PREMIER DAYS - ušetřete v letních termínech až 20 000 Kč - více informací zde.

ONLINE KONZULTACE - zhodnocení operace plastickým chirurgem zdarma - více informací zde.
Prémiová klinika plastické chirurgie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
phone-call

Plastická operace hýždí

Modelace hýždí do požadovaného tvaru za pomoci výplní silikonovými implantáty či vlastním tukem.

Cena zákroku od:

od 74 800 Kč

scalpel

TYP ZÁKROKU:

1 denní hospitalizace na klinice

cosmetic-surgery

Specializace:

Plastická chirurgie

syringe

Anestezie:

Celková anestezie

time

Délka zákroku:

90 min

beautiful

Rekonvalescence:

30 dní

O zákroku

Plastická operace hýždí efektivně zpevňuje a modeluje zadek do požadovaného tvaru za pomoci výplní silikonovými implantáty či vlastním tukem liposukční technikou. V dnešní době se plastická operace hýždí řadí v zahraničí již ke standardní metodě, jako je např. úprava nedokonalého, malého či povislého poprsí.

Která úprava je pro Vás nejlepší?

Plastická operace hýždí nabízí ideální řešení využití kvalitních implantátů různého tvaru, velikosti a profilu, pro ty, které potřebují dodat objem pokleslému zadečku či zvýraznit proporce. Při liposukčním přenosu tuku do hýždí jde o tělu vlastní materiál, což nese méně rizika, ale efekt část aplikovaného tuku (30-50%) se v procesu hojení vstřebá. Pro tuto metodu je vždy důležité získat dostatečné množství tukové tkáně, nejčastěji z boků či stehen, ne vždy to však lze u velmi štíhlých pacientek. Pro optimální efekt se plastická operace hýždí může kombinovat pro dotvarování s lipofillingem.

Pro koho je vhodný implantát

Vlivem stárnutí dochází ke ztrátě pružnosti těla, zde by efekt metody nebyl dosažen ani zaručen. Plastická operace hýždí implantátem je vhodná pro zpevněné tělo, aby došlo k požadovanému účinku, k zakulacenému vytvarování, pozvednutí a zároveň k povytažení uvolněné kůže pod hýžděmi, vždy v závislosti na individualitě pacienta. Plastická chirurgie hýždí je určena pro ty, které nejsou spokojeny se vzhledem – malé, asymetrické, ploché hýždě.

Výhody zákroku

 • checkZlepšení estetického vzhledu, zvýšení sebedůvěry
 • checkDlouhotrvající efekt
 • checkVícero možností kombinačního ošetření
 • checkMalá krvácivost
 • checkBezpečný zákrok
 • checkBez viditelných jizev

Průběh ošetření

Plastická operace hýždí probíhá v celkové anestezii přibližně 60 minut. Aby jizva byla co nejméně viditelná, je řez pro vložení implantátů veden mezi půlkami hýždí (po zhojení jizva časem vybledne a není tudíž vidět). Implantát je poté vpraven do oblasti pod hýžďovým svalem, ten napomáhá fixování proti sestupu implantátu. Je důležité vložení implantátu mimo hýžďovou oblast, protože ta je nejvíce zatěžována, např. při sezení.

Pacientce je nasazeno elastické prádlo a je hospitalizována na 24 hodin.

Specialista

MUDr. LUCIE ZÁRUBOVÁ

 • vyhledávaný plastický chirurg se specializací na operace prsou (zvětšení, modelace, rekonstrukce atd.)
 • vedoucí lékařka Premier Clinic
 • více než 500 zákroků operace prsou za rok
 • celonárodní statistikou spokojenosti a vyhledávanosti plastických chirurgů se řadí mezi top 3 plastické chirurgy pro zvětšení prsou v ČR
 • mezinárodní školitelka operačních technik

Před zákrokem

Plastická operace hýždí patří k invazivním esteticko-chirurgickým zákrokům, vyžadující zdravého pacienta. Před zákrokem je nutné přibližně 14 dnů vysadit léky na ředění krve, omezit kouření.

Po zákroku

Po zákroku plastická operace hýždí se mohou ošetřená místa projevovat větší bolestivostí či nepříjemnými pocity, jako jsou otoky, napínání, modřinky, které během několika dnů odezní.

Plastická operace hýždí vyžaduje 1–2denní hospitalizaci, nutná je pooperační péče, která spočívá ve spaní na břiše, asi týden, min. 3 dny není vhodné sezení, rekonvalescence je doporučována 14 dnů, a to bez fyzické zátěže a sportování. V pracovním režimu lze pokračovat po 2 týdnech. Aby byl účinek co nejlepší, je potřeba 6 týdnů hýžďové svalstvo neposilovat. Poté je možné pokračovat v běžném pracovním i běžném režimu bez omezení.

Na dobrém výsledku závisí i kvalita pokožky a podkožního tuku, taktéž zdravotní hledisko, aby nedocházelo k nepoměru velikosti nebo nevhodné váze implantátů, což by mohlo v ojedinělých případech vést k omezování sportovních aktivit či bolestem zad. Konečný výsledný efekt je viditelný během čtvrt roku.

Počítejte s tím, že v prvních dnech po zákroku budou hýždě vypadat plněji, než jste očekávala. Jde o normální jev, jelikož implantované silikony postupně sesednou do požadovaného vizuálu v hýžďové oblasti.

Představy o dokonale vytvarovaném pozadí se mohou stát skutečností. Vždy však je důležité brát v potaz, aby zákrok byl co nejpřirozenější, tzn., aby plastická operace hýždí byla k Vašemu tělu velikostně srovnatelná. Oblast hýždí je totiž jednou z nejvíce zatěžovaných oblastí, ale nejméně z celého těla tvarovatelných pouhým cvičením. Pro dlouhotrvající efekt doporučujeme: udržujte si svou váhu i zdravý životní styl.

Zavolejte mi

Vyplňte e-mail nebo telefon a my Vám zavoláme zpět.

Využijte nezávazné konzultace

Více o Premier Clinic

The tabs are working. Please, note, that you have to add a template to the library in order to be able to display it inside the tabs.
×