Jak zpevnit prsa - všechny ověřené způsoby, tipy a rady

Odmítáte se smířit se stavem vašich ňader? Máme pro vás jednoduché návody, jak zpevnit prsa. Krásné, plné a pevné poprsí je symbolem ženskosti a ideálem krásy téměř od počátku věků. Bohužel, časem vlivem různých faktorů ztrácí svou pevnost. Existuje hned několik osvědčených způsobů, jak prsa efektivně zpevnit a vrátit jim mladistvý vzhled.

Inspirujte se naším článkem a získejte zpět okouzlující plný dekolt.

Jak zpevnit prsa? Úspěch vašeho snažení závisí na mnoha faktorech

V průběhu života prochází ženské tělo změnami, které mají na pevnost ňader přímý vliv. Časem dojde k poklesu u každé ženy vlivem stárnutí a gravitace. 

Některé změny lze ovlivnit zdravým životním stylem, masáží, pravidelným cvičením a používáním zpevňujících kosmetických přípravků. Jiné změny jsou trvalé. V těchto konkrétních případech je optimálním řešením plastická operace.

5 hlavních důvodů, proč máte povislá prsa:

  1. Přirozené stárnutí a gravitace – dřív nebo později se tento faktor týká všech žen bez ohledu na to, jaký máte genetický základ.
  2. Těhotenství a kojení – prsa nabírají a následně ztrácejí rychle na objemu. Tento proces se v případě dlouhodobého kojení opakuje nesčetněkrát, proto mohou prsa po ukončení kojení ztratit tvar i objem. Tento stav ale nemusí být trvalý. Vše závisí na elasticitě vaší kůže a hormonální rovnováze. Není absolutním pravidlem, že všechny ženy mají po kojení zničená prsa. 
  3. Menopauza – vlivem probíhajících hormonálních změn ztrácí kůže pružnost.
  4. Nezdravý životní styl – pevnost pokožky negativně ovlivňuje kouření a nadměrné slunění. Pokles ňader způsobuje i nadváha a obezita. 
  5. Výrazný nebo rychlý úbytek váhy – k poklesu prsou v menší či větší míře dojde při výrazném úbytku váhy vždy. Záleží, jaká byla vaše původní velikost a zda jste zhubly jen díky redukční dietě, nebo jste během hubnutí i poctivě cvičily. V případě, že je úbytek váhy extrémní, povislá kůže se cvičením nestáhne. Nadbytečnou kůži musí odstranit chirurg.

Nejste spokojené se vzhledem vašich ňader?

Přijďte se k nám poradit.

Naši zkušení lékaři navrhnou adekvátní řešení pro váš konkrétní případ.

Jak zpevnit prsa po porodu?

Těhotenství, období šestinedělí a kojení jsou přirozené procesy, které ale ženskému tělu dávají pořádně zabrat. Dramaticky se mění hladina hormonů. Tělo se také musí vypořádat s příbytkem a následným úbytkem hmotnosti. Pokožka ňader je vystavena opakovaně nadměrnému pnutí, a to se logicky musí projevit na její elasticitě. 

Prsa po kojení mohou působit “unaveně”, někdy jsou také posetá striemi. Nezáleží ani tak na tom, jak dlouho kojíte, jako spíš na vaší tělesné konstituci a genetické výbavě. 

Některé maminky kojí každé dítko dva roky, ale na jejich ňadrech se přitom doba kojení projeví jen minimálně.

Jak zpevnit prsa při kojení bez zásahu plastického chirurga? Jde to vůbec možné?

V prvé řadě byste se měly obrnit trpělivostí. Vaše tělo se musí bezprostředně po porodu vyrovnat se změnami a zahojit se. To, jak se na vás kojení projeví, můžete objektivně zhodnotit nejdříve půl roku (ideálně však rok) po ukončení kojení.

Nemusíte ale jen spoléhat na geny a nečině čekat na nejistý výsledek. Již v průběhu kojení můžete do vaší rutiny zařadit různá preventivní opatření, která podpoří elasticitu vaší pokožky.

  • Pravidelné masáže lufou ve sprše – efekt ještě podpoříte střídáním teplé a studené vody. Lufa prokrví a zjemní vaši pleť a zpevní tkáň.
  • Cvičení série speciálních cviků na zpevnění ňader – jsou jednoduché a rychlé, takže je zvládnete i jako čerstvá maminka. Velmi oblíbené je například prkno “plank”. Tímto cvikem posílíte svaly celého těla a stačí vám k tomu pouze 2 minuty denně. Cvik vypadá velmi jednoduše, ale udržet se v této poloze po dvě minuty, může být pro začátečníky nadlidský úkol. Nejdůležitější je správné držení těla. Proto si před cvičením pro jistotu pusťte instruktážní video, abyste cvik prováděly naprosto správně.
  • Nanášení zpevňujících kosmetických přípravků – kvalitní kosmetika, která obsahuje kolagen podpoří pružnost vaší pleti. Pokud ale aktivně kojíte, dejte si pozor na její složení!

Jak zpevnit prsa po kojení?

Masáže, zpevňující krémy a cvičení jsou skvělou prevencí, která dokáže zmírnit nepříjemné následky způsobené těhotenstvím, kojením nebo razantním úbytkem váhy. Nicméně pokud je poprsí i více než rok po porodu prázdné nebo je kůže extrémně povolená, jediným opravdu efektivním řešením je modelace prsou popřípadě augmentace spojená s modelací.

Jak zpevnit velká prsa?

Velká přírodní prsa nejsou za všech okolností výhrou. Těžké poprsí nedrží tak dobře tvar jako menší velikosti. Jemná kůže je navíc mnohem více namáhána. Povislá velká ňadra jsou nepraktická a působí neesteticky. Objemná prsa mohou způsobovat i závažné zdravotní potíže. Nejčastěji si majitelky velkých ňader stěžují na bolesti páteře a hlavy.

Optimálním řešením je v těchto případech redukční mammaplastika, při které se odstraní část prsní žlázy a přebytky kůže. Lékař také posune bradavku a prsní dvorec nahoru, aby vymodeloval požadovaný tvar.

Povislá prsa neřešení jen ženy. Jak zpevnit prsa u muže?

Gynekomastie u mužů není nic neobvyklého. Dochází při ní k nezhoubnému zvětšení prsních žláz (obvykle na obou stranách). Příčiny jsou fyziologického či patologického charakteru. V určitých životních obdobích muže se jedná o naprosto normální jev (u miminek, v pubertě a ve stáří). V mládí je to často jen přechodný problém, který sám odezní. Pokud přetrvává, žlázy jsou zvětšené nesouměrně nebo extrémně, může tento stav velmi negativně ovlivnit psychiku muže. 

Řešením je hormonální léčba, nebo plastická operace, při které se odstraní přebytečná prsní žláza a případně se provede také liposukce okolí.

Jaká je cena plastiky prsou?

Cena plastiky prsou se odvíjí od konkrétního zákroku. Lékař profesionálně zhodnotí stav vašich ňader, a buď navrhne pouze modelaci, nebo modelaci s augmentací s pomocí silikonových implantátů. 

Cena modelace na naší klinice začíná na 51 000 Kč, modelace spojená s augmentací stojí od 61 800 Kč (bez implantátů).

Související příspěvky