Operace asymetrie prsou v Praze

Asymetrie prsou se v určité míře týká všech žen, jelikož žádná prsa nejsou zcela symetrická. Jedná se o rozdíl mezi velikostí či tvarem pravého a levého prsu, který je u některých žen nepatrný a téměř neznatelný, u jiných však může být asymetrie markantnější, což často neblaze ovlivňuje sebevědomí.

Příčiny asymetrie prsů mohou být různé – úraz, vrozená vada, genetika, větší úbytek či přírůstek váhy nebo kojení.

Pokud je tento nedostatek spojen s negativním vnímaním sebe samé, určitě doporučujeme objednání na naší kliniku, kde vám v rámci nezávazné konzultace představíme různé způsoby odstranění asymetrie.

Proč si zvolit pro operaci asymetrie prsou právě naši kliniku

Zkušený tým plastických chirurgů

Náš tým tvoří špičky lékařů a sester z oblasti plastické chirurgie pod vedením MUDr. Lucie Zárubové, která je jedním z nejvyhledávanějších plastických chirurgů v ČR s více než 20 letou praxí.

vse pod strechou

Moderní a bezpečné techniky operace

Jsme jedna z nejmodernějších a technicky nejvyspělejších klinik v ČR a ročně se na nás obrací tisíce klientů.

Individuální přístup ke každé klientce

Naši zkušení chirurgové vám po individuální konzultaci zvolí tu nejvhodnější metodu odstranění asymetrie prsů, projdou s vámi podrobně postup zákroku a vše vám pečlivě vysvětlí.

Přátelské a pohodové prostředí

Poskytujeme citlivý přístup a podrobné konzultace, než se vůbec k danému zákroku rozhodnete. Disponujeme krásnou moderní klinikou v samém centru Prahy.

Dlouhodobá péče o klientky i po operaci

Výsledky zákroku sledujeme, dokud není finálně doléčen, pacientky dopodrobna seznamujeme s pooperační péči, s možnými komplikace a jejich řešením.

Asymetrie prsou již nemusí být nedílnou součástí vašeho života

Stačí se svěřit do péče našeho skvělého týmu a za pár měsíců se můžete pyšnit dokonalým dekoltem

Asymetrie prsou - před a po zákroku

Dobře odvedená operace zásadně ovlivňuje estetiku prsů a eliminuje nedostatek, kterým se pacientka mnohdy trápila dlouhá léta. Níže jsme pro vás připravili fotogalerii s ukázkami proměn našich spokojených klientek.

Odstranění asymetrie prsou a zkušenosti našich klientek

Odstranění asymetrie prsou je procedura, se kterou mají naši lékaři bohaté zkušenosti.

Mockrát děkuji paní doktorce Zárubové za splněný sen. Paní doktorka je úžasná, vše jsem nechala na ni a s výsledkem jsem naprosto spokojená. Taková krásná prsa jsem neměla ani před dětmi ? Augumentace byla provedena implantaty 230ml. Po necelých dvou měsících mám prsa krásně měkká. Velké díky paní doktorce a všem sestřičkam z kliniky,všichni naprosto úžasni!

MUDr. LUCIE ZÁRUBOVÁ

před 14 dny jsem byla na výplni rtů, Zn.Teosyal , 1 ml do horního rtu a cca 2 vpichy do dolního u MuDr.Jany Votrubové v Premier Clinic.Pí.doktorka je velice citlivá , jemná a příjemná.Aplikace mě bolela méně než jsem si představovala.Níže přikládám fotky, před, po aplikaci, po 7 dnech a nyní.Děkuji za krásnější úsměv.

MUDr. JANA VOTRUBOVÁ, Ph.D.

Měla jsem hezká souměrná prsa, která byla ale na můj vkus až moc malá. Proto jsem se rozhodla podstoupit tento zákrok. Vybrala jsem si pražskou kliniku Premier Clinic a dobře jsem udělala. Zavolala jsem tam, objednala jsem se na konzultaci k paní doktorce Lucii Zárubové. Paní doktorka byla velice milá, vtipná a hned věděla co chci. Přirozenost a vyplněný dekolt. Vyzkoušely jsme dvě velikosti 285 ml a 300 ml. Nakonec jsme se domluvily na implantátech o 300 ml, paní doktorka mi doporučila kulatý tvar implantátu a domluvily jsme termín operace. Ten byl domluven na 30. 8. 2018. Během té doby jsem měla pochybnosti, zda na mě nebudou až moc velké, ale teď vím, že paní doktorka měla pravdu a opravdu ví co dělá. Klidně bych brala větší. Operace proběhla bez komplikací, sestřičky i paní doktorka se chovají ke svým pacientům úžasně. První den bolest byla trochu větší, ale dalo se to zvládnout. Abych řekla pravdu, čekala jsem to o dost horší.

Po 14 dnech jsem jela na první kontrolu, kde mě paní doktorka zkontrolovala a dovolila sundat si stahovací pás. Za pár dnů jedu na poslední kontrolu, a to už si budu moct sundat i stahovací podprsenku.

Jsem velice spokojená, prsa jsou krásná, vypadají přirozeně, jizvičky za chvíli ani nebudou vidět. Implantáty krásně měkké, takže i na dotek jsou jako pravé. Opravdu jsem nadšená, a tím bych ráda poděkovala paní doktorce Zárubové a celému týmu Premier Clinic.

