Abdominoplastika

Redukce přebytečné kůže na břiše, která je způsobená nejčasteji těhotenstvím, či zhubnutím.

Cena zákroku od:

51 300 Kč

scalpel
TYP ZÁKROKU:

2 denní hospitalizace na klinice

cosmetic-surgery
SPECIALIZACE:

Plastická chirurgie

syringe
ANESTEZIE:

Celková anestezie

time
DÉLKA ZÁKROKU:

90 min

beautiful
REKONVALESCENCE:

14 dní

Co je abdominoplastika?

O abdominoplastiku neboli plastickou operaci břicha se v dnešní době projevuje zvýšená pozornost jak ve světě, tak u nás. Trendem je udržet si co nejdéle krásné pevné tělo. Mnoho žen se dnes potýká s uvolněným svalstvem, převislou a nadbytečnou kůží na břiše, striemi, což mnohé obrovsky deprimuje. Trvalým řešením tohoto problému je abdominoplastika, která účinně zredukuje nadbytečnou povolenou kůži na břiše.

Abdominoplastika ale neřeší zhubnutí, snížení tuku, ale zbavuje těla přebytečné kůže chirurgicky. Invazivní zákrok abdominoplastika probíhá kolem 90 minut.

Bližší informace k zákroku plastiky břicha

Zákrok je prováděn převážně v celkové narkóze, proto je vždy nutná hospitalizace alespoň 1 den. Je ho možné kombinovat s tumenescentní, vibrační, nebo laserovou liposukcí břicha pro ještě lepší výsledek a je vhodný pro ženy i muže.

Velkou výhodou je, že lze abdominoplastiku provést buď jen v horní, nebo dolní části břicha, příp. v obou. Shrnuto – operační úprava v podbřišku se provádí v případě, když jsou zde převisy či nadbytečná kůže, včetně úpravy rozestoupených středních svalů, operační úprava nadbřišku efektivně řeší korekci povolené a vytahané kůže, včetně korekce tzv. diastázy.

Při spodní abdominoplastice

Dochází k odstranění až třetiny kůže a podkožní části, výsledná jizva bývá cca 20 cm. Kombinováním horní a dolní abdominoplastiky se uvolňuje celá oblast břicha bez nutného přemisťování pupku, jako je to u jiných chirurgických řešení.

Kolik stojí abdominoplastika? Cena zákroku dle typu a rozsahu

ZákrokCena
Abdominoplastikaod 51 300 Kč
Abdominoplastika včetně operace svalůod 58 300 Kč
Abdominoplastika + liposukce břichaod 61 300 Kč
Abdominoplastika + liposukce břicha a bokůod 71 300 Kč
Abdominoplastika včetně operace svalů a liposukce břichaod 68 300 Kč
Abdominoplastika včetně operace svalů a liposukce břicha a bokůod 78 300 Kč
Miniabdominoplastikaod 42 300 Kč
Miniabdominoplastika včetně operace svalůod 49 300 Kč
Miniadominoplastika včetně liposukce břicha nebo bokůod 52 300 Kč
Miniadominoplastika včetně liposukce břicha a bokůod 63 300 Kč
Miniadominoplastika včetně operace svalů + liposukce břicha nebo bokůod 59 300 Kč
Miniadominoplastika včetně operace svalů + liposukce břicha a bokůod 69 300 Kč

 

Výhody zákroku abdominoplastiky v Praze na Premier Clinic

01.

Zpevnění břišní oblasti včetně rozestoupeného svalstva (tzv. diastáza)

02.

Odstranění převislé kůže a zlepšení vzhledu

03.

Korekce kůže v místě, které nejvíce trápí ženy i muže

04.

Výsledný efekt dlouhodobějšího a trvalejšího rázu

05.

Jednoduché řešení po porodu nebo velkém zhubnutí

06.

