Jak se zbavit jizev? Laser vám od nich pomůže jednou provždy

Všichni víme, jak vzniká jizva – k jejímu vzniku dochází při masivnějším porušení kůže. Ať už to bylo při zranění, boji s akné nebo projevem nějakého onemocnění, jisté je, že to muselo hodně bolet.

A tak každá jizva má v sobě příběh spojený s nepříjemnou vzpomínkou. Nejlepší je na všechno špatné zapomenout. Jak se zbavit jizev není oproti minulosti už nemožné. Pomůže laser. Je doslova zázračný. 

Co jsou vlastně jizvy

Nejprve si musíme ujasnit, co to vlastně taková jizva je. Jde o náhražku perfektní plnohodnotné kůže. Organismus zvládl zacelit ránu, která jizvě předcházela, ale tak, že postrádá dokonalost originálu. V jizvě obvykle chybí vlasové folikuly, potní a mazové žlázy a dostatek kolagenu – zejména proto se na první pohled tak liší od svého okolí. 

Jizvy nesluší!

Jizvy nejenže vyvolávají nepříjemné konotace, ale navíc hyzdí a vytvářejí odpudivý vzhled. Zatímco vrásky snad mužům docela sluší a dodávají jim na zralosti a životní moudrosti, jizva je ve filmu vždy poznávacím znamením pro padoucha. (Čest hraběti de Peyrac z filmů o Angelice a jemu podobným.)

U žen v umělecké literatuře zohyzdění jizvami, například po neštovicích, znamená vždy zásadní tragický přelom v životě – ztrátu nápadníka a společenského postavení.

Byť to může být v mravokárných románech podnět ke hledání skutečných nepomíjivých hodnot, je to nepochybně velké trauma a celoživotní stigmatizace. Proto je přirozené, že se jich každý normální člověk snaží pokud možno rychle zbavit. Jak na to? 

Jdou jizvy odstranit domáckou péčí?

Základem domácké snahy o zaretušování jizev je dodávání velkého množství živin na postiženou plochu.

Tento přísun může být zajištěn buď zevnitř častým masírováním, nebo zvnějšku aplikací různých mastí, gelů a tinktur včetně těch podomácku vyrobených. Bylinky, které hrají v tomto ohledu prim, jsou měsíček, šalvěj a levandule. 

Odborníci: zázrak jménem laser

Nechceme předjímat, že doma je všechno špatně a na klinikách je všechno nejlepší a před silou bylin a zkušenostmi předků máme hlubokou úctu. Avšak vědeckotechnický rozvoj převrátil všechno vzhůru nohama a péče o tělo nezůstala stranou, a to jak v léčebném, tak ve zkrášlovacím slova smyslu. Domácké úsilí zkrátka příliš nepomůže.
Moderní způsoby redukce jizev zahrnují například chemický peeling nebo výplně, ale jako o úplném zázraku hovoří experti o laseru na jizvy. Ten pracuje na podobném principu jako masáž, jenže daleko důkladněji. Svými paprsky proniká do vrstev kůži a stimuluje zvýšenou produkci kolagenu, jinými slovy pomáhá pokožce, aby začala vypadat zase jako dřív. Proto se také používá jako omlazovací prostředek nebo při odstranění tetování bez jizev.
Doba, než se efekt dostaví, záleží na použité metodě. Přírodní postupy obvykle vyžadují hodně času a trpělivosti. Za nás můžeme říci, že laseru bude stačit 3 – 6 sezení v několikatýdenních intervalech, takže nejpozději za pár měsíců máte vystaráno.

Chcete-li spolehlivou metodu v krátkodobém horizontu, zvolte si ošetření laserem u nás. Máme zkušenosti a dobré výsledky u početní klientely. 

Typy jizev - ať jsou jakékoliv, laser pomůže

Pod tento termín se vejde celá řada útvarů na pokožce, které se vzhledem vzájemně liší.

Je, nebo není jedno, kde jizva je?

Protože neštěstí nechodí po horách, ale po lidech, jizvy se mohou nacházet po všude na těle včetně těch nejkurióznějších zákoutí. Dobrá zpráva je, že laseru je úplně lhostejné, kde se jizva vyskytuje. “Posvítit” si na ni může všude.

Nejvíce žádaná místa k ošetření jsou ta, která se většinou nezakrývají, takže případné jizvy jsou všem na očích. V případě zad je sice pouze v plavkách či plesových šatech, ale i tak je představa zad zbrázděných jizvičkami nepříjemná. 

Po ošetření laserem se už nebudete muset za ně stydět. Je to nejjednodušší a bezbolestný způsob, jak vrátit pokožku do původního stavu. 

Kde se vzala, tu se vzala….

Podobně jako k umístění je laser zcela indiferentní k příčině existence jizvy. Ať je způsobená:

  • sebepoškozováním (stopy po řezných ranách)
  • strupy
  • onemocněním (např. neštovicemi)
  • popálením zraněním nebo operací, pokud tento chirurgický výkon jizvu zanechává, výjimkou může být například modelace prsou bez jizvy

 

Pomocí laseru ji zjemníme natolik, že ji nepoznáte, respektive, že vaše okolí přestane tušit, že tam někdy nějaký problém byl.

Většina lidí se možná řadě jizev vyhne, ale určitě se setká s akné. Existují zaručené tipy, jak zmírnit výskyt akné a její následky na pokožce doma a přírodně, diskuze jsou jich plné. Je však lepší se svěřit do rukou odborníkům. A to jak při zmírnění tvorby pubertálních pupínků, tak při hašení požáru, když byly necitlivě vymačkávány. 

Laser vás dokáže zbavit libovolného typu jizvy kdekoliv na těle a s tím odplavit i nepříjemné vzpomínky s poraněním spojené. Netrapte se nevzhledným zjizvením a obraťte se na nás.

Související příspěvky