PREMIER DAYS - ušetřete v letních termínech až 20 000 Kč - více informací zde.

ONLINE KONZULTACE - zhodnocení operace plastickým chirurgem zdarma - více informací zde.
Prémiová klinika plastické chirurgie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
phone-call

Zmenšení prsou

Zmenšení prsou neboli redukční úprava nadměrných prsou řeší nejen estetický, ale v mnoha případech spíše zdravotní problém. Velká prsa často způsobují špatné postavení a přetěžování těla, problémy s páteří (jak krční, hrudní, tak i na bedrech) včetně zkřivení, a tím časté bolesti hlavy, někdy ovlivňují dýchání, způsobují otoky nohou, což má vliv nejen na zdraví, ale i psychiku ženy.

Cena zákroku od:

od 71 750 Kč

scalpel

TYP ZÁKROKU:

1 denní hospitalizace na klinice

cosmetic-surgery

Specializace:

Plastická chirurgie

syringe

Anestezie:

Celková anestezie

time

Délka zákroku:

60 min

beautiful

Rekonvalescence:

14 dní

Zmenšení prsou není pouhý rozmar

Zmenšení prsou neboli redukční úprava nadměrných prsou řeší nejen estetický problém a problém s výběrem spodního prádla a plavek, ale v mnoha případech spíše zdravotní problém. Již od nepaměti jsou ženská prsa symbolem ženské krásy. Často ženy s nimi nejsou spokojeny, převážně s velikostí, a podstupují plastiku prsou se zvětšením. Opakem jsou však ženy, které trápí těžká, příp. neforemná prsa, jako následek razantního snížení hmotnosti, opakovaných porodů či vlivem genetických dispozic, rovněž příčina může pramenit ze stárnutí, ztráty elasticity, a tím výraznému poklesu prsou. Zmenšení prsou často vyhledávají také mladé ženy, které se z důvodu nadměrné tvorby prsní žlázy potýkají s velkými prsy, a obtěžují je např. při sportu, nebo tvoří k tělu nepoměrnou symetrii.

Zmenšení prsou účinně odstraňuje a redukuje přebytečnou kožní, prsní a tukovou tkáň v oblasti prsou. Součástí zákroku je modelace zbylého objemu prsou. V několika případech má zmenšení prsou i preventivní charakter, eliminuje vznik mnoha zdravotních potíží.

Kdy je redukční mammaplastika vhodná?

Velká prsa často způsobují špatné postavení a přetěžování těla, problémy s páteří (jak krční, hrudní, tak i na bedrech) včetně zkřivení, a tím časté bolesti hlavy, někdy ovlivňují dýchání, způsobují otoky nohou, což má vliv nejen na zdraví, ale i psychiku ženy. Oblast pod velkými prsy (rýhy pod prsy) je rovněž náchylná k tvorbě zánětlivých procesů, infekcí či ekzémů. K odstranění všech těchto problémů a zkvalitnění života však může dojít až po zmenšení prsou.

Zmenšení prsou se provádí dospělým pacientkám, mimořádně, pokud hrozí vážné zdravotní potíže, lze zákrok provést i u mladších.

play-button (1) Play Video

Výhody zmenšení prsou. Operace za to stojí

Zmenšení prsou výrazně ovlivňuje zdraví, zlepšuje psychiku, zdokonaluje poprsí, odstraňuje převisy, napomáhá k řešení neestetických odchylek vytvořením přijatelných prsních partií.

 • checkZlepšení vzhledu, zvýšení sebevědomí
 • checkDlouhotrvající efekt
 • checkSnížení zdravotních problémů
 • checkZkvalitnění života
 • checkOdstranění nadměrné tukové tkáně, povolené kůže pro dokonalou postavu
 • checkVýsledné jizvy jsou vždy voleny tak, aby byly co nejméně nápadné

Unikátní a bezpečná anestezie

Na klinice Premier clinic disponujeme pouze prémiovým vybavením. Používáme jako jediní v ČR unikátní německé anesteziologické jednotky, které umožňují plně digitální podání anestezie. Všechny naše anestezie jsou prováděny tedy jako tzv. low-flow anestezie s prémiovým anestetickým plynem. Pro klienta je tedy snažší buzení a jsou prakticky eliminovány nepříjemné účinky anestezie.

Jak probíhá zmenšení prsou – postup zákroku

Zmenšení prsou probíhá v celkové narkóze zhruba 2–3 hodiny. Řezy jsou vedeny v předem určených a předkreslených oblastech, při zákroku je odstraněna přebytečná povislá kožní stěna, nadbytečná tuková tkáň i část prsní žlázy. Prsa jsou domodelována, prsní dvorec přemístěn, dle nutnosti je upravena jeho velikost, a poté jsou všechny rány chirurgicky zašity vnitřními vstřebatelnými stehy. Ty mimo jiné mají schopnost zpevnit jizvu, aby došlo k řádnému zhojení.

