Prémiová klinika plastické chirurgie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
phone-call

Odstranění křečových žil (varixů) laserem

Odstranění křečových žil se provádí ambulantně šetrným laserovým zákrokem. Za pomoci malého vpichu nebo miniaturním naříznutím od 1–4 mm je do žíly vpraven optický laserový paprsek (vlákno), který poškozenou žílu zataví.

Cena zákroku od:

od 14 900 Kč

scalpel

TYP ZÁKROKU:

Ambulantní zákrok

cosmetic-surgery

Specializace:

Cévní chirurgie

syringe

Anestezie:

Lokální anestezie

time

Délka zákroku:

60 min

beautiful

Rekonvalescence:

7 dnů

Odstranění křečových žil (varixů)

Odstranění křečových žil neboli varixů nepatří dnes jen k estetickým ošetřením, ale má hlavně preventivní charakter. Eliminuje totiž závažné zdravotní potíže, jako jsou např. trombózy nebo bércové vředy, nemoci lymfatického systému. Odstranění křečových žil se zaměřuje jak na metličkové žilky, tak na velké křečové žíly. Na jejich vzniku se podílejí genetické dispozice, způsob života, nadváha, kouření, namáhavé stání při práci, nebo naopak dlouhé sezení, nedostatek pohybu, těhotenství, případně kombinace těchto faktorů.
Odstranění křečových žil provádíme buď sklerotizací nebo vysokovýkonným špičkovým laserem. Obě metody jsou dnes svou účinností a šetrností vyhledávanější než klasická chirurgická léčba, navíc méně organismus zatěžují.

Bližší informace k zákroku

Odstranění křečových žil laserem

Odstranění křečových žil se provádí ambulantně šetrným laserovým zákrokem. Za pomoci malého vpichu nebo miniaturním naříznutím od 1–4 mm je do žíly vpraven optický laserový paprsek (vlákno), který poškozenou žílu zataví (uzavře), poté je vyjmuta nebo se ponechá a dojde k jejímu vstřebání. Zákrok probíhá pod ultrazvukem, aby bylo odstranění křečových žil co nejúčinnější a pod kontrolou. Odstranění křečových žil za pomoci laserového paprsku využívá světelné energie, kterou při působení na ošetřovanou žílu mění na energii tepelnou. Následně je laserový paprsek jednoduše vstřebáván krevním řečištěm.

Velkou výhodou odstranění křečových žil laserem je to, že se odstraňují pouze poškozené části žil, jde o nejšetrnější moderní zákrok bez hospitalizace, pracovní neschopnosti či omezování v běžném životě.

Miniinvazivní zákrok odstranění křečových žil laserem se provádí v místním znecitlivení a nezanechává jizvy.

Odstranění křečových žil sklerotizací (injekčně)

Odstranění křečových žil za pomoci skleroterapie probíhá jednoduchým způsobem – do postižené žíly (nejčastěji se tato forma ošetření provádí u malých metličkových či středně velkých křečových žilek, nebo jím může být doplněna léčba odstranění křečových žil laserem) je injekčně mikrojehličkou vpraven speciální léčivý roztok, který žilku rozloží a poté je organismem vstřebána. Po ošetření odstranění křečových žil sklerotizací je doporučováno nošení elastických obinadel nebo kompresních punčoch, aby bylo zabráněno vratnému průchodu krve do žilky a nedošlo tak znovu k jejímu vyklenutí.

Výsledný efekt odstranění křečových žil sklerotizací závisí na správném kompresním působení (utažení), je proto velmi důležité min. měsíc dodržovat pokynů ošetřujícího lékaře a kompresní bandáž nebo punčochy nosit po celou tuto dobu s výjimkou osobní hygieny.

Výhody zákroku

Odstranění křečových žil efektivně pomáhá zkvalitnit pacientovi život, preventivní účinek zabraňuje mnoha závažným zdravotním problémům a viditelně zlepšuje vizuální stránku kůže.

  • checkVysoce účinná metoda
  • checkExkluzivní vysokovýkonné lasery
  • checkMinimalizace zátěže bez nutnosti hospitalizace
  • checkŠetrný ambulantní zákrok
  • checkLéčba všech forem křečových žil

Průběh ošetření

Odstranění křečových žil je ambulantní zákrok v lokální anestezii, dle dohody lze i v analgosedaci, výjimečně pro citlivější pacienty může být zákrok proveden v plné narkóze. Paprsky laseru proniknou do povrchové žilní tkáně s požadovanou radiofrekvenční energií, aniž by porušovaly dermis. Při působení světelné energie dochází k absorpci hemoglobinu, následnému tepelnému zahřátí a k eliminaci křečových žil. Zákrok je téměř bezbolestný, trvá kolem 30 minut, po ošetření se pacient bez omezení vrací do každodenního života.

Při odstranění křečových žil sklerotizací se místo vpichu po vpravení roztoku okamžitě přelepí náplastí s gázou a na ošetřovanou oblast je nasazena stahující elastická bandáž, pacient po 2 hodinách odchází domů.

Před zákrokem

Odstranění křečových žil laserem nebo sklerotizací má obrovský preventivní a zdravotní význam. Ošetření je pro organismus šetrné, efektivní a jednoduché, přesto i zde platí určitá omezení, pro koho není zákrok vhodný.

Po zákroku

Odstranění křečových žil patří k jednoduchým, šetrným a neomezujícím zákrokům estetické medicíny. Po ošetření se může pokožka několik hodin projevovat začervenáním nebo malými modřinkami, které během týdne vymizí. Po odstranění křečových žil doporučujeme zvýšit aktivní pohyb – rychlá chůze, jízda na kole, běhání. Výsledky po odstranění křečových žil bývají velmi účinné, závisí však na genetických dispozicích a kvalitě cévní stěny. Po odstranění křečových žil dochází k viditelnému zlepšení vzhledu asi po 4 týdnech.
Odstranění křečových žil sklerotizací je potřeba opakovat, v závislosti na ošetřované ploše, 2–4x po přibližně 4 týdnech.

Každý z nás má genetické dispozice, které mu předurčují jeho zdravotní stav. Mnohé můžete ovlivnit správnou životosprávou, zdravým životním stylem a prevencí. Odstranění křečových žil je již následným průběhem každého jednotlivce, řeší nejen estetiku, ale v mnoha případech Vám může zachránit život. Neodkládejte ošetření do budoucna, ale řešte to hned.

Zavolejte mi

Vyplňte e-mail nebo telefon a my Vám zavoláme zpět.

Využijte nezávazné konzultace

Více o Premier Clinic

The tabs are working. Please, note, that you have to add a template to the library in order to be able to display it inside the tabs.
×