Máme otevřeno a provádíme ambulantní i operační výkony. Dodržujeme však zvýšený hygienický režim. Více informací zde.

LIPEDÉM – DIAGNOSTIKA A LÉČBA

Zdravotnické zařízení Premier Clinic se zaměřuje na diagnostiku a komplexní léčbu. Jako jediné a první zdravotnické zařízení v ČR jsme byli certifikováni a používáme léčebné a operační postupy vyhlášeného německého specialisty Dr. Offermanna, který se na léčbu lipedému zaměřuje již více než 18 let.

Léčba lipedému je multioborový problém, který zahrnuje oblasti cévní chirurgie, lymfologie a flebologie. Před jakýmkoli zákrokem a léčbou lipedému je nutné diagnostickými metodami zjistit stav pacienta a dle toho zvolit léčbu. Díky komplexnosti našeho zařízení umíme klientům pomoci od problémů s lipedémem a zajistit přesnou a účinnou léčbu.

Vyšetření lipedému zahrnuje na naší klinice vstupní konzultaci a ultrazvukovou diagnostiku. Na základě prvního vyšetření ošetřující lékař (cévní chirurg) zjistí, zda klientka trpí lipedémem, zda není přítomna žilní nedostatečnost (chronická venózní insuficience) a navrhne případný léčebný postup. Jako doplňkové vyšetření lze provést vyšetření u lymfologa kliniky.

  • Úvodní konzultace trvá cca 30 minut, cena tohoto vyšetření včetně ultrazvukové diagnostiky je 1 500 Kč.

V případě pokud je přítomna žilní insuficience cévní chirurg provede před samotnou léčbou lipedému terapii žilní insucifience. Bez vyřešení tohoto problému by byla léčba lipedému neúčinná a riziková. Žilní zákroky provádíme na naší klinice laserovou ablací nebo pomocí žilního lepidla v lokální anestezii – jedná se o cca 60 minutový zákrok.

 

CENA ZÁKROKU:

  • konzultace lipedému cévním chirurgem včetně ultrazvukové diagnostiky 1 500 Kč
  • zákrok lipedém přístrojem Bodyjet oblast stehna (vnitřní a vnější) v celkové narkóze 84 330 Kč
  • zákrok lipedém přístrojem Bodyjet oblast lýtka v celkové narkóze 72630 Kč
  • zákrok lipedém přístrojem Bodyjet oblast ruce v celkové narkóze 79650 Kč
  • předoperační interní vyšetření v ceně s EKG před zákrokem 1 400 Kč
  • odběry krve, laboratoř před zákrokem 2 000 Kč

CO JE LIPEDÉM?

Lipedém, také nazývaný syndrom tukových legín, se vyznačuje nadměrným patologickým hromaděním tuku a to především v oblastech dolních končetin a paží. Lipedém je chronické progredující onemocnění které postihuje výhradně ženy v četnosti 9 až 15% dospělé ženské populace. Často je mylně zaměňován za lymfatické nebo žilní otoky a obezitu. Lipedém není bohužel pouze estetický problém, ale způsobuje také bolesti, citlivost na dotek, vznik spontánních modřin (hematomů) a ve vyšších stádiích i problémy s chůzí. Příčina lipedému není dosud známá, za největší roli jsou považované hormonální změny u pacientky. Začíná se často objevovat již v průběhu puberty a pozvolna se daný problém zhoršuje. Lipedém bohužel nelze odstranit dietami, cvičením atd.

LÉČBA LIPEDÉMU

Naše zdravotnické zařízení disponuje k léčbě lipedému přístroj na bázi vodního paprsku. Daný přístroj používá vyhlášený specialista na léčbu lipedému – Dr. Offermann který v Německu tímto přístrojem úspěšně léčí stovky pacientů ročně. Jedná o šetrnou techniku která díky vodnímu paprsku odděluje problematický tuk od okolních tkání a následně odsáván. Pří 1 sezení je možné ošetřit maximálně 1 partii (stehna, lýtka nebo paže). V případě nutnosti ošetření více partií je vhodné zákrok opakovat.

Zákrok provádíme v celkové narkóze. Po zákroku je nutné zůstat na naší klinice 1 noc a je nutné nosit speciální kompresní prádlo.

DOPLŇKOVÁ LÉČBA

Námi používanou léčbu lze doplnit také doplňkovou léčbou: nošení kompresního prádla, úpravy stravy a pravidelné léčebné lymfodrenáže.

Odebírejte novinky


    [wpgdprc "Souhlasím se zpracováním osobních údajů."]