Prémiová klinika plastické chirurgie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
phone-call

Liposukce kolen

Odstranění nadbytečného tuku z kolen umí šetrně a jednoduše liposukce kolen. Probíhá za použití tumescentního roztoku a odsátím podkožní tukové tkáně tenkými kanylami upraví tvar nohou ke zlepšení vzhledu.

Cena zákroku od:

od 27 000 Kč

scalpel

TYP ZÁKROKU:

Lze i ambulantním výkonem

cosmetic-surgery

Specializace:

Plastická chirurgie

syringe

Anestezie:

Lokální nebo celková anestezie

time

Délka zákroku:

60 min

beautiful

Rekonvalescence:

14 dní

O zákroku

Mohlo by se zdát, že liposukce kolen je zákrok výjimečný, ale opak je pravdou. Patří dnes k dosti častým estetickým zákrokům pro zlepšení vzhledu nohou. Protože, kdo by nechtěl mít nádherně tvarované a krásné nohy.

Nadměrný tuk se u kolen zpravidla tvoří v nadkolení, v jejich vnitřní straně, jde o genetické dispozice, které neovlivníte a často s tím přicházejí i klienti, kteří jsou hubení. Odstranění nadbytečného tuku z kolen umí šetrně a jednoduše liposukce kolen. Probíhá za použití tumescentního roztoku a odsátím podkožní tukové tkáně tenkými kanylami upraví tvar nohou ke zlepšení vzhledu.

Kdy je liposukce kolen vhodná?

Nadměrné ukládání tuku v mnoha oblastech těla často ovlivňují již zmíněné genetické vlivy, nadváha, ale někdy i stáří. Na těchto místech mnohdy nepomáhá ani úporná dřina v posilovně, ani dietní režim. Pomoci nám může až liposukce kolen v lokálním znecitlivění, případně v analgosedaci, a probíhá spolu s aplikovanou tumescentní látkou. Liposukce kolen se provádí několika způsoby, buď jako klasická tumescentní liposukce, laserová nebo vibrační liposukce kolen. Výhodnější jsou laserová i vibrační, protože velmi efektivně rozpouštějí tukové buňky, nepoškozují okolní tkáně ani cévní systém.

V dnešní době lze těmito způsoby vylepšit téměř každý kousek těla, liposukce kolen je vhodné kombinovat s liposukcí vnitřních a vnějších stehen, ale není to podmínka.

Výhody zákroku

 • checkLiposukce kolen je pro organismus méně zatěžující, v oblasti kolen nedochází ani k velkým převisům, tudíž efekt je velmi dobrý.
 • checkJednoduchá a šetrná metoda pro odstranění nadbytečného tuku z problematické oblasti
 • checkÚprava a vypnutí těla bez nutnosti chirurgického odstranění kůže
 • checkSnížení bolestivosti i krvácení
 • checkMinimální doba rekonvalescence
 • checkBezpečný a účinný zákrok bez nutnosti hospitalizace
 • checkTrvalý efekt při dodržování správné životosprávy, v případě potřeba lze zákrok opakovat
 • checkStimulace podkožního kolagenu pro zlepšení kvality kůže

UNIKÁTNÍ A BEZPEČNÁ ANESTEZIE

Na klinice Premier clinic disponujeme pouze prémiovým vybavením. Používáme jako jediní v ČR unikátní německé anesteziologické jednotky, které umožňují plně digitální podání anestezie. Všechny naše anestezie jsou prováděny tedy jako tzv. low-flow anestezie s prémiovým anestetickým plynem. Pro klienta je tedy snažší buzení a jsou prakticky eliminovány nepříjemné účinky anestezie.

Průběh ošetření

Liposukce kolen je rychlý zákrok v místním znecitlivění, ošetřovaná oblast je injekčně napuštěna speciální tumescentní látkou obsahující anestetickou látku podporující umrtvení a adrenalinu, který provokuje stažení cév, a to snižuje krvácivost. Pomocí speciálních liposukčních kanyl napojených na odsávací přístroj je poté přebytečný tuk odsáván. Působnost anestetika je až 20 hodin a není zapotřebí šití. Liposukce kolen trvá zhruba 60 minut, odsává se spíše menší množství, pacientovi jsou nasazeny elastické návleky pro lepší výsledek a s pooperačními instrukcemi odchází domů.

