PREMIER DAYS - ušetřete v letních termínech až 20 000 Kč - více informací zde.

ONLINE KONZULTACE - zhodnocení operace plastickým chirurgem zdarma - více informací zde.
Prémiová klinika plastické chirurgie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
phone-call

Vaginoplastika

Vaginoplastika zpevňuje, zdokonaluje a modeluje tvar pochvy tak, aby anatomicky odpovídal původnímu stavu, obnovuje vaginální strukturu, pro zvýšení sebevědomí i omlazení intimní partie.

Cena zákroku od:

od 65 000 Kč

scalpel

TYP ZÁKROKU:

1 denní hospitalizace na klinice

cosmetic-surgery

Specializace:

Gynekologie

syringe

Anestezie:

Celková anestezie

time

Délka zákroku:

60 min

beautiful

Rekonvalescence:

14 dní

O zákroku

Vaginoplastika neboli plastická operace pochvy (tzv. facelift pochvy, zlepšení vzhledu poševní oblasti) zaznamenává v dnešní době větší zájem, co se týká intimních míst ženy. Tak jako dnes upravíte prsa nebo nos, tak lze velmi efektivně upravit poševní vchod, příp. zúžit pochvu jako celek.

Vaginoplastika zpevňuje, zdokonaluje a modeluje tvar pochvy tak, aby anatomicky odpovídal původnímu stavu, obnovuje vaginální strukturu, pro zvýšení sebevědomí i omlazení intimní partie.

Kdy je vaginoplastika vhodná

Mnohdy z důsledku vaginálních porodů, období menopauzy, nebo vlivem stárnutí z důvodu ztráty elasticity, která věkem klesá, dochází k ochabnutí nebo snížení poševní stěny, což může mít za následek stresovou inkontinenci (nedostatečné zadržování moči), zhoršení sexuálního života, zvýšení citlivosti v poševní oblasti. Chirurgický zákrok vaginoplastika je pro řešení těchto potíží ideální, mimo to se však ještě podílí na zpevnění oslabeného pánevního dna včetně poševní hráze. Vaginoplastika se někdy volí i při radikálním snížení váhy, kdy dojde k velkému uvolnění poševního vchodu včetně měkkých tkání a svalů.

Vaginoplastika je vhodná pouze pro dospělé ženy.

Výhody zákroku

Vaginoplastika má kromě estetického a zdravotního hlediska, i efekt psychologický. Zkvalitnění a zintenzívnění intimních prožitků totiž zvýší kvalitu sexuálního partnerského života. V dnešní době patří vaginoplastika k účinným esteticko-gynekologickým zákrokům s dobrou snášenlivostí i kladnými výsledky po zákroku. Zákrok lze kombinovat s jinými estetickými i vaginálními ošetřeními.

  • checkZpevnění a zúžení poševní oblasti
  • checkZvýšení smyslového vnímání a stimulace při pohlavním styku
  • checkEliminace stresové inkontinence
  • checkBezpečný a komfortní ambulantní zákrok
  • checkNebyly zaznamenány vedlejší rizikové účinky

Kombinace zákroků - doporučení klientů

Alternativou může být tento zákrok kombinovat také s vaginální rejuvenací - tedy zúžení vaginy po porodu, vlivem věku atd. Pro tzv. vaginální rejuvenaci - omlazení vaginy - používáme prémiový CO2 gynekologický laser. Ošetření laserem je vhodné také pro léčbu stresové inkontinence.

Průběh ošetření

Vaginoplastika je zákrok vyžadující plnou narkózu včetně hospitalizace na 1-2 dny, nebo ji lze provádět v lokálním znecitlivení. Vaginoplastika zabere asi 45 minut až hodinu. V poševní oblasti se nejdříve odstraní přebytečné a neestetické jizvy, jako následek porodů, poté je naříznuta poševní sliznice, včetně svaloviny, utažena a sešita vstřebatelnými stehy tak, aby došlo ke správné rekonstrukci a zúžení. Po dospání, pokud byla vaginoplastika provedena v místní anestezii, odchází pacientka s pooperačními informacemi do domácího ošetření.

Specialista

MUDr. PETRA FILOVÁ

  • Lékařka se specializací gynekologie se zabývá na naší klinice oborem estetická gynekologie – vaginální rejuvenací laserem FRAXIS GYNOLASER, léčbou kondylomat a dalšími gynekologickými zákroky.
  • MUDr. Petra Filová je školitelkou pro metodu GYNOLASER pro ČR a SR.

Před zákrokem

Vaginoplastika účinně eliminuje poporodní poševní defekty, i následky přirozeného stárnutí, pomáhá ženám zlepšit život po sexuální stránce. Před samotným zákrokem je vhodné omezit kouření. Je vyžadována zdravá pacientka a předoperační vyšetření. Aby mohla být vaginoplastika provedena ženě po porodu, je vhodné min. 6 měsíců od porodu počkat, aby se poševní oblast mohla zhojit.

Důležité je vědět, že vaginoplastika se nedoporučuje těhotným.

Po zákroku

V prvních dnech může žena pociťovat bolest v operované oblasti, otoky, lze užít analgetika, chladit nebo ledovat ošetřenou část, důležitá je také zvýšená intimní hygiena, omývání studenou vodou vícekrát denně. Rovněž je vhodné cca 10 dnů nasadit klidový režim bez zvýšené fyzické námahy a sportování. Žádoucí není ani návštěva bazénu, sauny, doporučujeme však sprchování. Po zhruba 2 týdnech je doporučována kontrola, v té době jsou zpravidla stehy již vstřebány. Už do týdne je však možné navrátit se do pracovního režimu.

Vaginoplastika má pro ženu velký význam, zpevněním a zúžením pochvy dochází k zintenzívnění sexuálního cítění, částečně napomáhá při léčbě stresové inkontinence. Rekonvalescence může trvat až 4 týdny, dle individuálních dispozic a zhojení, se intimní styk doporučuje až po 4–6 týdnech od zákroku kvůli možné infekci.

Každá žena by si měla svoje intimní partie ošetřovat, tak jako si ošetřuje a čistí pleť, nebo jinou oblast těla, protože v životě plní nejen estetickou, zdravotní, ale i sexuální úlohu. To je důležité. Stáří, porody, genetické dispozice, to vše může změnit vzhled. Abyste i Vy mohla prožívat kvalitní plnohodnotný život, mít své sebevědomí na správném místě, nestyďte se přijít. Vaginoplastika opraví to, co je uvolněno a neplní správnou funkci.

Zavolejte mi

Vyplňte e-mail nebo telefon a my Vám zavoláme zpět.

Využijte nezávazné konzultace

Více o Premier Clinic

The tabs are working. Please, note, that you have to add a template to the library in order to be able to display it inside the tabs.
×