Účesy pro jemné a řídké vlasy: Víme, jak opticky zvětšit jejich objem

Patříte k těm, kterým příroda silné a husté vlasy nenadělila? Nezoufejte. Existuje několik triků, jak jim alespoň opticky na objemu přidat. Kromě vhodných účesů pro jemné a řídké vlasy vám může pomoc také správná technika jejich stylingu a vybraná vlasová kosmetika. 

Účesy pro jemné a řídké vlasy - krátké či dlouhé?

Myslíte si, že jemné vlasy vás automaticky odsuzují ke krátkým účesům? Omyl! I vy si můžete dlouhé vlasy dovolit. Spíše než na délku se zaměřte na preciznost střihu. Boby, středně dlouhá sestříhaná mikáda, dlouhé vlasy zastřižené do jedné délky, nebo třeba rebelský pixie – to jsou účesy, které vám budou slušet. 

Střih pro řídké vlasy krátké délky

  • Bob nebo kratší lob

Elegantní bob nebo lob jsou velmi dobrou a strategickou volnou. Tento střih nejenže okamžitě přidá na objemu, navíc působí velmi stylově a je poměrně variabilní. Vlasy stačí jemně zvlnit pro doplnění romantického outfitu, nebo je vyfoukat přes kulatý kartáč pro elegantnější look.

  • Full pixie 

Full pixie je účes obvykle krátký vzadu a po stranách hlavy a o něco delší nahoře, s velmi krátkou ofinou. Pro řídké vlasy je ideální ten s minimálním vrstvením, který vytvoří větší objem. Je nesmírně trendy, působí rošťácký, navíc vyžaduje minimální styling a je nenáročný na údržbu.

Polodlouhé účesy pro jemné a řídké vlasy

  • Dlouhý lob nebo mikádo

Ostře střižený bob ani sestříhané dlouhé vlasy vás neoslovují? Vyzkoušejte mikádo střední délky s jemným vrstvením. I tento účes je poměrně variabilní a pouhým jemným zvlněním vykouzlíte ležérnější look.

Dlouhé účesy pro řídké vlasy

  • Vlasy zastřižené do jedné délky

Dlouhé vlasy je nejlepší zastřihnout do jedné délky. Budou vypadat bohatší, než kdyby byly výrazně sestříhané. Účes bude přitom působit upraveněji, než kdyby vlásky byly příliš dlouhé a netknuté.

Ofina pro jemné vlasy - ano či ne?

Pokud si troufáte, řídké a slabé vlasy rozhodně nejsou ofině vůbec na překážku. Opět je ale důležitý její perfektní střih a údržba. Nejlépe bude vypadat ofina střižená k jedné středně nebo tzv. curtain bangs. Vždy nicméně berte v úvahu tvar svého obličeje a neváhejte požádat o radu kadeřníka.

Zakládáme si na komplexnosti a odbornosti služeb. Naše klinika patří k nejlépe vybaveným v ČR a poradíme si jak s nastřelením vlasů či vousů, tak laserovou epilací. V Praze, pohodlně a za skvělé ceny. 

Jak docílit většího objemu - co dělat a čemu se vyhnout

1. Mytí vlasů

  • NE: Každodenní mytí vlasů může obecně způsobit více škody než užitku. Zejména pak u těch, kteří mají řídké vlasy.
  • ANO: Používejte suchý šampon, ten vám pomůže mytí vlasů oddálit a přitom je nezatíží! Hledejte lehký přípravek bez obsahu mastku.

2. Vlasové produkty pro zvětšení objemu

  • NE: Příliš mnoho produktů pro zvětšení objemu může zanechávat na vlasech zbytky, které způsobují, že vypadají ochablé a/nebo mastné.
  • ANO: Vyberte si lehkou pěnu na vlasy, díky které zvýšíte jejich objem a texturu vlasů bez zatížení.

3. Foukání, žehlení, úprava vlasů kulmou

  • NE: Nepřehánějte to. Tepelný styling minimalizujte, protože tenké prameny mohou být snadno náchylné k poškození teplem a lámání.
  • ANO: Vlasy foukejte přes kulatý kartáč. Vlny zkuste vytvořit alternativními způsoby, třeba zapletením copánků na noc nebo s pomocí pěnových válečků.

Transplantace jako jeden ze způsobů jak zvýšit hustotu vlasů

Ustupující kouty? Vlasy extrémně rychle vypadávající? Řešením může být transplantace vlasů. V dnešní době jsou naštěstí dostupné vysoce účinné metody, jenž jsou zároveň šetrné a minimálně bolestivé. 

Související příspěvky