Liposukce kolen lze kombinovat s jinými estetickými liposukčními zákroky.

Specialista

MUDr. IGOR SLANINKA Ph.D.

 • Zkušený atestovaný plastický chirurg s dlouholetými zkušenostmi z plastické chirurgie.
 • MUDr. Igor Slaninka provádí celé spektrum estetických výkonů od zvětšení prsou, lipotransferu, liposukcí a mnoho dalšího.
 • MUDr. Igor Slaninka používá implantáty značky Motiva, Polytech, Mentor a B-Lite.
 • Je uznávaným specialistou v oboru především díky jeho výsledkům, precizní práci bez komplikací a mnohaleté praxi jako vedoucí lékař na Chirurgické klinice FNHK.
 • MUDr. Igor Slaninka je jeden z nejvíce poptávaných plastických chirurgů Premier Clinic a v ČR.

Naše výsledky

Čím se liší liposukční metody

Laserová liposukce kolen využívá laserových paprsků, které působí cíleně na rozmělnění tukových buněk, aby byla liposukce efektivnější. Laserová liposukce kolen stimuluje tvorbu nových kolagenových vláken, což je nejlepší prostředek pro zpevnění povolené kůže a zlepšení rovnoměrného vytvarování ošetřované oblasti, bez kožních převisů. Eliminuje se také tvorba otoků a modřin, snižuje se krvácivost a pro organismus jde o menší zátěž.  Období pooperační rekonvalescence se rovněž zkracuje.

Pro laserovou liposukci je využíván kvalitní německý liposukční laser o vlnové délce 980nm.

Vibrační liposukce kolen pracuje na principu jemného kmitání (vibrování) liposukčních kanyl, které jsou prostoupeny hustou sítí malinkých otvorů a velmi jemně napomáhají odsávat tukovou tkáň, aniž by byla poškozena okolní tkáň. Sílu vibrace lze dle potřeby stupňovat. Vstupy po aplikaci kanyl se pouze přelepí náplastí. Vibrační liposukce kolen snižuje tvorbu nerovností na kůži, které mohou po klasické liposukci vznikat. Zátěž na organismus je minimální.

U vibrační liposukce je využívána švýcarská jednotka.

Před zákrokem

Liposukce kolen je vhodná pouze pro zdravého pacienta. Doporučujeme nejméně 2 týdny před zákrokem liposukce kolen vysadit léky na ředění krve, rovněž léky obsahující kyselinu acetylsalicylovou.

Po zákroku

Liposukce kolen je dobře snášena, ošetřená oblast se může projevovat zarudlostí, v místě vpichů se mohou tvořit otoky, modřiny, které během několika dnů vymizí. V oblasti vpichů mohou v prvních 3 dnech vytékat zbytky tumescentního roztoku, což není znepokojující. Sprchování je vhodné až po 24 hodinách od zákroku, kompresivní návleky jsou však nutné nosit 2–4 týdny s výjimkou osobní hygieny. Preventivně lze na ranky aplikovat hojivou mast, kterou Vám doporučí ošetřující lékař, zvýšit pitný režim, asi měsíc nedoporučujeme návštěvu solária, opalování, sauny, bazénu, není vhodná ani větší fyzická zátěž. Doporučujeme klidový režim alespoň 7 dnů, dosti často klienti mohou do práce již po 3 dnech.

V případě klasické liposukce kolen je nutné zamezit tvorbě hrbolků a jiných nerovností, proto doporučujeme použití dřevěných válečků a jemnou masážní technikou kůži vyhlazovat, cca 30 minut denně, zhruba 14 dnů.

Dodržování doporučených pooperačních pokynů má vliv na dobrý konečný výsledek, který bude po cca 2 týdnech viditelný, finální výsledek bude znát až po 2 měsících.

O těle a jeho částech bylo řečeno mnohé. Vždy je co vylepšovat, protože spokojenost se svým zevnějším, a kolena k němu jistě také patří, jde v ruku v ruce s harmonií a správnou mírou sebevědomí.

Zavolejte mi

Vyplňte e-mail nebo telefon a my Vám zavoláme zpět.

Využijte nezávazné konzultace

Více o Premier Clinic

The tabs are working. Please, note, that you have to add a template to the library in order to be able to display it inside the tabs.
×