LÉTO PLNÉ SLEV - ušetřete v letních termínech až 20 000 Kč - více informací zde.

ONLINE KONZULTACE - zhodnocení operace plastickým chirurgem zdarma - více informací zde.
Prémiová klinika plastické chirurgie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
phone-call

Lipedém

Trápí Vás lipedém – patologické hromadění tuku v dolních končetinách a na pažích? Jsme specializované zdravotnické zařízení na léčbu lipedému. Pomůžeme Vám.

Cena zákroku od:

od 54 880 Kč

scalpel

TYP ZÁKROKU:

1 denní hospitalizace na klinice

cosmetic-surgery

Specializace:

Cévní chirurgie

syringe

Anestezie:

Celková anestezie

time

Délka zákroku:

120 min

beautiful

Rekonvalescence:

14 dní

Lipedém – diagnostika a léčba

Zdravotnické zařízení Premier Clinic se zaměřuje na diagnostiku a komplexní léčbu. Jako jediné a první zdravotnické zařízení v ČR jsme byli certifikováni a používáme léčebné a operační postupy německého specialisty Dr. Offermanna, který se na léčbu lipedému zaměřuje již více než 18 let.

Léčba lipedému je multioborový problém, který zahrnuje oblasti cévní chirurgie, lymfologie a flebologie. Před jakýmkoli zákrokem a léčbou lipedému je nutné diagnostickými metodami zjistit stav pacienta a dle toho zvolit léčbu. Díky komplexnosti našeho zařízení umíme klientům pomoci od problémů s lipedémem a zajistit přesnou a účinnou léčbu.

Vyšetření lipedému zahrnuje na naší klinice vstupní konzultaci a případně pokud je nutné ultrazvukovou diagnostiku. Na základě prvního vyšetření ošetřující lékař zjistí, zda klientka trpí lipedémem, zda není přítomna žilní nedostatečnost (chronická venózní insuficience) a navrhne případný léčebný postup. Jako doplňkové vyšetření lze provést vyšetření u lymfologa kliniky.

Úvodní konzultace trvá cca 30 minut, cena tohoto vyšetření včetně ultrazvukové diagnostiky je 1 500 Kč.

V případě pokud je přítomna žilní insuficience cévní chirurg provede před samotnou léčbou lipedému terapii žilní insucifience. Bez vyřešení tohoto problému by byla léčba lipedému neúčinná a riziková. Žilní zákroky provádíme na naší klinice laserovou ablací nebo pomocí žilního lepidla v lokální anestezii – jedná se o cca 60 minutový zákrok.

Co je lipedém?

Lipedém, také nazývaný syndrom tukových legín, se vyznačuje nadměrným patologickým hromaděním tuku a to především v oblastech dolních končetin a paží. Lipedém je chronické progredující onemocnění které postihuje výhradně ženy v četnosti 9 až 15% dospělé ženské populace. Často je mylně zaměňován za lymfatické nebo žilní otoky a obezitu. Lipedém není bohužel pouze estetický problém, ale způsobuje také bolesti, citlivost na dotek, vznik spontánních modřin (hematomů) a ve vyšších stádiích i problémy s chůzí. Příčina lipedému není dosud známá, za největší roli jsou považované hormonální změny u pacientky. Začíná se často objevovat již v průběhu puberty a pozvolna se daný problém zhoršuje. Lipedém bohužel nelze odstranit dietami, cvičením atd.

play-button (1) Play Video

Léčba lipedému

Naše zdravotnické zařízení disponuje k léčbě lipedému přístroj na bázi vodního paprsku. Daný přístroj používá specialista na léčbu lipedému – Dr. Offermann který v Německu tímto přístrojem úspěšně léčí stovky pacientů ročně. Jedná o šetrnou techniku která díky vodnímu paprsku odděluje problematický tuk od okolních tkání a následně odsáván. Pří 1 sezení je možné ošetřit maximálně 1 partii (stehna, lýtka nebo paže). V případě nutnosti ošetření více partií je vhodné zákrok opakovat.

Zákrok provádíme v celkové narkóze. Po zákroku je nutné zůstat na naší klinice 1 noc a je nutné nosit speciální kompresní prádlo.

  Doplňková léčba

  Námi používanou léčbu lze doplnit také doplňkovou léčbou: nošení kompresního prádla, úpravy stravy a pravidelné léčebné lymfodrenáže.

  Specialista

  MUDr. JAN KASPER

  • Zkušený a vyhledávaný atestovaný plastický chirurg s více než 12letou praxí v plastické chirurgii.
  • MUDr. Jan Kasper provádí celé spektrum estetických zákroků od augmentace prsou, lipotransferu, liposukce a mnoho dalšího.
  • MUDr. Jan Kasper používá implantáty značek Motiva, Polytech, Mentor a B-Lite.
  • Zkušený a vyhledávaný atestovaný plastický chirurg s více než 12letou praxí v plastické chirurgii.

  Léčba lipedému na klinice Premier Clinic v médiích:

  1. https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/2375145
  2. https://zena.aktualne.cz/zdravi/lipedem/r~22d70ca0045b11eea25a0cc47ab5f122/
  3. https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/obezita-celulitida-tuk-lipedem.A230606_125246_domaci_tty
  4. https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/745214/tuk-ktery-boli-lecbu-pojistovny-nehradi-na-zakrok-jsem-si-pujcila-rika-hana-39.html
  5. https://www.vitalia.cz/clanky/lipedem-obezita-rozdil-lecba/
  6. http://www.ijournal.cz/lipedem-onemocneni-mylne-zamenovano-s-obezitou/
  7. https://medicina.cz/clanky/14716/61/Lipedem-je-nemoc-nejen-pouha-obezita/
  8. https://www.lidovky.cz/domov/obezita-celulitida-tuk-lipedem.A230606_145302_ln_domov_atv
  9. http://www.averia.news/ani-obezita-ani-celulitida-vyrazne-silne-nohy-a-paze-mohou-byt-lipedem/
  10. https://www.zdravi-lide.cz/ani-obezita-ani-celulitida-vyrazne-silne-nohy-a-paze-mohou-byt-lipedem/
  11. https://zenysro.cz/doporucujeme/krasa-a-zdravi/sdileni-muze-ovlivnit-budoucnost-nasich-dcer-rika-hana-cechova-ktera-se-potyka-s-lipedemem/
  12. https://zenysro.cz/doporucujeme/krasa-a-zdravi/lipedem-malo-znamy-strasak-ktery-brani-hubnuti/
  13. https://www.ahaonline.cz/clanek/musite-vedet/204605/tuk-ktery-boli-lipedem-neni-obezita.html
  14. https://www.rehabilitace.info/nemoci/lipedem-co-je-to-priznaky-priciny-a-lecba/
  15. https://tojesenzace.cz/2023/06/07/lipedem-onemocneni-mylne-zamenovano-s-obezitou/
  16. https://www.druhydech.com/2023/06/lipedem-neni-obezita.html
  17. https://www.prozeny.cz/clanek/zdravi-wiki-nemoci-lipedem-priznaky-bolest-lecba-dieta-89488#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=prozeny.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=abtest229_kontrolni_AA_SID_varD&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  Zavolejte mi

  Vyplňte e-mail nebo telefon a my Vám zavoláme zpět.

  Využijte nezávazné konzultace

  Více o Premier Clinic

  The tabs are working. Please, note, that you have to add a template to the library in order to be able to display it inside the tabs.
  ×