:
 • U vás probíhá zánět nebo infekce
 • Jste léčeni s nádorovým onemocněním
 • Léčíte se s epilepsií
 • Máte čerstvě opálenou či spálenou pokožku
 • Jste náchylní k tvorbě oparů, jizvení či kožních problémů, jako je psoriáza (lupénka)
 • Projevuje se u Vás akutní herpes simplex virus
 • U Vás probíhá rizikové těhotenství

Upozornit lékaře na další zdravotní potíže pomůže vyvarovat se zbytečným následným problémům.

Před zákrokem

Je velmi žádoucí, aby každý kožní výrůstek lékař zkontroloval, spolu s návrhem vhodnosti ošetření pro co nejoptimálnější průběh. Kožní výrůstky neboli fibromy mohou být různě velké a mnohdy barevně splývají s pokožkou a jen specialista může situaci zhodnotit nejlépe. U genitálních bradavic (kondylomat) není vyloučeno nutné opakování odstranění.

Po zákroku

Zákrok je poměrně dobře snášen, ošetřovaná místa mohou být zarudlá. Velká ošetřená plocha se překryje náplastí, která se po 2–3 dnech sundá. Menší oblast není potřeba překrývat. Po ošetření se na kůži vytvoří stroupek, který postupně usychá a během krátké doby se odloupne. Není vhodné stroupky odstraňovat! Kůže pod ním zůstává zčervenalá, ta časem zesvětlá a vytvoří se nová kožní tkáň. Velká omezení zde nejsou nutná, jedno je však důležité, a to nevystavovat min. měsíc kůži přímému slunečnímu záření nebo navštěvovat solária, aby nedošlo k nechtěné pigmentaci. Do zhojení je vhodné na ošetřovanou oblast používat kvalitní opalovací a pleťové krémy s vysokým UV faktorem.

Hospitalizace není nutná a zapojení do běžného života je téměř okamžité. Rekonvalescence po odstranění veruk, kondylomat, kožních výrůstků apod. závisí na způsobilosti pacienta k hojení, správném pečování o ošetřené místo.

Výsledný efekt je viditelný během týdne až v řádu několika měsíců, kdy oblast po ošetření zesvětlá – zákrok CO2 laserem aktivuje regenerační procesy buněk k vytvoření nové tkáně pro rychlejší zahojení.

Každá kůže může být krásná, ale co je důležitější, aby byla i zdravá. Proto nepodceňujte kožní výrůstky, obraťte se na odborníky a nechte si odstranit ty, které Vás nejen hyzdí, ale hlavně ty, které mohou být pro Vaše zdraví nebezpečné.

Zavolejte mi

Vyplňte e-mail nebo telefon a my Vám zavoláme zpět.

Využijte nezávazné konzultace

Více o Premier Clinic

The tabs are working. Please, note, that you have to add a template to the library in order to be able to display it inside the tabs.
×