LÉTO PLNÉ SLEV - ušetřete v letních termínech až 20 000 Kč - více informací zde.

ONLINE KONZULTACE - zhodnocení operace plastickým chirurgem zdarma - více informací zde.
Prémiová klinika plastické chirurgie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
phone-call

Odstranění pocení

Snadným, elegantním a vysoce efektivním řešením je odstranění nadměrného pocení injekčním vpravením účinné látky. Ta velmi účinně působí na zakončení potních žláz a jejich blokací tak zabraňuje aktivování pocení v konkrétním místě.

Cena zákroku od:

od 8 700 Kč

scalpel

TYP ZÁKROKU:

Ambulantní zákrok

cosmetic-surgery

Specializace:

Dermatologie

syringe

Anestezie:

Lokální anestezie

time

Délka zákroku:

30 min

beautiful

Rekonvalescence:

7 dnů

O zákroku

Odstranění pocení lze dnes efektivně řešit. Nadměrné pocení, které člověka omezuje ve společenském i osobním životě, trápí mnohé. Může se jednat o hyperhidrózu, která je daná geneticky a nelze ji eliminovat žádnými léky či očekávat, že sama zmizí. Nebo jde o nadměrné pocení, které je problémem letních měsíců. Zesílená reakce potních žláz je však známá i v zimním období, z důsledku stresových reakcí, na základě nevhodné životosprávy, psychické zátěže, nebo jako produkt některých onemocnění, jako je diabetes, nadváha, porucha štítné žlázy.

Účinné nejen proti pocení

Využíváme látku, která se již mnoho let využívá ve zdravotnictví a v estetické a korektivní dermatologii pro své léčebné účinky. Je to metoda s mimořádným a bezpečným s rychlým efektem, která se používá nejen k odstranění vrásek, ale také k utlumení funkce potních žláz, což umožňuje její použití k odstranění nadměrného pocení. Tato účinná látka se používá v malém, zdraví neškodném množství bez vedlejších rizik. Je využívána pro lékařské účely již od roku 1989, kdy byla poprvé použita v očním lékařství.

Bližší informace k zákroku

Odstranění pocení lze aplikovat v podpaží, na zádech, na dlaních či chodidlech, na čele. Jde o bezbolestný ambulantní zákrok, u citlivějších pacientů lze použít znecitlivující mast na ošetřované místo, v případě odstranění nadměrného pocení na ploskách nohou, což může být vnímáno bolestivěji, je doporučována analgosedace. Účinná látka je tenkými jehličkami vpravena několika vpichy pod kůži do předem určených oblastí. Po zákroku se pacient bez omezení navrací do běžného pracovního i osobního procesu, bez nutnosti rekonvalescence. Obavy z přemístění nebo zvýšení pocení na jiných místech těla po zákroku nehrozí. Jde o krátký cca čtvrthodinový zákrok, který lze absolvovat kdykoli během dne. Výsledný efekt po aplikaci se dostavuje již během 24 hodin, výrazněji po 2–8 dnech po ošetření a vydrží 6 až 12 měsíců, v závislosti na každém pacientovi individuálně. Poté je vhodné zákrok opakovat. Doporučován je pro ženy i muže od 18 let věku. Odstranění pocení touto látkou je využíváno v oblastech, která jsou postiženi největší produkcí potu, a zákrok je možné kombinovat i s jinými neinvazivními zákroky, např. s aplikací výplní kyseliny hyaluronové nebo mezonitěmi.

Výhody zákroku

 • checkNeinvazivní ambulantní metoda
 • checkBez anestezie – bezbolestné ošetření, pouze v místním znecitlivění
 • checkRychlý efektní výsledek přetrvávající 6 až 12 měsíců
 • checkBez nutnosti rekonvalescence
 • checkČasová nenáročnost před, i po zákroku
 • checkRegulace potních žláz v konkrétním místě, aniž by byla omezena termoregulace na místech jiných
 • checkLze provádět v kterémkoli ročním období

Alternativy zákroku - klienti také doporučují

Alternativou zákroku odstranění pocení pomocí vpravení látky jehlou může být také odstranění pocení mikrojehličkovou radiofrekvencí, která dokáže odstranění pocení také řešit. Naši klinika poskytuje také odstranění pocení laserem. Tyto metody mohou být déle trvající.

Průběh ošetření

Zákrok je časově nenáročný, na ošetřovanou oblast kůže může být použit znecitlivující krém. Ošetření je účinné, rychlé a bezpečné. S tenkou jehličkou v sérii krátkých vpichů je účinná látka vpravovány do míst projevujících se nadměrným pocením, čímž dojde v určené oblasti k blokaci činnosti potních žláz. Funkce potních žláz na ostatních částech těla jsou zachovány s přirozenou termoregulací nadále.

Účinná látka, která je podávána odborně pod kůži, je v koncentraci 1000krát nižší než pro jiné lékařské účely, takže je její použití bezpečné.

Specialista

MUDr. JANA VOTRUBOVÁ, Ph.D.

 • Specializovaná lékařka v oboru dermatologie
 • Má bohaté praktické i akademické zkušenosti
 • Mezi její specializace patří práce s lasery, botulotoxinem a výplňovými materiály Juvederm

Svěřte se do péče prémiové kliniky plastické chirurgie

Vedené vyhledávaným plastickým chirurgem MUDr. Lucií Zárubovou .

Kontraindikace:

 • Těhotenství, kojení
 • Zánětlivé onemocnění, infekce, léčba antibiotiky
 • Nádorová onemocnění
 • Porucha srážlivosti krve
 • Diabetes
 • Poruchy štítné žlázy
 • Tuberkulóza

Důležité je vždy upozornit lékaře na zdravotní potíže i léky, které užíváte, a vyvarovat se tak zbytečným následným zdravotním problémům.

Před zákrokem

Zda je pro Vás odstranění nadměrného pocení touto metodou vhodné, posoudí a rozhodne ošetřující lékař.

Po zákroku

Ošetření je bezpečné, bez jizev, navíc je možné absolvovat zákrok kombinovaně s ostatními neinvazivními metodami.

Po zákroku se mohou na kůži v místě ošetření objevit otoky, modřinky, zarudnutí, které zhruba do 2 dnů zmizí. Zákrok je snášen bez problémů, v ojedinělých případech se mohou vyskytnout potíže, jako je bolest hlavy, svalová indispozice, ale vše jen krátkodobě. Nutné je 2 dny po zákroku vyhnout se návštěvám sauny, solária, a nevykonávat fyzicky náročnou zátěž.

Všechny nepříjemné a sužující pocity, které provází nadměrné pocení, Vás jednoduše a šetrně zbaví aplikace účinné látky. Potit se je sice přirozené, ale ne vždy příjemné. Pokud Vás to navíc omezuje v osobním i společenském žití, je nejvyšší čas to změnit!

Zavolejte mi

Vyplňte e-mail nebo telefon a my Vám zavoláme zpět.

Využijte nezávazné konzultace

Více o Premier Clinic

The tabs are working. Please, note, that you have to add a template to the library in order to be able to display it inside the tabs.
×