LÉTO PLNÉ SLEV - ušetřete v letních termínech až 20 000 Kč - více informací zde.

ONLINE KONZULTACE - zhodnocení operace plastickým chirurgem zdarma - více informací zde.
Prémiová klinika plastické chirurgie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
phone-call

Tumescentní liposukce

Klasická liposukční technika, kdy dochází k napuštění problematické tukové partie tumescentním roztokem, který je následně odsátý kanylou. Na naší klinice aplikujeme tumescentní liposukci zároveň současně s vibrační a laserovou liposukcí pro co nejdokonalejší efekt.

Cena zákroku od:

od 17 000 Kč

scalpel

TYP ZÁKROKU:

1 denní hospitalizace na klinice

cosmetic-surgery

Specializace:

Plastická chirurgie

syringe

Anestezie:

Celková anestezie

time

Délka zákroku:

60 min

beautiful

Rekonvalescence:

14 dní

O zákroku

Potřebujete se zbavit nadbytečných kilogramů v oblastech, jako je břicho, stehna, hýždě, podbradek, paže, dokonce i nadkolenní oblast, nebo muži i nadměrné tukové tkáně v prsou (při tzv. gynekomastii)? Navíc šetrně a rychle? K jedné z účinných metod patří dnes hodně žádaná tumescentní liposukce, která se zaměřuje na úpravu těla v určených problematických částech, a to tak, že odstraňuje nežádoucí podkožní tukové tkáně odsátím, formuje a zdokonaluje postavu.

Dnes, na rozdíl od minulých let, je velká část populace vystavena náročnému životnímu stylu, mnohdy i stresu, což často vede k ukládání tuku tam, kde ho mít nepotřebujeme.

Tumescentní liposukce je možné kombinovat s vibrační liposukcí, či laserovou liposukcí. K ošetření tumescentní liposukce disponujeme na naší klinice špičkovým švýcarským liposukčním přístrojem, plně vybavenými operačními sály včetně dospávacích pokojů hotelového typu. Anestezie je podávána novou šetrnou lowflow technologií unikátním anesteziologickým plynem desflurane podavaným plně digitální anesteziologickou jednotkou německé značky.

Proč právě tumescentní liposukce?

Protože je to jedna z nejvíce šetrných, bezpečných a účinných liposukcí v estetické a plastické chirurgii dnešní doby. Metoda ovšem neřeší hubnutí nebo nadváhu, pomáhá pouze snížit tukové vrstvy tam, kde se tuk ukládá nadmíru, a to opravdu efektivně. Odříkání se jídla, tvrdá sportovní dřina, i to je částečná cesta za štíhlým tělem, ale neplatí to vždy a pro každého. Tumescentní liposukce je vhodná pro muže i ženy a jednoduše remodeluje postavu bez omezování se.

Bližší informace k zákroku

Jde o invazivní zákrok, který se provádí buď ambulantně v místním znecitlivění, kdy se ošetřuje jedna oblast, v případě ošetření většího rozsahu (několika oblastí) je zákrok absolvován v celkové narkóze, nebo analgosedaci. Hlavním smyslem metody je ošetřovanou oblast napustit speciálním tumescentním roztokem, který disponuje schopností rozpouštět podkožní tukové buňky, resp. je dokáže nafouknout a rozmělnit, aby mohlo následně dojít k odsátí přebytečného tuku pomocí speciálních liposukčních kanyl napojených na odsávací přístroj (na naší klinice používáme špičkový švýcarský liposukční přístroj). Vždy je však důležitá konzultace s lékařem pro adaptabilnost k zákroku. Časová náročnost jsou 2–3 hodiny dle velikosti ošetřované oblasti. Tumescentní liposukce může být v den zákroku doplněna o tzv. vibrační liposukci, která ještě více urychluje odsávání tuku a snižuje nerovnosti, popř. laserovou liposukci SlimLipo, kterou je možné použít ve finální fázi a která dokonale vyhladí nerovnosti, kterou mohou vzniknout.

