Cviky na zpevnění prsou - vyzkoušejte tyto osvědčené tipy a triky

Chcete mít krásný a plný dekolt co nejdéle? Cviky na zpevnění prsou jsou skvělou prevencí, díky které si vaše ňadra udrží déle tvar a tím i mladistvý vzhled. 

V našem článku najdete nejúčinnější cviky na zpevnění poprsí, které stačí cvičit jen pár minut denně. Dozvíte se také, jaké faktory negativně ovlivňují elasticitu pokožky a co dělat, pokud máte prsa povislá a prázdná po dlouhodobém kojení.

Cviky na zpevnění prsou začněte provádět co nejdříve

Ženské tělo prochází v každém životním období řadou významných změn, které se podepisují na stavu poprsí. Některým ženám byla pevná prsa dána do vínku, takže je k nim gravitace i čas relativně milosrdný. Zlom často přichází až v těhotenství nebo po ukončení kojení. V tomto období prochází prsa obzvlášť náročnou zkouškou, která velmi často vede k trvalým změnám.

Pak je tady samozřejmě i velká skupina žen, kterým vlivem vnějších nebo vnitřních faktorů klesnou prsa už v mladém věku.

6 hlavních příčin povislých prsou

  1. Genetická predispozice
  2. Hormonální změny
  3. Kojení
  4. Nezdravý životní styl (nadváha, obezita, kouření, nadměrné slunění atd.),
  5. Velký úbytek hmotnosti
  6. Proces stárnutí

 

Pokud chcete podpořit elasticitu vaší pokožky, stravujte se zdravě a vyhněte se kouření. Pleť v oblasti prsou je velmi jemná, proto ji chraňte před přímým slunečním zářením nebo používejte krémy s vysokým SPF faktorem.

Cvičení a zdravý životní styl nicméně není všespásný. Pokud jsou vaše prsa velmi povislá, nesouměrná nebo zcela ztratila v důsledku dlouhodobého kojení svůj objem, jediným opravdu účinným řešením je modelace prsou po porodu, při které můžete zároveň absolvovat i zvětšení vložením silikonových implantátů.

Chcete znát objektivní názor specialisty?
Zeptejte se našich špičkových plastických chirurgů.
Rádi odpoví na všechny vaše zvídavé otázky.

Nejlepší cviky na zpevnění prsou u žen

Nezapomeňte se před každým cvičením rozehřát. Ideální je vzpažování a upažování v kombinaci s kmitáním rukou.

  • Plank “prkno” je jedno z nejefektivnějších cvičení. Díky němu posílíte prakticky celé tělo. Vydržet v této pozici ale není vůbec snadné. Lokty by měly být přímo pod rameny. Vaše zápěstí je ve stejné rovině s lokty. Hlava je prodloužením páteře. Páteř se nesmí prohýbat. Celé tělo je zpevněné. Vydržte v této pozici co nejdéle. Poté si odpočiňte a opakujte alespoň 3x. Po čase můžete provádět náročnější varianty planku např. boční prkno.
  • Chůze po schodech s rukama v týlu je další jednoduchý ale vysoce efektivní způsob, jak zpevnit prsní svaly. V rámci jednoho cviku navíc posílíte také horní polovinu těla (hýždě, stehna a lýtka). Účinná je také chůze do schodů z boku.
  • “Modlitba”je druh cvičení, které můžete provádět ve stoje i vsedě. Vyrovnejte se a spojte dlaně k sobě, jako byste se chtěly modlit. Tlačte dlaně proti sobě alespoň 10 sekund a poté povolte. Tento postup proveďte několikrát za sebou. Výhodou tohoto jednoduchého cvičení je fakt, že si jej můžete zacvičit prakticky kdekoliv.
  • Kliky jsou klasika, kterou sice nikdo nemá rád, ale fungují perfektně. Stejně jako u planku je důležité provádět je správně. Nemusíte udělat 50 kliků, hlavní je, že je uděláte pořádně. Zvolit si můžete pánskou i dámskou variantu.

Cviky na zpevnění prsou vyhledávají i muži

Povislá prsa trápí i pány. Příčinou může být gynekomastie. Jedná se o nezhoubné zvětšení prsní žlázy u mužů. V určitém období je to zcela přirozený jev, který sám odezní. Pokud ale přetrvává nebo je zvětšení nesouměrné, je nutné nasadit hormonální léčbu. Další možností je plastická operace. Během ní může chirurg provést liposukci, nebo odstraní přebytečnou žlázu, případně provede kombinaci obojího.

Pravidelné cvičení je důležitou součástí prevence.

V případě extrémního poklesu poprsí a nesouměrnosti, je nejoptimálnějším řešením plastická operace.

Související příspěvky