Ročně provede náš tým 6 plastických chirurgů více jak 1 600 zákroků.

play-button (1) Play Video

Jak probíhá abdominoplastika

Zákrok je prováděn v celkové anestezii. Při provádění abdominoplastiky spodní oblasti břicha, což patří k nejčastěji poptávaným operacím u nás, je řez veden co nejníže v podbřišku tak, aby následná jizva (lze ji po zahojení korigovat laserovým ošetřením) byla skryta pod spodním prádlem. Přebytečná kůže je odstraněna, rozestoupené svalstvo korigováno.

U horní části abdominoplastiky je řez prováděn v podprsní rýze, aby jizva nebyla vidět, a stejným způsobem se odstraní převislá kůže a upraví se břišní svaly. Řezy jsou chirurgicky sešity.

Specialista

MUDR. MARTIN CHORVÁT

Váš specialista na abdominoplastiku - zkušenosti a lidský přístup

  • atestovaný plastický chirurg působící rovněž na klinice plastické chirurgie Královské Vinohrady
  • provádí široké spektrum operací plastické a estetické chirurgie, dále se zaobírá chirurgií ruky a rekonstrukční chirurgií.
  • MUDr. Martin Chorvát vyučuje budoucí lékaře při 3.LF Univerzity Karlovy
  • Kariéru lékaře započal na oddělení plastické chirurgie krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně, kde získal cenné zkušenosti i z oboru traumatologie. Momentálně žije a pracuje v Praze

Jaké výsledky přináší naše abdominoplastika - fotografie před a po zákroku

Co dělat, pokud jste se rozhodli pro abdominoplastiku - před a po zákroku

Jak se připravit před zákrokem

Žádná cvičení, posilování, míčové sporty apod. Vás problému nezbaví, pouze abdominoplastika. Pokud tedy nejste spokojeni se svým vzhledem v břišní oblasti a rozhodnete se zákrok podstoupit, je nutná konzultace s ošetřujícím lékařem, který navrhne co nejoptimálnější postup tak, aby výsledek byl bezpečný, přirozený a nezatěžoval Vás.

Je nutné vědět, že operace se neprovádí, pokud kojíte, jelikož hormonální hladina není vyrovnaná. Nedoporučuje se užívat cca týden před zákrokem léky, které by mohly zvyšovat krvácivost, jako jsou Acylpyrin, Anopyrin nebo ty, které obsahují kyselinu acetylsalicylovou.

Po skončení abdominoplastiky je rekonvalescence nezbytná

Rekonvalescence po zákroku je asi týden domácího klidu v pracovní neschopnosti. Po ošetření nedoporučujeme vystavovat tělo vyšší fyzické zátěži a sportování, cca 2–3 týdny. Ještě po dobu 2 měsíců je však vhodné namáhat tělo střídmě, dále nevystavovat kůži slunečním paprskům a chodit do solárií. Nutné je nošení speciálního elastického zpevňujícího prádla až 2 měsíce od zákroku, a to i v noci (mimo intimní hygieny), a dbát všech pokynů od ošetřujícího lékaře důležitých pro dobré hojení a léčbu, včetně dobrého výsledného účinku.

Stehy po sešití jsou vyjímány po cca 3 týdnech. Jizvy, které tímto vzniknou, jsou vodorovné, zpočátku zarudlé, doporučujeme je opatrně jemně masírovat. Převaz a kontrola probíhají vždy cca po 14 dnech.

Abdominoplastika má skutečně vliv na zlepšení fyzického vzhledu v oblasti břicha.
Výsledný efekt po zákroku, viditelný cca po 3 měsících, je trvalý, v závislosti na udržení si stálé váhy, samozřejmě velkou roli zde hrají také projevy stárnutí, kdy tělo ztrácí elasticitu a pevnost a vlivem toho může dojít opět k povolení kůže. Pevné a ploché břicho, užší pas. Každý může být ve svém těle spokojený – odstranění nevzhledné a nepotřebné kůže v oblasti břicha pro zpevnění těla Vám však dodá nejen spokojenost, ale i důležité sebevědomí. Nezáleží na věku – v každém totiž lze vypadat ještě lépe.