Výhody zákroku

Kromě estetického hlediska, zvýšení sebevědomí, zlepšení vzhledu těla, má odstranění tuku pozitivní efekt ke zmenšení objemu bez nutnosti drastických diet apod.
Výhodou tumescentní liposukce oproti klasické, tzv. suché liposukce bez použití tumescentního roztoku, je hlavně snížení pooperační hospitalizace a zdlouhavé rekonvalescence, minimální zátěž na organismus, zabránění vytváření nerovností na těle či poranění buněk. Další pozitiva:

 • checkJednoduché řešení pro odstranění tuku z problematických oblastí
 • checkSnížená krvácivost i bolestivost
 • checkMinimální doba rekonvalescence
 • checkBezpečný a účinný ambulantní zákrok
 • checkTrvalé řešení za předpokladu dodržování životosprávy
 • checkKladný vliv na sebevědomí
 • checkZákrok není potřeba opakovat

Kombinace zákroků - doporučení klientů

Tumescentní liposukce lze efektivně kombinovat s tzv. laserovou liposukcí, která se provádí na naší klinice německým liposukčním laserem o vlnové délce 980 nm. Laserová liposukce v kombinaci s vibrační liposukcí zvýší efekt zákroku, vypne podkoží po liposukci a ještě více eliminuje případné nerovnosti.

Průběh ošetření

Zákrok probíhá ambulantně při místním znecitlivění (nebo při celkové narkóze/analgosedaci). Do předem určených problematických partií těla je injekčně vpraven tumescentní roztok obsahující látku, která stahuje cévy, a tím snižuje krvácivost, spolu s anestetikem, který podporuje umrtvení. Pod kůži je aplikováno dvojnásobné množství roztoku, než bude odsátého tuku. Na aktivaci těchto látek se vyhrazuje cca 30 minut. Poté je pomocí speciálních liposukčních kanyl, které se aplikují pod kůži malými řezy od 2–4 mm, odsávána tuková tkáň.

Specialista

MUDr. LUCIE ZÁRUBOVÁ

 • vyhledávaný plastický chirurg se specializací na operace prsou (zvětšení, modelace, rekonstrukce atd.)
 • vedoucí lékařka Premier Clinic
 • více než 500 zákroků operace prsou za rok
 • celonárodní statistikou spokojenosti a vyhledávanosti plastických chirurgů se řadí mezi top 3 plastické chirurgy pro zvětšení prsou v ČR
 • mezinárodní školitelka operačních technik

Naše výsledky

Před zákrokem

Pokud se rozhodnete zákrok absolvovat, je nutná konzultace s ošetřujícím lékařem, který navrhne optimální řešení tak, aby výsledek byl pro Vás co nejméně zatěžující a s nejlepším výsledkem.

K zákroku jsou puštěni pouze zdraví pacienti! Ne vždy však ošetření lze provést, proto je třeba věnovat pozornost, pokud:

– U vás probíhá zánět, infekce nebo jste 14 dnů po virovém onemocnění
– Jste léčeni s nádorovým onemocněním
– Léčíte se s epilepsií
– Trpíte vysokým krevním tlakem
– U Vás probíhá rizikové těhotenství
– Trpíte poruchou srážlivosti krve

Min. 14 dnů před zákrokem je vhodné vysadit léky na ředění krve, pokud Vám to Váš lékař dovolí. Rovněž léky obsahující kyselinu acetylsalicylovou vysaďte. Upozorněte lékaře na všechny zdravotní potíže, na všechny užívané léky, vyvarujete se tak zbytečným následným problémům.

Po zákroku

Zákrok je poměrně dobře snášen, ošetřovaná místa mohou být zarudlá, v místě vpichů se mohou objevit otoky, modřinky, které během několika dnů vymizí. Hospitalizace v případě ambulantního ošetření s místním znecitlivěním není nutná, zapojení do běžného života je téměř okamžité, přesto doporučujeme alespoň 3 dny lehčí aktivity. Po narkóze je vždy nutná 1denní hospitalizace, poté s omezením v pracovní neschopnosti týden. Standardně se dodržuje měsíc rekonvalescence, kdy je potřebné nosit speciální elastické prádlo, i přes noc. Dodržování pitného režimu je samozřejmostí!

Důležité vědět – na dobrém výsledku se podílí nejen kvalita, elasticita, ale i smršťování kůže. Po odsátí tuku je podkožní oblast uvolněna, a jelikož stářím se pružnost pokožky snižuje, mohla by vykázat nehezké přečnívající kožní části.

Konečný výsledek je viditelný již po 14 dnech, u někoho však až třeba po 2 měsících.

Ideálem krásy není vždy jen hezká tvář a tělo, je to hlavně o tom, cítit se ve svém těle spokojeně a sebevědomě, a tím získat pocit svého ideálu krásy. Každý má možnost udělat pro to všechno, aby ho dosáhl. Jednou z možností je důvěřovat našim odborníkům a využít tumescentní liposukci pro získání pěkného těla.

Zavolejte mi

Vyplňte e-mail nebo telefon a my Vám zavoláme zpět.

Využijte nezávazné konzultace

Více o Premier Clinic

The tabs are working. Please, note, that you have to add a template to the library in order to be able to display it inside the tabs.
×