LÉTO PLNÉ SLEV - ušetřete v letních termínech až 20 000 Kč - více informací zde.

ONLINE KONZULTACE - zhodnocení operace plastickým chirurgem zdarma - více informací zde.
Prémiová klinika plastické chirurgie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
phone-call

Operace vpáčených bradavek

Operace vpáčených bradavek je vhodná pro všechny ženy, u kterých jsou bradavky propadlé a nevystupují standardně nad prsní dvorec, tzv. jsou vtaženy do prsní žlázy následkem zkrácené tkáně, nebo mohou být zarovnané neboli plochého tvaru.

Cena zákroku od:

od 11 000 Kč

scalpel

TYP ZÁKROKU:

Ambulantní zákrok

cosmetic-surgery

Specializace:

Plastická chirurgie

syringe

Anestezie:

Lokální anestezie

time

Délka zákroku:

30 min

beautiful

Rekonvalescence:

7 dní

O zákroku

Operace vpáčených bradavek se v plastické chirurgii dostává do stále většího popředí zájmu z řad žen. Bradavky jsou nejen důležitým pojítkem dítěte a matky při kojení, ale pro ženu jsou po sexuální stránce důležitou součástí ženskosti a sebevědomí. Prsa v životě ženy disponují rolí praktickou, ale také estetickou.

Operace vpáčených bradavek patří k rychlým lékařským zákrokům, při kterém lze korigovat jednu bradavku, pokud jde o jednostrannou anomálii, nebo bradavky u obou prsů najednou, a to v celkové či lokální anestezii, dle dohody i v analgosedaci.

Pro koho je operace vpáčených bradavek určena

Operace vpáčených bradavek je vhodná pro všechny ženy, u kterých jsou bradavky propadlé a nevystupují standardně nad prsní dvorec, tzv. jsou vtaženy do prsní žlázy následkem zkrácené tkáně, nebo mohou být zarovnané neboli plochého tvaru. Mnohdy jde o vrozenou vadu, přesto příčinami, které se mohou podílet na vzniku vpáčení bradavky, mohou být i kojení, pokles prsu během stárnutí, prsní karcinom, apod. Vždy je však nutné vyloučení zánětlivého nebo onkologického onemocnění. Operace vpáčených bradavek je doporučována i u žen, které plánují v budoucnu otěhotnění a s problémem vpáčených bradavek se potýkají již od narození – aby se eliminovaly pozdější potíže s kojením, kdy by dítě nemohlo při kojení správně odsávat mateřské mléko.

Je dobré vědět, že dívky v mladším věku, v období puberty, mohou trpět vpáčenými bradavkami, ale dosti často se po ustálení vývoje prsou, problém upraví.

Výhody zákroku

Operace vpáčených bradavek má kromě estetického, také preventivní charakter, napomáhá ke snížení zánětů a infekcí, které mohou vpáčené bradavky způsobovat, jelikož je omezena dostupnost pro kvalitní očistu. Zákrok operace vpáčených bradavek je možné kombinovat s jinými estetickými nebo chirurgickými zákroky.

 • checkAmbulantní miniinvazivní zákrok v lokální anestezii
 • checkZlepšení vzhledu bradavek
 • checkPreventivní charakter
 • checkŠetrné a efektivní řešení problému
 • checkZlepšení sexuálního života
 • checkOproti konzervativním a terapeutickým postupům trvalý ráz

Průběh ošetření

Operace vpáčených bradavek probíhá jednak s přerušením mlékovodů (kdy je však ohroženo pozdější kojení – pokud plánujete otěhotnět a kojit) a patří k méně náročným zákrokům s větším efektem, nebo bez přerušení mlékovodů, což je sice náročnější operací, ale s několika typy možné korekce. Pokud bude operace vpáčených bradavek provedena v celkové anestezii, je nutná 1denní hospitalizace. Vždy je potřeba určit, o jaký druh vtlačení bradavky se jedná, pro správný výběr korekce.

Při zákroku (s přerušením mlékovodů) v místním znecitlivění se chirurgicky uvolní zkrácené vazivové útvary, které způsobují stahování bradavky dovnitř, poté se bradavky povytáhnou a fixují speciálními chirurgickými špendlíky (nebo silikonovým drénem), zhruba na 14 dnů. Po jejich sejmutí nevznikají žádné jizvy. Operace vpáčených bradavek tak probíhá rychle a po zhruba 20–30 min. pacientka odchází bez potíží do domácího ošetření. Již druhý den může nastoupit do práce.

Další možností operace vpáčených bradavek (s ponecháním funkčnosti mlékovodů) je ta, že se stažené vnitřní tkáně a vaziva přetnou a vytvarují do podoby bradavky, jiná z možností umožňuje kolem bradavky a prsního dvorce naříznutí, a poté se uvolněná tkáň sešije do požadovaného tvaru.

Specialista

MUDr. LUCIE ZÁRUBOVÁ

 • vyhledávaný plastický chirurg se specializací na operace prsou (zvětšení, modelace, rekonstrukce atd.)
 • vedoucí lékařka Premier Clinic
 • více než 500 zákroků operace prsou za rok
 • celonárodní statistikou spokojenosti a vyhledávanosti plastických chirurgů se řadí mezi top 3 plastické chirurgy pro zvětšení prsou v ČR
 • mezinárodní školitelka operačních technik

Před zákrokem

Operace vpáčených bradavek patří k bezpečným zákrokům s dobrými výsledky. Před zákrokem doporučujeme min. 14 dnů vysadit léky na snížení srážlivosti krve, 2 dny před ošetřením není žádoucí kouření. Pacientka musí být zdráva a ani záněty či infekce v průběhu ošetření nebo několik dnů před samotným zákrokem nejsou vhodné.

Po zákroku

Operace vpáčených bradavek je dobře snášena, doporučujeme po zákroku vyvarovat se cca 2 týdny fyzické zátěži, včetně sportování, do zhojení také není vhodné koupání ve vaně či v bazénu, při bolestivých stavech se doporučují užívat standardní léky proti bolesti.

Po zákroku je potřeba docházet na převazy, příp. denně si pacientka vyměňuje sterilní gázu a místo dezinfikuje. Nepříjemné pocity, jako je necitlivost bradavek, otoky, modřinky, po přibližně týdnu až dvou zpravidla odezní. Pokud byly při zákroku použity stehy, po cca 14 dnech bývají vyjmuty.

Prsa patří od nepaměti k ženskosti, mnohé anomálie jsou způsobeny vrozenými dispozicemi, nemocí či obrovským úbytkem na váze. Pro každou ženu jsou však základem sebevědomí i zdraví. K tomu, aby vše fungovalo, jak má, je však občas potřebná lékařská pomoc – operace vpáčených bradavek k jedné z ní patří neodmyslitelně.   

Zavolejte mi

Vyplňte e-mail nebo telefon a my Vám zavoláme zpět.

Využijte nezávazné konzultace

Více o Premier Clinic

The tabs are working. Please, note, that you have to add a template to the library in order to be able to display it inside the tabs.
×