LÉTO PLNÉ SLEV - ušetřete v letních termínech až 20 000 Kč - více informací zde.

ONLINE KONZULTACE - zhodnocení operace plastickým chirurgem zdarma - více informací zde.
Prémiová klinika plastické chirurgie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
phone-call

Odstranění jizev a strií

K odstranění jizev a strií používáme několik metod – CO2 laser, mikrojehličkovou radiofrekvenci, kortikosteroidní injekce.

Cena zákroku od:

od 680 Kč

scalpel

TYP ZÁKROKU:

Ambulantní zákrok

cosmetic-surgery

Specializace:

Dermatologie

syringe

Anestezie:

Lokální anestezie

time

Délka zákroku:

30 min

beautiful

Rekonvalescence:

7 dnů

O zákroku

Odstranění jizev a strií dnes efektivně umí nebo výrazně zesvětlí moderní špičková lékařská přístrojová technika – mikrojehličková radiofrekvence, frakční vysokovýkonný CO2 laser nebo lékařský IPL přístroj (intenzivní pulzní světlo). Lze jimi odstranit strie, na jejichž vzniku má podíl porucha kožního vaziva s následným ztenčováním kůže a vytvářením pajizévek, např. napínám kůže při nadváze, následkem těhotenství, vlivem hormonálních změn v dospívání nebo při endokrinním onemocnění (Cushingův syndrom), aj. Jizvy po akné či úrazech lze také účinně odstraňovat.

Odstranění jizev a strií laserem

Odstranění jizev a strií lze téměř na všech částech těla, pro jakýkoli fototyp. Ideální pro odstranění jizev a strií je ošetření mikrojehličkovou radiofrekvencí pro její efektivní působení na již staré nebo dříve redukované strie a jizvy, čímž dojde k redukci kožních nerovností i účinnému zmenšení. Na rozdíl od jiných radiofrekvenčních ošetření, která často bývají bolestivá, je tato moderní metoda schopna účinně ovládat sílu tepelné energie do přesně určené hloubky bez rizik a poškození. Mikrojehličky působí na hlubší vrstvy epidermy, kde efektivně působí na kolagenová a elastinová vlákna, čímž dochází ke stažení a následnému zmenšení a zesvětlení jizev nebo strií. Zákrok lze také alternativně provést ošetřením frakčním CO2 laserem. Ošetření laserem volíme také v případě, pokud např. daná jizva je také značně pigmentovaná. Použití laseru je vhodné také pro tzv. zbroušení dané jizvy (pokud je vystouplá, neboli hypertrofická). Pro lepší účinnost je vhodné zákrok 3x opakovat po cca 4–6 týdnech.

Co jsou strie?

Strie trápí nejen ženy, ale i muže. Elastin, který udržuje kůži pružnou, se vlivem změn hormonálních nebo tělesných naruší, což má za následek vznik prasklinek pod povrchem kůže. Jde vlastně o tzv. podlouhlé jizvičky, které jsou zprvu narůžovělé až červené, později zesvětlají a vytvoří na kůži malinké prohlubně. Nejvíce se vyskytují na problémových partiích těla, jako je břicho, boky, stehna, hýždě, u žen i na prsou, u mužů na ramenou nebo rukou. Jde však o reakci kůže, ne o nemoc. Kromě strií trápí mnoho pacientů různé jizvy, např. po akné, nebo keloidní (shluky zjizvení) či hypertrofické (vystouplé). Ať už je to z estetického hlediska, nebo Vám geny nadělily dispozici k tvoření jizev nebo jsou umístěny v oblasti, ve které Vám způsobují potíže, lze odstranění jizev a strií účinně korigovat či se jich zbavit.

Bližší informace k zákroku

Zákrok je ambulantní, miniinvazivní V průběhu odstranění jizev a strií proniká pomocí mikrojehliček do podkožních kolagenových vláken uvolňující se tepelná energie – radiofrekvenční vlna. Zahřátím kožní vazivová vlákna nastartují obnovovací proces kolagenu a elastinu bez poškození dermálního povrchu, zároveň je zahájen v podkožní oblasti regenerační proces, což vede ke zlepšení vzhledu pokožky a sjednocení povrchu. V závislosti na velikosti ošetřované plochy, genetickým dispozicím, kvalitě kožních buněk je odstranění jizev a strií mikrojehličkovou radiofrekvencí úspěšné až v 90 %. Pro zmírnění pigmentových strií, redukci aknózní pleti i jizev je rovněž vysoce účinné, bezpečné a bezbolestné ošetření lékařským přístrojem. Princip spočívá v kombinovaném využití působení intenzivního tepelného výboje spolu s radiofrekvenčním vlněním, což vede ke stimulaci povrchové i hlubší tkáně, aniž by pronikalo do pigmentu. Nahrazuje efektivněji jiná laserová ošetření.

