Dlouhé vlasy - jak na ně? Známe všechny triky.

Toužíte po dlouhých vlasech? Jak na ně? Univerzální odpověď bohužel neexistuje, vše je velmi individuální. Někomu rostou přirozeně velmi rychle, jindy se to neobejde bez zvláštní péče. Vždy je nutné vypozorovat, co zrovna ve vašem případě funguje nejlépe. V tomto příspěvku vám ale přinášíme několik tipů, které vám mohou pomoci. 

Pomůžeme vám porozumět potřebám vašich vlasů a vhodně nastavit péči o ně. Svěřte se do rukou opravdových profesionálů s mnohaletou zkušeností. 

Dlouhé vlasy - jak na ně? Co vám stojí v cestě?

Hned několik faktorů může ovlivnit to, jak rychle vlasy rostou. Těmi nejdůležitějšími jsou genetické predispozice a hormonální rovnováha. Zajímavostí je, že určitý vliv na jejich růst může mít roční období a dokonce i denní doba. Co ještě? 

  • Věk 
  • Stres a složitá životní situace
  • Etnický původ

Jak rychle vlasy rostou?

Pokud bychom se podívali na průměrná data, pak nám vlasy za měsíc
narostou o 1 až 
1,5 cm, tedy o 0,3 až 0,5 milimetrů za den a 12 až 15 cm za rok.

Co je nepřítelem dlouhých vlasů

Tím jsou zaručeně jejich lámání a třepení. Vaše kroky by tedy primárně měly směřovat k jejich posílení; délka je druhotná. Nebojte se – stačí se řídit několika doporučeními a určitě se krásné dlouhé hřívy také dočkáte.

Deset tipů, jak urychlit růst vlasů

Přestože nemůžete očekávat zázraky, existuje několik způsobů, jak růst vlasů stimulovat, předcházet jejich lámání, třepení či jinému poškození.  

1. Obohaťte vlasovou péči o oleje

Po mytí aplikujte do ještě vlhkých konečků vlasové oleje. Fungují jako prevence třepení, postarají se o jejich hloubkovou výživu a zdravý lesk. Ideálně volte olej arganový, jojobový nebo kokosový.

2. Provádějte masáž hlavy

Masáž podporuje mikrocirkulaci krve. A lepší prokrvení znamená větší přísun živin přímo ke kořínkům vlasů. Buďte opatrní – při masáži používejte pouze bříška prstů, ať pokožku neporaníte nehty.

3. Správná frekvence mytí vlasů

Přílišné mytí vlasů je může dehydratovat a oslabit. Umývejte je proto 2-3x týdně ať je zbytečně nepřetěžujete. Vždy přitom dbejte na výběr kvalitních šamponů. Zkuste třeba ten s kofeinovým extraktem. 

4. Chraňte vlasy při foukání a podobných tepelných úpravách

Pokud je to možné, omezte používání fénů, žehliček a kulmy na úplné minimum. Pokud se bez nich neobejdete, nezapomeňte vlasy ošetřit termoochrannými produkty. Stejně tak jako horký vzduch, ani horká voda není pro vlasy ideální. 

5. Při sušení vlasů postupujte opatrně

I nešetrné tření ručníkem může přispět k jejich poškození. Přitom stačí málo – lehce a jemně je usušit a nechat přirozeně proschnout. 

6. Nečešte mokré vlasy ani s nimi nechoďte spát

Místo hustých kartáčů použijte k jejich rozčesání hřebeny s řídkými zuby, popřípadě pouze prsty. Česáním mokrých a vlhkých vlasů si totiž říkáte o jejich lámání. Ujistěte se, že jsou suché předtím, než ulehnete do postele. V opačném případě riskujete, že se pokožka hlavy zapaří a vlasy zacuchají. 

7. Minimalizujte používání stylingových produktů

Jejich dlouhodobé používání vlasy zatěžuje a oslabuje. Zkuste je na pár měsíců úplně vynechat, uvidíte ten rozdíl. 

8. Zaměřte se na zdravou stravu

Ke krásným vlasům se můžete doslova projíst. Důležitými živinami, které jejich růst pozitivně ovlivní, jsou například omega mastné kyseliny, bílkoviny, biotin a zinek. Ty jsou obsaženy v luštěninách, mase, rybách, ořechách, sýru a listové zelenině.

9. Pravidelně vlasy zastřihujte

Paradoxně, chcete-li dlouhé vlasy, stříhejte je. Zhruba jednou za 3 měsíce by kadeřník měl účes o konečky zkrátit. Vlasy nejenže budou vypadat navenek zdravější, budou takové i uvnitř. 

10. Nestresujte se

Stres, resp. hormony, které během náročného období tělo produkuje, mohou mít negativní dopad na kvalitu vlasů i jejich růst. V krajním případě mohou vést dokonce k jejich vypadávání. Proto nezapomínejte na pravidelný odpočinek těla i mysli. 

Trápí vás nadměrné vypadávání vlasů? Pozorujete náhle zhoršení jejich kvality?
Naše specializovaná
vlasová klinika v Praze vám pomůžeme odhalit příčiny těchto problémů a vyřešit je. 

Zdravé vlasy jdou ruku v ruce s nehty a obočím

Vhodná strava, dostatečná hydratace a příjem vitamínů a minerálů se odrazí rovněž na lepším stavu pleti, silnějších nehtech, obočí i rychlejším růstu vousů. Pomoci vám může kromě vyladění jídelníčku také používání doplňků stravy, jenž komplex vhodných minerálních látek a vitamínů obsahuje. Dalším silným nástrojem je speciální kosmetika a, jak jinak, bezchybná péče. Podívejme se na ni trochu podrobněji. 

Jak mít dlouhé nehty? Dodržujte pár jednoduchých rad.

  • Pokuste  se zabránit jejich třepení a lámání. V tom vám může pomoci aplikace zpevňujících laků i správná technika pilovani nehtů (snažte se o zachování jejich kulatého tvaru). 
  • Zaměřte se na hydrataci nehtů i nehtoveho lůžka. Používejte výživné krémy, popřípadě oleje na ruce. Pravidelně svým rukám dopřejte extra péči v podobě masky. 
  • Předcházejte jejich mechanickému poškození. Při manuální práci nebo úklidu používejte rukavice. Nehty si samozřejmě nekousejte.

Jak urychlit růst obočí? Pomohou séra i správná technika líčení.

  • Stejně jako každý den čistíte svou pleť, šetrně umývejte také obočí. V průběhu dne na něm ulpívají nečistoty, prach a pot, které mohou způsobit jeho lámání. 
  • Používejte specialni růstová séra s obsahem ricinoveho oleje. Do obočí je jemně vmasírujte. 
  • Při líčení obočí na tužku příliš netlačte. I to může vést k oslabení a vypadávání chloupků obočí.

Se ztrátou vlasů a obočí se mnohdy potýkáme i v souvislosti s onemocněními (alopecie), či léčbou rakoviny. Navrátit ztracenou sebedůvěru může pomoci transplantace obočí a nastřelení vlasů. S obojím vám naši specialisté mohou pomoci. 

Související příspěvky