LÉTO PLNÉ SLEV - ušetřete v letních termínech až 20 000 Kč - více informací zde.

ONLINE KONZULTACE - zhodnocení operace plastickým chirurgem zdarma - více informací zde.
Prémiová klinika plastické chirurgie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
phone-call

Operace uší - OTOPLASTIKA

Operace odstátých, deformovaných nebo nesouměrných uší.

Cena zákroku od:

19 800 Kč

scalpel

TYP ZÁKROKU:

Ambulantní zákrok

cosmetic-surgery

Specializace:

Plastická chirurgie

syringe

Anestezie:

Lokální anestezie

time

Délka zákroku:

60 min

beautiful

Rekonvalescence:

14 dní

Bližší informace k zákroku

Jde o ambulantní zákrok, který doporučujeme provádět z psychologického hlediska dětem již od 5 let, nejlépe s celkovou anestezií, v pozdějším věku a ve stáří postačuje místní znecitlivění, na vyžádání klienta i v celkové narkóze či analgosedaci. Vždy samozřejmě po dohodě s lékařem. Je dobré vědět, že při zákroku se kvůli vyváženosti zpravidla operují obě ušní strany.

Zákrok trvá asi hodinu, při složitější operaci o něco déle. A je nejčastějším zákrokem hlavně u dětí, které se velmi těžce vyrovnávají s posměšnou reakcí okolí převážně z řad dětí.

Podstupujete-li operaci uší – otoplastiku, je možné s ní kombinovat jiné estetické nebo chirurgické zákroky, např. rhinoplastiku, úpravy rtů, abdominoplastiku, tumescentní liposukci apod.

Problém s ušními boltci, ať už odstávajícími, deformovanými nebo nesouměrného tvaru úspěšně řeší operace uší neboli otoplastika. Jde totiž o estetický problém, s kterým se potýká velká část populace, a je vrozený. Nejčastěji se provádí úprava tak, aby boltce přiléhaly ke hlavě, tzv. přisunutí, kromě toho otoplastika efektivně pomáhá rovněž při remodelování a úpravě různých odchylek, např. po úrazech, při nevyvinutí ušních boltců po narození, nepovedené operaci apod. Nejen oči, rty a nos, ale i uši vytvářejí fyziognomii obličeje a často jím není věnována taková pozornost, jak by měla.

Mimochodem, víte, že ušní boltec je jeden z nejsložitějších orgánů na těle, nebo že jeho správný úhel se pohybuje mezi 20–40 % od hlavy?

Výhody zákroku

Kromě estetického a psychologického hlediska, otoplastika jako jediná dokáže upravit odstálé boltce, jejich tvar, včetně deformací, asymetrii, postavení – pro zvýšení sebevědomí. Výsledek otoplastiky je trvalý, při nespokojenosti z výsledku nebo tvaru, lze po roce zákrok opakovat.

  • checkŠetrné ambulantní ošetření
  • checkSnížená krvácivost
  • checkBez nutnosti hospitalizace s místním znecitlivěním

Kombinace zákroků - klienti doporučují

Podstupujete-li operaci uší – otoplastiku, je možné s ní kombinovat jiné estetické nebo chirurgické zákroky, např. rhinoplastiku, úpravy rtů, abdominoplastiku, tumescentní liposukci apod.

Průběh ošetření

Zákrok probíhá ambulantně při místním znecitlivění nebo analgosedaci či celkové narkóze (zde je nutná hospitalizace). Řez je preferován do míst v ohybu mezi boltcem a plochou za ušima, tak aby výsledná jizva nebyla vidět. V průběhu zákroku se upravuje postavení chrupavky, která dle nutnosti může být vybroušena, je zkontrolován a srovnán tvar obou boltců, aby byly obě strany symetrické. Ošetřené místo je poté přitaženo, zašito vstřebatelnými stehy a zafixováno speciálním obvazovým materiálem.

Před zákrokem

Vhodnost absolvovat operaci ušních boltců s Vámi vždy zkonzultuje ošetřující lékař, který s Vámi probere průběh zákroku a navrhne optimální řešení pro přirozený výsledek. Minimálně týden před ošetřením není doporučováno užívání léků s kyselinou acetylsalicylovou, které mohou snižovat srážlivost krve.

Po zákroku

Po zákroku může docházet k otokům a bolestem, na které Vám ošetřující lékař předepíše vhodné léky. Suché ledování je žádoucí. Všechny tyto nepříjemné pocity po cca 14 dnech ustoupí. Zpočátku je ošetřené místo chráněno pevným obvazem, ten je po několika převazech a pár dnech vyměněn za elastickou čelenku, kterou je nutné nosit neustále i na noc. První týden je vhodné spaní na zádech.

K omezení po otoplastice patří týdenní klidový režim, pokud možno v pracovní neschopnosti, 2 týdny bez sportovní aktivity, totéž platí i pro mytí hlavy, včetně barvení, aby nedošlo k infekci. Nedoporučujeme ani vystavovat se přímému sluníčku a pobývat v chladných místech. Vyndávání stehů po zákroku, pokud byly použity, je určeno na cca 10. den, v opačném případě nejsou třeba.

Rekonvalescence závisí na způsobilosti pacienta k hojení, správném dodržování pokynů pro pooperační období, i na organismu samotném, jak se s tím vyrovná.

Efekt je okamžitý, konečný výsledek je však vidět až po 3 měsících – je trvalý, v ojedinělých případech je nutná reoperace, ne dříve však než po roce, kdy je vše zhojeno.

Každá úprava na Vašem těle znamená změnu, se kterou se musíte sžít a zvyknout si na ni. Dvojnásob to platí o operaci ušních boltců, které dodají Vašemu obličeji nový výraz. Pokud se rozhodnete pro otoplastiku, dosti často je to z estetických důvodů, tudíž Vám výsledek přinese zvýšení sebevědomí.

Zavolejte mi

Vyplňte e-mail nebo telefon a my Vám zavoláme zpět.

Využijte nezávazné konzultace

Více o Premier Clinic

The tabs are working. Please, note, that you have to add a template to the library in order to be able to display it inside the tabs.
×