PREMIER DAYS - ušetřete v letních termínech až 20 000 Kč - více informací zde.

ONLINE KONZULTACE - zhodnocení operace plastickým chirurgem zdarma - více informací zde.
Prémiová klinika plastické chirurgie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
phone-call

Plastická operace brady

Plastická operace brady se zaměřuje na disproporční řešení asymetrie a nevyváženosti této oblasti. Jde o odchylky, které působí při pohledu na obličej nevhodně a v nepoměru a pomocí této úpravy lze dosáhnout harmonického tvaru.

Cena zákroku od:

od 31 000 Kč

scalpel

TYP ZÁKROKU:

1 denní hospitalizace na klinice

cosmetic-surgery

Specializace:

Plastická chirurgie

syringe

Anestezie:

Celková anestezie

time

Délka zákroku:

30 min

beautiful

Rekonvalescence:

14 dní

O zákroku

Plastická operace brady se zaměřuje na disproporční řešení asymetrie a nevyváženosti této oblasti. Jde o odchylky, které působí při pohledu na obličej nevhodně a v nepoměru a pomocí této úpravy lze dosáhnout harmonického tvaru. Za normální se považuje, když kořen nosu, horní část rtu a výběžek brady představují pomyslnou společnou čáru. Tvar a velikost brady však tvoří nejen spodní výběžek s čelistní kostí, ale i měkké tkáně, u nichž je nutné posouzení kvality, protože ty mohou postupem času ztrácet na elasticitě.

Plastická operace brady umožňuje efektivně zmenšovat, zvětšovat, posunout čelist bez nebo za pomoci implantátu, vždy tak, aby proporce vůči ostatním částem obličeje byly v poměru co nejlépe zachovány.

Pro koho je vhodný implantát

Plastická operace brady je vhodná pro všechny s ukončeným růstem, pro ty, kteří nejsou spokojeni se svým vzhledem. K anomáliím, které jsou určeny pro zákrok, řadíme ubíhající bradu, předkus, s charakteristickým zvětšením horní čelisti, otočený skus s nadměrnou spodní čelistí, velkou mezeru mezi skusem (zde je vhodnější nejdříve upravit skus a až poté operativně srovnat bradu). Mnohdy se volí plastická operace brady i z důvodu psychologického pro zvýšení sebevědomí.

Výhody zákroku

  • checkZlepšení estetického vzhledu, zvýšení sebedůvěry
  • checkDlouhotrvající efekt
  • checkUpravení kontur a tvaru, dokreslení charakteristiky obličeje
  • checkMožnost kombinovat s jinými zákroky, např. s operací nosu, lícních obličejových částí
  • checkStehy nejsou vidět

Průběh ošetření

Plastická operace brady probíhá v celkové narkóze a vyžaduje pooperační hospitalizaci v trvání zhruba 2 dnů. Plastická operace brady zmenšením probíhá řezem spodního rtu z vnitřní oblasti. Odsunutím měkkých tkání dojde k obnažení bradového výběžku, jehož přesahující část je frézkou odstraněna a následně je brada remodelována. Rána je zašita vstřebatelnými stehy. Pokud je součástí operace asymetrická brada, průběh je stejný, jen se bradový výběžek upiluje do požadovaného symetrického tvaru a řez je zašit. Při větším rozsahu asymetrie se část brady musí odstranit, uvolněná kost je přesunuta a dotvarována kostní frézkou. Rána je zašita a zafixována kompresní náplastí po dobu asi 5 dnů.

Plastická operace brady, kdy je potřeba zvětšení, je prováděna za pomoci implantátu nebo posunem vlastní kosti. Průběh operace je veden řezem pod vnitřní částí rtu, kde se vhodný implantát (využíváme implantát, který disponuje neocenitelnými vlastnosti – prorůstá do okolní kosti a postupně doplňuje kostní tkáň) upevní ke kosti šrouby z titanu, aby nedocházelo k posunu, rána je zašita vstřebatelnými stehy. Výhodou je, že lze implantát tvarovat dle potřeby.

Při posunu vlastní kosti se řezem na spodní sliznici v ústech, odklopením měkkých tkání a obnažením spodní čelisti část brady odřízne, uvolněná část se posune do předem požadovaného tvaru, připevní se malou titanovou dlahou a šrouby a zafixuje se kompresní náplastí.

Specialista

MUDr. LUCIE ZÁRUBOVÁ

  • vyhledávaný plastický chirurg se specializací na operace prsou (zvětšení, modelace, rekonstrukce atd.)
  • vedoucí lékařka Premier Clinic
  • více než 500 zákroků operace prsou za rok
  • celonárodní statistikou spokojenosti a vyhledávanosti plastických chirurgů se řadí mezi top 3 plastické chirurgy pro zvětšení prsou v ČR
  • mezinárodní školitelka operačních technik

Před zákrokem

Plastická operace brady patří k invazivním esteticko-chirurgickým zákrokům, předpokládající zdravého pacienta. Před zákrokem je nutné přibližně 14 dnů vysadit léky na ředění krve a léky zvyšující krvácivost. Také je potřeba, aby pacient nebyl zatížen virovým či zánětlivým onemocněním. Plastická operace brady není vhodná v těhotenství.

Po zákroku

Po zákroku plastická operace brady se mohou ošetřená místa projevovat větší bolestivostí či otoky, které lze zmírnit klasickými léky proti bolesti a studenými obklady. Standardně otoky odezní cca do 14 dnů, při posunu čelistní kosti nebo změně úhlu dolní čelisti se otoky projevují o něco déle. Plastická operace brady vyžaduje přibližně 1–3denní hospitalizaci, poté je nutná domácí pooperační péče, která spočívá v klidovém režimu, kašovité stravě asi týden, než se rány zahojí. Také je vhodné zvýšit ústní hygienu, proplachovat ústa šalvějí, mátou nebo heřmánkem. Při úpravě asymetrie brady je nutná fixace náplastmi cca 7 dnů, pokud byl použit na stehy nevstřebatelný materiál, vyndávání stehů probíhá přibližně po 10 dnech.

Plastická operace brady vyžaduje snížení fyzické aktivity 2–4 týdny, poté se pacient navrací do běžného pracovního i osobního režimu. Po zákroku je důležité vyvarovat se jakýchkoliv nárazů v dolní čelisti.

Obličej člověka tvoří zásadní význam na těle – vytváří náš charakter, vizuální stránku, i to, jak působíme na okolí. Mnohdy je náš vzhled dán genetickými proporcemi, ale vždy je možné buď přijmout to, co nám příroda nadělila, nebo za pomoci špičkové techniky estetické medicíny docílit ideálního a přirozeného vzhledu pro zvýšení sebevědomí a vnímání potřeb sebe samého.

Zavolejte mi

Vyplňte e-mail nebo telefon a my Vám zavoláme zpět.

Využijte nezávazné konzultace

Více o Premier Clinic

The tabs are working. Please, note, that you have to add a template to the library in order to be able to display it inside the tabs.
×