Jak na kudrnaté vlasy: Péče o přirozené vlny a jak jich docílit, pokud je od přírody nemáme

Jak na kudrnaté vlasy? Nebojujte s nimi! Místo toho podpořte jejich přirozenou krásu. Vždyť vlny, lokny či kudrliny vám i mnozí závidějí. V tomto příspěvku se zaměříme na péči, vhodné produkty a účesy, které nechají vaším mnohdy nespoutaným kadeřím vyniknout. 

Trápí vás nedostatek vlasů? Jejich řídnutí, ustupující kouty, či lysinky na temeni hlavy? Obraťte se na naše odborníky na transplantaci vlasů. Cenu, průběh zákroku i následnou léčbu s vámi ochotně prodiskutuji na nezávazné konzultaci.

Jak na kudrnaté vlasy? Rozumějte dobře jejich vlastnostem.

Kudrnaté vlasy nedoléhají k pokožce hlavy, nemastí se tolik a bývají sušší. Proto byste se měli vyvarovat všeho, co by je mohlo ještě více vysušit a přispět k jejich lámání – počínaje používáním nevhodných vlasových produktů až po nesprávnou techniku vysoušení vlasů a jejich stylingu. Hydratace a výživa, to jsou základy, na kterých můžete začít stavět. 

Typy kudrnatých vlasů

Kudrnaté vlasy mohou mít mnoho různých podob. Nakolik budou zvlněné, určuje tvar vlasového folikulu. Čím je plošší a oválnější, tím jsou vlasy kudrnatější. Na základě průměru vln nebo prstýnků je proto můžeme rozdělit do tří základních kategorií. 

  • Vlny
  • Kudrny
  • Afro

Toužíte po krásných zdravých vlasech, ale trápí vás jejich nadměrné vypadávání? Kontaktujte naše specialisty. Na trichologickém vyšetření se pokusíme odhalit příčiny vašich problémů, či vás na ně nastřelením vlasů nechat úplně zapomenout.

PÉČE O KUDRNATÉ VLASY

Vaším největším nepřítelem je jejich krepatění.Tomu můžete předejít dostatečnou hydratací, respektive vhodným výběrem pečující vlasové kosmetiky

1. Mytí a výběr šamponu pro kudrnaté vlasy

Vaší volbou by v každém případě měly být produkty specificky určené pro vlnité a kudrnaté kadeře. Doporučit lze přírodní šampony bez obsahu silikonů, jenž vlasy zatěžují a v dlouhodobém horizontu zvyšují riziko jejich lámání.

S množstvím šamponu to nepřehánějte – postačí dávka o velikosti 1-2 lískových oříšků. Nezapomínejte ani na aplikaci kondicionérů. Rovněž doporučujeme si alespoň jednou za dva týdny dopřát hydratační masku.

2. Sušení a foukání vlnitých vlasů

Vyhněte se silnému tření vlasů osuškou – tím byste je mohli poškodit. Pokud vám to čas dovolí, nechte je volně proschnout.

Při fénování nastavte teplotu a intenzitu horkého vzduchu na nejnižší možnou úroveň. Něž se do jejich vysoušení pustíte, rozčesejte je hřebenem s řídkými zuby, nebo je jen pročešte prsty. Vlasy vyfoukejte přes difuzér, který podpoří tvar vln.

3. Nejlepší přípravky na kudrnaté vlasy

S jejich stylingem vám mohou výrazně pomoci vlasové oleje. Mezi ty nejoblíbenější patří patří arganový, jojobový nebo kokosový. Díky nim budou vlasy krásně hydratovaná, odolnější vůči vnějším vlivům a přitažlivě lesklé. Pro zvýraznění krasy vašich kudrlin můžete použít také speciální spreje, vosky nebo krémy.

ÚČESY PRO KUDRNATÉ VLASY

Péči o kudrnaté a vlnité kadeře může podstatně zjednodušit vhodně zvolený střih. Ten by měl být především vzdušný. Je dobré vlasy prostříhat, aby vynikla jejich vlnitá struktura a byly odlehčené. Vzhledem k tomu, že každá kadeř más svůj vlastní tvar, je dobré stříhat pramen po prameni, když jsou vlasy suché.

JAK MÍT VLNITÉ VLASY, POKUD VÁM JE PŘÍRODA NENADĚLILA

Vlasy se vám sice vlní, ale ne dost nebo jinak, než byste si přáli? To není nic, s čím by si kvalitní kulma neporadila. Dbejte na to, aby měla keramický povrch a vaše vlasy tak zbytečně nezatěžovala. Než se do kulmování pustíte, nezapomeňte vlasy ošetřit termoochranými produkty. 

Další velmi jednoduchou a oblíbenou metodou je vytvořit si měkké vlny s pomocí copánků. Vlasy jen stačí na noc splést.

V souvislosti s problémy s vlasy ženy často volí permanentní make-upu obočí. Ne vždy se ale bohužel dílo vydaří podle představ a je nutné přejít k odstranění tetování obočí. I s tím si naší klinice dokážeme poradit.

Související příspěvky