LÉTO PLNÉ SLEV - ušetřete v letních termínech až 20 000 Kč - více informací zde.

ONLINE KONZULTACE - zhodnocení operace plastickým chirurgem zdarma - více informací zde.
Prémiová klinika plastické chirurgie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
phone-call

Liposukce boků

Účinnou a velmi žádanou invazivní metodou plastické chirurgie pro odstranění nadbytečného tuku z jednotlivých partií, konkrétně boků, je šetrná liposukce, která za pomoci vpravené tumescentní látky a odsátím podkožní tukové tkáně formuje a zdokonaluje postavu.

Cena zákroku od:

od 27 000 Kč

scalpel

TYP ZÁKROKU:

Lze i ambulantním výkonem

cosmetic-surgery

Specializace:

Plastická chirurgie

syringe

Anestezie:

Lokální nebo celková anestezie

time

Délka zákroku:

60 min

beautiful

Rekonvalescence:

14 dní

O zákroku

Účinnou a velmi žádanou invazivní metodou plastické chirurgie pro odstranění nadbytečného tuku z jednotlivých partií, konkrétně boků, je šetrná liposukce, která za pomoci vpravené tumescentní látky a odsátím podkožní tukové tkáně formuje a zdokonaluje postavu.

Mnohdy právě za ukládáním tuku v problematické partii může genetická výbava organismu, ale často i vyčerpávající životní styl. Jednoduchým a méně náročným řešením pro tělo je liposukce boků v místním znecitlivění vždy s použitím tumescentní látky. Na výběr lze využít několik variant liposukce, od klasické tumescentní až po švýcarskou vibrační nebo laserovou německou liposukci boků – aby se docílilo co největšího efektu a rozmělnění tukových buněk, bez poškození okolní tkáně nebo cévního systému.

Kde pomůže liposukce boků?

Jde dnes o nejšetrnější, bezpečnou a efektivní liposukci v estetické i plastické chirurgii. Je dobré vědět, že liposukce boků neřeší nadváhu, pomáhá pouze odstranit tuk v místech, kde se ho tvoří nadmíru, a kde nezabírají ani cvičení či diety, tzv. remodeluje postavu. U žen nahromaděný tuk převážně ve spodní části zad nad a kolem pasu, u mužů v oblasti nad kyčlemi.

Výhody zákroku

Liposukce boků má pozitivní efekt z estetického hlediska, pomáhá ke zvýšení sebevědomí, zlepšení vzhledu těla zmenšením tukové tkáně, s minimální zátěží na organismus.

 • checkJednoduché řešení pro odstranění tuku z problematických oblastí
 • checkVytvarování těla
 • checkSnížená krvácivost i bolestivost
 • checkKratší doba rekonvalescence
 • checkBezpečný a účinný zákrok bez nutnosti hospitalizace
 • checkPři správné životosprávě dlouhodobý efekt
 • checkPři použití laserové metody stimulace podkožního kolagenu pro zlepšení pružnosti

UNIKÁTNÍ A BEZPEČNÁ ANESTEZIE

Na klinice Premier clinic disponujeme pouze prémiovým vybavením. Používáme jako jediní v ČR unikátní německé anesteziologické jednotky, které umožňují plně digitální podání anestezie. Všechny naše anestezie jsou prováděny tedy jako tzv. low-flow anestezie s prémiovým anestetickým plynem. Pro klienta je tedy snažší buzení a jsou prakticky eliminovány nepříjemné účinky anestezie.

Průběh ošetření

Liposukce boků se provádí v místním znecitlivění, hlavním principem metody je ošetřovanou oblast injekčně napustit speciálním tumescentním roztokem s obsahem anestetické látky, která podporuje umrtvení a adrenalinu, který se podílí na stažení cév, a tím snižuje krvácivost. Pomocí speciálních liposukčních kanyl napojených na odsávací přístroj je poté přebytečný tuk sáním odstraněn. Efekt anestetika vydrží téměř 20 hodin a není zapotřebí šití.

Při laserové liposukci boků se navíc využívá laserových paprsků cíleným působením na rozmělnění tukových buněk před samotným odsáváním, což má za následek jejich snadnější odstranění, tvoří se nižší počet otoků či modřinek, pro organismus jde o menší zátěž a doba pooperační rekonvalescence se ještě více zkrátí.

Časová náročnost liposukce boků jsou necelé 2 hodiny dle velikosti ošetřované oblasti. Po zákroku je pacientovi nasazeno elastické kompresivní prádlo a pacient odchází, nejlépe za doprovodu, do domácího ošetření.

Specialista

MUDr. IGOR SLANINKA Ph.D.

 • Zkušený atestovaný plastický chirurg s dlouholetými zkušenostmi z plastické chirurgie.
 • MUDr. Igor Slaninka provádí celé spektrum estetických výkonů od zvětšení prsou, lipotransferu, liposukcí a mnoho dalšího.
 • MUDr. Igor Slaninka používá implantáty značky Motiva, Polytech, Mentor a B-Lite.
 • Je uznávaným specialistou v oboru především díky jeho výsledkům, precizní práci bez komplikací a mnohaleté praxi jako vedoucí lékař na Chirurgické klinice FNHK.
 • MUDr. Igor Slaninka je jeden z nejvíce poptávaných plastických chirurgů Premier Clinic a v ČR.

Naše výsledky

Před zákrokem

Liposukce boků zlepšuje kontury těla, ale je vhodná pouze pro zdravého pacienta. Min. 14 dnů před zákrokem je vhodné vysadit léky na ředění krve, rovněž léky obsahující kyselinu acetylsalicylovou.

Po zákroku

Liposukce boků patří k dobře snášeným zákrokům, ošetřená oblast může být zarudlá, v místě vpichů se mohou tvořit otoky, modřiny, které během několika dnů vymizí. V oblasti vpichů mohou v prvních 3 dnech vytékat zbytky tumescentního roztoku. Sprchování je vhodné až po 24 hodinách od zákroku, speciální elastické prádlo je však nutné nosit 2–6 týdnů s výjimkou osobní hygieny. Preventivně lze na ranky aplikovat léčivou mast, kterou Vám doporučí ošetřující lékař, zvýšit pitný režim, asi měsíc nedoporučujeme návštěvu solária, slunění, sauny, bazénu, a vyhýbat se i větší fyzické zátěži. Klidový režim je vhodný 7 dnů. Aby se v místě odsátí eliminovaly hrbolky, je vhodné jemnou masážní technikou kůži vyhlazovat, doporučujeme věnovat tomu asi půl hodiny času. Dodržování pooperačních pokynů má vliv na dobrý konečný výsledek, který bude po cca 14 dnech viditelný, finální výsledek bude znát až po 2 měsících.

Krása a krásné tělo má mnoho podob. Také každý individuálně hodnotí vzhled jiným pohledem. Přesto je důležité mít své tělo rád, nebát se přijít si pro radu a vylepšit to, s čím nejste spokojeni. Harmonie těla souvisí se spokojeností.

Zavolejte mi

Vyplňte e-mail nebo telefon a my Vám zavoláme zpět.

Využijte nezávazné konzultace

Více o Premier Clinic

The tabs are working. Please, note, that you have to add a template to the library in order to be able to display it inside the tabs.
×