PREMIER DAYS - ušetřete v letních termínech až 20 000 Kč - více informací zde.

ONLINE KONZULTACE - zhodnocení operace plastickým chirurgem zdarma - více informací zde.
Prémiová klinika plastické chirurgie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
phone-call

Plastická operace paží

Plastická operace paží efektivně odstraňuje a redukuje povislou a přebytečnou kožní oblast v problematických partiích, včetně kožních valů a záhybů. Zákrok probíhá v celkové narkóze.

Cena zákroku od:

od 39 800 Kč

scalpel

TYP ZÁKROKU:

1 denní hospitalizace na klinice

cosmetic-surgery

Specializace:

Plastická chirurgie

syringe

Anestezie:

Celková anestezie

time

Délka zákroku:

90 min

beautiful

Rekonvalescence:

14 dní

O zákroku

Plastická operace paží efektivně odstraňuje a redukuje povislou a přebytečnou kožní oblast v problematických partiích, včetně kožních valů a záhybů. Mnohdy nejde jen o estetický problém, který trápí převážně ženy, ale může mít i preventivní význam, pokud jde o kožní záhyby, které neumožňují správnou hygienu, tudíž mohou být tato místa náchylná k tvorbě zánětlivých kožních potíží, jako jsou např. ekzémy, infekce apod.

Pro optimální efekt se plastická operace paží může kombinovat pro dotvarování a odstranění nadbytečné tukové tkáně s liposukcí.

Kdy je zákrok plastická operace paží vhodný

Nejen vlivem genetických dispozic, ale i vlivem stárnutí dochází ke ztrátě elasticity a pružnosti těla, což má za následek neschopnost zpevňování povolené kůže právě ve zmiňované oblasti paží. Často také po velkém snížení váhy může pokožka na rukou vytvářet nepěkné kožní převisy, které se již nepodaří žádným cvičením stáhnout k tělu. Plastická operace paží všechny tyto potíže efektivně odstraňuje a pomáhá k dosažení štíhlých paží. Pokud má pacientka dostatečně elastickou kůži a trápí ji v těchto místech nadměrná tuková tkáň, může absolvovat odstranění tuku pouze liposukčně, pružná kůže dostatečně disponuje efektem stáhnout se a přilnout, aniž by vytvářela nerovnosti. V opačném případě by mohlo docházet k tvorbě výrazných dolíčků a neestetických nerovností a řešením se tak stává plastická operace paží.

Výhody zákroku

Plastická operace paží zpevňuje a viditelně zkrášluje ruce, napomáhá k vytvoření správné a přijatelné partie po hubnutí i v závislosti na snížené elasticitě pokožky.

 • checkZlepšení vzhledu, zvýšení sebedůvěry
 • checkDlouhotrvající efekt
 • checkVícero možností kombinace s jinými zákroky
 • checkDokonalé vytvarování postavy v problematických partiích
 • checkOdstranění nadměrné tukové tkáně, přebytečné kůže pro dokonalou postavu
 • checkBezpečný zákrok bez závažných komplikací
 • checkVýsledné jizvy jsou vždy voleny tak, aby byly co nejméně nápadné

Průběh ošetření

Plastická operace paží probíhá v celkové narkóze zhruba 1 hodinu. Řezy jsou vedeny v předem určených oblastech, dle potřeby je odstraněna také přebytečná povislá kožní stěna, příp. i nadbytečná tuková tkáň.

Řezy jsou vedeny podélně uvnitř paží (od podpaží k vnitřní loketní části). Do operované oblasti jsou zavedeny drény, které v průběhu 24 hodin plní funkci pro lepší odvod krve a tkáňového sekretu, jsou důležitým prostředkem pro rychlejší hojení, zároveň, aby eliminovaly zánětlivé procesy apod. Ošetřená oblast je dezinfikována a překryta sterilní gázou. Po zákroku plastická operace paží je pacientka s elastickou bandáží nebo náplastí hospitalizována, poté se odstraní drény a pacientka odchází s pokyny od lékaře do domácího ošetření.

Specialista

MUDr. LUCIE ZÁRUBOVÁ

 • vyhledávaný plastický chirurg se specializací na operace prsou (zvětšení, modelace, rekonstrukce atd.)
 • vedoucí lékařka Premier Clinic
 • více než 500 zákroků operace prsou za rok
 • celonárodní statistikou spokojenosti a vyhledávanosti plastických chirurgů se řadí mezi top 3 plastické chirurgy pro zvětšení prsou v ČR
 • mezinárodní školitelka operačních technik

Před zákrokem

Plastická operace paží patří k invazivním chirurgickým zákrokům, k absolvování je vyžadován zdravý pacient. Přibližně 3 týdny před zákrokem je nutné vysadit léky na srážení krve, i léky s kyselinou acetylsalicylovou, které by mohly být příčinou zvýšené krvácivosti během i po zákroku. Omezit kouření před i po zákroku je velmi žádoucí.

Po zákroku

Po zákroku plastická operace paží se mohou ošetřená místa projevovat větší bolestivostí, otoky, podlitinami, příp. přechodnou ztrátou citlivosti, což je normální a během několika dnů odezní. Plastická operace paží vyžaduje 1–2denní hospitalizaci, nutná je pooperační péče, která spočívá v klidovém režimu asi 2 týdny, nošením elastického prádla a bandáže. Počítejte s tím, že 1–2 dny po zákroku je nutné spíše ležet a odpočívat.

Po plastické operaci paží se doporučuje dodržovat klidový režim cca týden, nošení elastického obinadla nebo speciálního návleku je vyžadováno asi měsíc (s výjimkou osobní hygieny). Vyhýbejte se rovněž těžké fyzické zátěži, ta je přijatelná až po 4–6 týdnech. Do pracovního režimu lze nastoupit již po 7 dnech. Všechny stehy jsou vstřebatelné, tudíž bez nutnosti odstraňování. Pro eliminaci jizev je asi po 14 dnech vhodné doplnit k péči jemné tlakové masáže a mazat kvalitními hydratačními krémy. Jizvy, které po zákroku zůstávají, časem vyblednou.

Výsledný efekt bývá zpravidla trvalý a bezproblémový, ale i na něm závisí kvalita pokožky, individuální schopnost k hojení i správné dodržování pooperační péče. Při udržení si stálé váhy není nutné zákrok opakovat.

 
Dokonalé tělo je snem mnohých z Vás. Být krásná, štíhlá a žádaná, i tak by mohly Vaše představy vypadat. Dosti často však některé oblasti ani cvičením ani dietami nejde vytvarovat k plné spokojenosti, proto je nutné problematická místa upravit za pomoci kvalitní lékařské techniky a profesionálních odborníků. Jde jen o Vaše rozhodnutí, zda chcete vypadat lépe a cítit se ve svém těle sebevědomě. Aby Vám vše vydrželo co nejdéle, udržujte si zdravý životní styl i myšlení.

Zavolejte mi

Vyplňte e-mail nebo telefon a my Vám zavoláme zpět.

Využijte nezávazné konzultace

Více o Premier Clinic

The tabs are working. Please, note, that you have to add a template to the library in order to be able to display it inside the tabs.
×