Všem, které se na tento zákrok chystáte jít, doporučuji.

MUDr. LUCIE ZÁRUBOVÁ

Jaká je za odstranění asymetrie prsou cena

Cena se odvíjí od přesného typu zákroku a je sdělena při individuální konzultaci. Většinu případů odstranění asymetrie prsů nehradí zdravotní pojišťovna, jelikož se jedná o zákroky estetického charakteru.

Zákrok Cena
Zvětšení jednoho prsu od 36 650 Kč
Modelace prsou od 54 500 Kč
Reaugmentace poprsí od 59 800 Kč
Redukce prsou od 75 250 Kč

Průběh plastiky prsou při asymetrii

Prvním krokem je vždy individuální vyšetření konkrétní pacientky, na jehož základě lékař zvolí nejvhodnější metodu plastiky.

Asymetrie prsou může být řešena několika způsoby:

01.
Vložení 2 implantátů různých velikostí pro srovnání rozdílu

Doplnění obou prsů implantáty zvolenými tak, aby jejich velikost co nejvíce vyrovnala asymetrii prsou

02.
Domodelování prsou tukem

Dotvarování či doplnění velikosti prsou vlastním tukem

03.
Modelace prsou

Několik možných způsobů modelace prsou, z nichž je dle potřeby pacientky vybrán nejvhodnější. Modelace je nejvíce užívanou plastikou prsou po porodu

Vložení implantátu do jednoho prsu pro dorovnání velikosti

Redukční úprava jednoho prsu pro dorovnání velikosti

Samotné provedení zákroku závisí na zvolené metodě odstranění asymetrie. Před operací pacientka podstoupí všechna nezbytná předoperační vyšetření, obdrží podrobnou instruktáž ohledně předoperační přípravy, vysvětlíme průběh zákroku a proces rekonvalescence.

Všechny zákroky pro odstranění asymetrie prsu jsou prováděny v celkové narkóze.

Pooperační rekonvalescence

Rekonvalescence se odvíjí v závislosti na metodě zákroku a je vždy pečlivě vysvětlena ošetřujícím lékařem.

Hospitalizace obvykle trvá 1-2 dny po operaci, poté je pacientka propuštěna do domácí péče. Při zákroku se používají zejména vstřebatelné stehy, proto není nutné následné vyndavání.

V rámci pooperační péče je také doporučeno spaní na zádech. Větší zátěži a sportu by se pacientka neměla vystavovat minimálně 6-8 týdnů.

Po návratu z nemocnice doporučujeme minimálně týdenní klidový režim, po uplynutí může pacientka pomalu provozovat lehčí činnosti (kancelářská práce apod.), nedoporučuje se však větší zátěž, námaha prsním svalů a zvedání těžkých věcí.

První sprchování by nemělo proběhnout dříve než 4 dny po operaci, jizvy je vždy nutné opatrně, ale důkladně vysušit.

Při vložení implantátů je nutné nosit 24 hodin denně elastickou podprsenku po dobu 4 týdnů, poté je vhodné používat měkkou podprsenku bez kostic, klasická podprsenka přichází na řadu nejdříve 2 měsíce po operaci. Při domodelování prsou vlastním tukem naopak doporučujeme ponechávat prsy co nejvíce volné, aby nenastalo stlačení modelace a případné poškození samotného výsledku.

Operovanou oblast je třeba minimálně měsíc chránit před přímým slunečním světlem a pooperační jizvy by neměly být vystaveny slunci tři měsíce.

Po zákroku jsou běžné případné otoky a modřiny, které se do několika týdnů samy vytratí. Několik dní po operaci může být daná oblast citlivá a bolestivá, je možné používat standardně dostupné léky na tišení bolesti.

Pooperační kontrola je doporučena týden po operaci, dále poté dle uvážení lékaře, standardně po 5-6 týdnech.

FAQ - Rozdílná velikost prsou

Asymetrie, neboli rozdílná velikost prsou, se u žen vyskytuje z různých důvodů. Dotýká se většiny žen ať už ve větším či menším měřítku a může mít různé příčiny. Jedná se o rozdílnou velikost či tvar pravého a levého prsu.

U některých se jedná o vrozenou vadu, některé potkal úraz, u dalších vznikla asymetrie během kojení. Příčiny se někdy mohou i různě kombinovat.

Bolest po zákroku závisí na dané metodě odstranění asymetrie a na subjektivním vnímání pacientek. Je třeba co nejlépe dodržovat pooperační péči, v případě potřeby je možné užívat běžně dostupné tišící léky. Pacientky se na nás mohou samozřejmě v případě větších problémů obracet.

Po 2 týdnech od operace se doporučuje zahájit tlakovou masáž, která napomůže rychlejšímu hojení – bříšky prstů se po dobu 10 vteřin tlačí proti podkladu, tímto způsobem se postupuje po celé délce jizvy.

Hojení po odstranění asymetrie prsou je individuální a záleží opět na typu zákroku, který je dané pacientce proveden. Při správné pooperační péči a bezproblémovém průběhu léčby bývá výsledek operace finální po zhruba 6 měsících od provedení.

Rukami našich precizních chirurgů ročně projde více než tisíc spokojených klientek

Pokud si i vy přejete proměnit své vysněné poprsí v realitu, neváhejte se svěřit do naší péče.