Prémiová klinika plastické chirurgie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
phone-call

Sklerotizace křečových žil (varixů)

Injekční sklerotizace křečových žil probíhá ambulantně – do postižené žíly je mikrojehličkou vpraven speciální sklerotizační roztok, který žilku rozloží a postupně ji uzavře a přestaví na vazivo, které je poté organismem vstřebáno.

Cena zákroku od:

4 000 kč dle ceníku

scalpel

TYP ZÁKROKU:

Ambulantní zákrok

cosmetic-surgery

Specializace:

Cévní chirurgie

syringe

Anestezie:

Lokální anestezie

time

Délka zákroku:

60 min

beautiful

Rekonvalescence:

7 dní

O zákroku

Sklerotizace křečových žil účinně a šetrně odstraňuje malé rozšířené žilky, metličkové žíly, i velké varixy, které mohou trápit nejen ženy, ale i muže. Nejde však o odstranění pouze z estetického hlediska, ale převážně jako prevence před vznikem závažnějších zdravotních problémů, ke kterým patří trombózy, bércové vředy nebo nemoci lymfatického systému. Sklerotizace křečových žil může být využita jako hlavní samostatná léčba se zaměřením na dolní končetiny a svou bezpečností a efektivitou dnes nachází uplatnění více než klasická metoda chirurgická, zatěžující více organismus, navíc ideálně doplňuje již proběhlou léčbu laserovou nebo již zmiňovanou operační.

Komu je sklerotizace křečových žil určena

Sklerotizace křečových žil je vhodná pro všechny, které trápí nejen drobné metličky žilek, ale i velké křečové žíly, na jejichž vzniku se podílejí nejen vrozené dispozice, špatná životospráva, obezita, kouření, hormonální výkyvy, nedostatečná tělesná aktivita, dlouhé stání či sezení, vysoký krevní tlak, event. kombinace těchto faktorů. Problémy mohou vznikat taktéž v těhotenství.

Co jsou vlastně křečové žíly?

Při nedostatečném nebo přetěžovaném žilním systému se na dolních končetinách mohou tvořit zduřeniny, vakovité vychlípeniny, varixy. V žilních chlopních následkem nedomykavosti dochází ke špatnému proudění krve směřující k srdci, pevnost cévní stěny je snížena, žíly se zvětšují a vytvářejí tzv. výdutě, které mohou, pokud nejsou léčeny, způsobit velké zdravotní potíže, např. ucpaná žíla může vyprovokovat až plicní embolii, a tím ohrožení života. Typickými projevy křečových žil jsou křeče, otoky, bolesti, pocity těžkých nohou, aj. Jednoduchá prevence spočívá v nošení elastických punčoch a užívání léků ke zmírnění otoků, což snižuje další vznik křečových žil. Již vzniklé varixy to však neodstraňuje

Výhody zákroku

Sklerotizace křečových žil efektivně napomáhá zkvalitnit pacientovi život, preventivní působení eliminuje mnohé závažné zdravotní potíže a viditelně se podílí na zlepšení vzhledu.

  • checkVysoce efektivní bezbolestná metoda
  • checkMinimalizace zátěže bez nutnosti hospitalizace či pracovní neschopnosti
  • checkŠetrný ambulantní zákrok bez potřeby narkózy
  • checkLéčba všech forem křečových žil

Průběh zákroku

Injekční sklerotizace křečových žil probíhá ambulantně – do postižené žíly je mikrojehličkou vpraven speciální sklerotizační roztok, který žilku rozloží a postupně ji uzavře a přestaví na vazivo, které je poté organismem vstřebáno. Po ošetření metodou sklerotizace křečových žil je doporučováno nošení elastických obinadel nebo kompresních punčoch, aby bylo zabráněno vratnému průchodu krve do žilky a nedošlo tak znovu k jejímu vyklenutí. Po krátkém zákroku sklerotizace křečových žil, kdy je místo vpichu přelepeno náplastí s gázou a po nasazení stahující elastické bandáže, se pacient navrací do běžného života.

Výsledný efekt sklerotizace křečových žil závisí vždy na správném působení kompresního působení, je tedy velmi důležité zhruba měsíc dodržovat pokyny ošetřujícího lékaře a kompresní bandáž či punčochy nosit po celou určenou dobu, což je asi 4–6 týdnů, s výjimkou osobní hygieny.

Před zákrokem

Sklerotizace křečových žil vyžaduje zdravého pacienta, omezení aplikace je v těchto případech:

– Zánět, akutní infekce
– Nádorové onemocnění
– Těhotenství, kojení
– Alergie, autoimunitní choroby
– Cévní nemoci, poruchy prokrvování (záněty žil), porucha krevní srážlivosti
– Srdeční onemocnění
– Již vzniklá žilní trombóza

Po zákroku

Sklerotizace křečových žil patří k jednoduchým, neomezujícím zákrokům estetické a cévní medicíny. Po samotném ošetření se může pokožka několik hodin projevovat zčervenáním nebo malými modřinkami, které během několika dnů vymizí.  Po zákroku doporučujeme zvýšení aktivního pohybu, jako je rychlá chůze, jízda na kole, běhání.

Výsledky sklerotizace křečových žil bývají velmi dobré, závisí však nejen na genetických dispozicích a kvalitě cévní stěny, ale hlavně na správné kompresi. K viditelnému zlepšení vzhledu dochází cca po měsíci.

Sklerotizace křečových žil je možné v závislosti na rozsahu křečových žil opakovat po zhruba 4 týdnech.

Genetické dispozice získané od našich předků určují mnohé zdravotní potíže každého jednotlivce. Mimo těchto se na nich podílí i život, který vedeme, včetně životosprávy a důrazu na prevenci, která může dosti často člověku i zachránit život, pokud samozřejmě je problém řešen včas. Sklerotizace křečových žil Vás zbaví potíží, které již nastaly.

Zavolejte mi

Vyplňte e-mail nebo telefon a my Vám zavoláme zpět.

Využijte nezávazné konzultace

Více o Premier Clinic

The tabs are working. Please, note, that you have to add a template to the library in order to be able to display it inside the tabs.
×