Výhody zákroku

Odstranění jizev a strií mikrojehličkovou radiofrekvencí zlepšuje viditelně stav kůže, navíc velmi účinně bojuje se světlými striemi. Dnes je tato metoda v estetické medicíně vyhledávána pro svoji bezpečnost, bez nutnosti chirurgického zásahu. Zákrok lze kombinovat s jinými estetickými ošetřeními, včetně odstranění jizev a strií, IPL a radiofrekvencí, nebo frakčním laserem.

 • checkViditelný účinek s dlouhotrvajícím efektem
 • checkExkluzivní prémiové lékařské přístroje
 • checkBezbolestný rychlý ambulantní zákrok
 • checkNekompromisní účinek v boji proti striím a jizvám
 • checkOšetření je možné provádět na celém těle včetně obličeje
 • checkSjednocení pleti
 • checkStimulace tvorby kolagenu a elastinu pro krásnější a hladší pokožku
 • checkBez nutnosti hospitalizace

Mikrojehličková radiofrekvence na strie

Naše klinika plastické chirurgie disponuje zatím nejúčinnější metodou redukce strií - mikrojehličkovou radiofrekvencí . Jako jediná technologie je účinná také na světlé strie.

Specialista

MUDr. JANA VOTRUBOVÁ, Ph.D.

 • Specializovaná lékařka v oboru dermatologie
 • Má bohaté praktické i akademické zkušenosti
 • Mezi její specializace patří práce s lasery, botulotoxinem a výplňovými materiály Juvederm

Svěřte se do péče prémiové kliniky plastické chirurgie

Vedené vyhledávaným plastickým chirurgem MUDr. Lucií Zárubovou.

Kontraindikace:

 • Zánět, akutní infekce, bakteriální dermatitida
 • Nádorová onemocnění včetně rakoviny kůže
 • Těhotenství, kojení
 • Alergie, autoimunitní choroby, astma
 • Diabetes
 • Epilepsie
 • Cévní nemoci, křečové žíly, trombózy
 • Srdeční potíže
 • Vysoký krevní tlak

Každý zákrok je vždy nutné zkonzultovat s ošetřujícím lékařem, který navrhne optimální a efektivní řešení a posoudí způsobilost pacienta k zákroku. Pokud se rozhodnete odstranění jizev a strií absolvovat, je nutné cca 3 týdny před samotným zákrokem chránit kůži před slunečním zářením kvalitními krémy s vysokou ochranou. V případě ošetření jizev a strií frakčním CO2 laserem je nutné omezení UV záření před a po zákroku nejméně 3 měsíce.

Před zákrokem

Pro zlepšení povrchu kůže, likvidaci či redukci jizviček, strií nových i starých, je odstranění jizev a strií s nejkvalitnějšími lékařskými přístroji pro Vás bezpečné a šetrné. Přesto i zde má své omezení.

Po zákroku

Po ošetření mikrojehličkovou radiofrekvencí se přibližně 2 dny pokožka může projevovat začervenáním, které samo zmizí. V případě ošetření jizev a strií frakčním CO2 laserem je hojení delší cca 7 – 14 dnů. Doporučujeme ošetřované oblasti mazat kvalitními hydratačními krémy proti vysoušení pokožky. Po zákroku se vyhněte přibližně 3 měsíce přímým slunečním paprskům, je potřeba chránit kůži kvalitními opalovacími krémy s vysokým PH faktorem.

Po odstranění jizev a strií dochází ke zlepšení vzhledu. Absolutně jedinečný výsledek je vidět ihned po 1. ošetření, hlavně u jizev po akné, kožních nerovnoměrností a strií.

Krásná a zdravá pokožka je snem každého z nás a je důkazem, že se o ni člověk dobře stará. Některé kosmetické vady na kůži však mohou být dány genetikou, neschopností k vytváření kolagenových a elastinových vláken pro pružnější a hladší pokožku. Pokud se však již u Vás vyskytly neestetické strie nebo Vás trápí jizvy jakéhokoli druhu, dejte nám šanci postarat se o ně. Odstranění jizev a strií nebolí a ještě k němu získáte pěknou kůži!

Zavolejte mi

Vyplňte e-mail nebo telefon a my Vám zavoláme zpět.

Využijte nezávazné konzultace

Více o Premier Clinic

The tabs are working. Please, note, that you have to add a template to the library in order to be able to display it inside the tabs.
×