Laserová epilace - jak dlouho mi vydrží hladká pokožka bez chloupků?

Každý, kdo se sám nějakým způsobem zkoušel zbavit se tělesného ochlupení, ví, že ideální představa je na hony vzdálená realitě.

Po holení nebo vytrhávání chlupů vydržela pokožka krásně hladká sotva týden a pak se opět začaly drát na světlo světa, o svědění a nevzhledných bolácích, které je často doprovázejí, ani nemluvě.

Jak je to v tomto ohledu s nejposlednějším epilačním hitem současnosti laserem?   

Jak dlouho vydrží laserová epilace?

Jestli chcete slyšet konkrétní číslo nebo rozmezí, budete zklamáni. S laserem je to totiž napořád. Lidstvo rozhodlo, že chloupky musí být s konečnou platností zničeny nejen depilací nohou, a vytvořilo si k tomu účelu přístroj, pro který epilace není pouhé slovo.

Laserové odchlupení znamená nejen odstranění chloupku s kořínkem (to se dá zvládnout i obyčejnou pinzetou),ovšem tak účinným způsobem, že už si pilus (to je latinský výraz pro vlas či chlup), lidově řečeno ani neškrtne. 

A to všechno bez jakéhokoliv poškození organismu nebo vedlejšího účinku. Navíc se laserový paprsek bez problémů dostane do všech míst těla včetně nejzazších zákoutí, například depilace intimních partií a nemusí se ho obávat ani těhotné ženy.

Po použití laseru můžete vesele odhodit všechna holítka a další domácí depilátory a epilátory. Už je nebudete potřebovat. Nebojte se být zbaveni chloupků všude tam, kde chcete, a objednejte se k nám na laserovou epilaci do Prahy. 

Chloupky jsou v zásadě všechny stejné, ale…

Rádi bychom vám sdělili, že stačí nechat si jednou posvítit na porost laser, a je hotovo. V zásadě je to sice pravda, jenže v každém jednotlivém okamžiku jsou chlupy na lidském těle v různých růstových fázích a laser pro maximální účinek svého působení potřebuje jedno konkrétní růstové stádium.

Takže ano, po našem zákroku skutečně určitá část chlupů navždy zmizí, ta největší dokonce hned na poprvé, ale další si na zničení bude muset počkat, až trochu povyroste. 

O jaké fáze se jedná? Odborníci rozlišují tyto etapy:

  • Anagenní fáze růstu je aktivní stav, kdy chloupek roste, jeho pigment je koncentrovaný. Dá se říci, že v této fázi je nejvíce vitální.
  • Katagenní etapa by mohla být také nazývána fází zpomalovací nebo dobržďovací. Chlup dosáhl svého vrcholu, stagnuje a pomalu se připravuje na “podzim svého života”.
  • Telogenní neboli koncová etapa je závěr existence chloupku, který nicméně v tomto stadiu na povrchu těla zůstává až do doby, kdy je pod ním ve vlasovém váčku připraven čerstvý nástupce. 

Ačkoliv tento koloběh pozorujeme spíše u porostu hlavy, kde si dlouhých vypadlých vlasů snadněji všimneme, platí pro veškeré tělesné ochlupení. A která fáze je ideální pro účinné působení laseru? První růstová!

Protože “na každý chloupek se vaří voda”, tedy každý dříve či později dospěje do oné příhodné fáze, máte s laserem jistotu, že v horizontu několika týdnů, maximálně měsíců bude vaše tělo dokonale hladké. Nebojte se to vyzkoušet.

Jak často budu muset zajít na laserovou epilaci?

Obecná odpověď na tuto otázku zní: pravděpodobně čtyřikrát až šestkrát v průběhu několika týdnů až měsíců. Jasnější prognóza závisí hlavně na dvou faktorech:
Co je ale jisté: po vymýcení posledních mohykánů budete mít na dlouhá léta (záleží, jak moc je váš organismus schopný regenerace), ne-li na celý život pokoj. Obraťte se na nás, rádi vyhovíme vašim přáním.

Související příspěvky