Zmenšení prsou je prováděno tak, že řezy protínají okolí dvorce, pokračují od středu dvorce směrem dolů a pod prsy tvoří malou úsečku, připomínající kotvičku, vždy tak, aby byly jizvy co nejméně viditelné. Do operované oblasti jsou zavedeny drény, které v průběhu 24–48 hodin plní funkci pro lepší odvod krve a tkáňového sekretu, jsou podpůrným nástrojem pro rychlejší hojení, rovněž eliminují zánětlivé procesy apod. Ošetřená část je vydezinfikována a překryta sterilní absorpční gázou. Po zákroku zmenšení prsou je pacientka s elastickou bandáží nebo kompresivním prádlem kolem hrudi hospitalizována dle potřeby na 1–2 dny, poté se odstraní drény a pacientka odchází s pokyny od lékaře do domácího ošetření.

Specialista

MUDr. LUCIE ZÁRUBOVÁ

 • vyhledávaný plastický chirurg se specializací na operace prsou (zvětšení, modelace, rekonstrukce atd.)
 • vedoucí lékařka Premier Clinic
 • více než 500 zákroků operace prsou za rok
 • celonárodní statistikou spokojenosti a vyhledávanosti plastických chirurgů se řadí mezi top 3 plastické chirurgy pro zvětšení prsou v ČR
 • mezinárodní školitelka operačních technik

Naše výsledky

Před zákrokem

Zmenšení prsou patří k invazivním chirurgickým zákrokům, k absolvování je vyžadována pouze zdravá pacientka. U zmenšení prsou je dále nutné předoperační vyšetření, u starších pacientek je vhodné taktéž mamografické nebo ultrazvukové (sono) vyšetření prsou. Přibližně 2–3 týdny před zákrokem doporučujeme vysazení léků, které mohou způsobovat zvýšenou krvácivost (léky s obsahem kyseliny acetylsalicylové). Žádoucí je i omezit kouření před i po zákroku.

Zmenšení prsou bývá prováděna u žen, které kojily, cca 6 měsíců od ukončení.

Po zákroku

Po zákroku zmenšení prsou se mohou ošetřená místa projevovat bolestivě, s otoky, modřinkami, které během pár dnů odezní. Zmenšení prsou vyžaduje 1–2denní hospitalizaci, po ní se odstraňují drény, pacientka odchází s kompresivním spodním prádlem domů, dochází dle dohody s lékařem na převazy. U zmenšení prsou je důležitá pooperační péče, 2týdenní klidový režim v pracovní neschopnosti, nošení elastického prádla asi 2 měsíce. Jeho nošením se eliminují otoky, pomáhá také k formování prsou a k lepšímu zhojení. Všechny stehy jsou vstřebatelné, tudíž bez nutnosti odstraňování. Pro eliminaci jizev je asi po 14 dnech vhodné doplnit péči o jemné tlakové masáže, mazat kvalitními hydratačními krémy. Jizvy, pokud zůstanou, v průběhu půl roku vyblednou. Rovněž není doporučována nadměrná fyzická zátěž 2 měsíce po zákroku, k hygieně je vhodnější sprchování.

Výsledný efekt je dlouhodobý, ale vše je závislé rovněž na kvalitě a pružnosti kůže, individuální schopnosti k hojení i správném dodržování pooperační péče. Při udržení si stálé váhy není nutné zákrok opakovat.

Ženám od 35 let se doporučuje pravidelná preventivní mamografická kontrola.

Ženská prsa jsou a budou pod drobnohledem nás všech. Jde o nejvíce probírané téma, co se týká estetiky a krásy. Ta, co mají malá, chtějí velká, ta, co mají velká, chtějí malá. Je to stejné, jako když má člověk výšku 160 cm, ale tajně by si přál mít 190, nebo naopak. Vždy je však důležité, co je pro každou ženu zdraví prospěšné a v čem se bude cítit spokojeně. Vaše rozhodnutí je jen Vaše, ať už je z estetických nebo zdravotních důvodů. Nezapomínejte při tom i na zdravý životní styl a pozitivní myšlení.

Zavolejte mi

Vyplňte e-mail nebo telefon a my Vám zavoláme zpět.

Využijte nezávazné konzultace

Více o Premier Clinic

The tabs are working. Please, note, that you have to add a template to the library in order to be able to display it inside the tabs.
×