Zarůstající chloupky nejefektivněji vyřeší epilace laserem

Zarůstající chloupky jsou zpravidla následkem depilace žiletkou nebo epilace strojkem. Holení je jednoduché a rychlé, jenže pleť zůstane dokonale hladká jen do druhého dne.

Chcete předejít zarůstání chloupků? Vhodnou alternativou je laserová epilace. Přečtěte si, co je příčinou zarůstání a jak se ho zbavit s pomocí různých prostředků a metod. Dozvíte se také, proč je právě laserová epilace optimálním řešením. 

Zarůstající chloupky jsou neestetické a bolestivé

Zarůstání chlupů trápí ženy i muže. Objevuje se prakticky na všech holených či epilovaných místech. Obzvlášť nepříjemné je pak zarůstání chloupků v tříslech.

Proč byste tento problém neměli podceňovat?

Dochází k němu po holení, epilaci strojkem (méně často voskem a cukrovou pastou). Chlup po odstranění vyroste špatným směrem. Není totiž dostatečně silný, aby prorazil na povrch pokožky. Začne se stáčet směrem dovnitř nebo do stran. Tato situace je extrémně nepříjemná především po depilaci intimních partií.

V daném místě se vytvoří zánětlivý, načervenalý hrbolek. Zánět je automatická odpověď organismu, který se přirozeně brání proti “vetřelci”. Často je tak zarudlé místo bolestivé a může se v něm tvořit i značné množství hnisu. 

Laserová epilace vás zbaví zarostlých chloupků rychle, komfortně a takřka bezbolestně

Laserová epilace vyřeší všechny obtíže, kterým jste museli čelit po klasické depilaci a mechanické epilaci.
Podrážděná pokožka, efekt “husí” kůže, menší či větší řezné ranky jsou naprosto běžné následky holení žiletkou. Zarudnutí kůže, krvácení z drobných ranek a přecitlivělost jsou zase typické důsledky tradičních epilačních procedur.

Nejšetrnější je v tomto ohledu epilace cukrovou pastou, která je obecně dobře snášená. Nicméně ani cukrová epilace není bezbolestná a nedokáže zabránit zarůstání.

V tomto ohledu nemá laserová epilace konkurenci.
Je to nejméně invazivní metoda odstraňování ochlupení z různých tělesných partií. Vzhledem k tomu, že chloupek zcela eliminuje, jsou výsledky u valné většiny klientů trvalé (v závislosti na barvě ochlupení a pokožky).

Pokud je chloupek zcela zničený, již znovu nevyroste. Tím se minimalizuje zarůstání a celkově se zlepší stav pokožky.

Absolvujte laserovou epilaci v Praze v příjemném prostředí naší moderní kliniky. 

Máme k dispozici nejmodernější laser, který disponuje speciální chladicí koncovkou.
Laserová epilace na naší klinice je tedy prakticky bezbolestná.

3 hlavní příčiny zarůstání chloupků na nohou a dalších tělesných partiích

  1. Špatná technika holení žiletkou, holicími nebo epilačními strojky.
  2. Odumřelá kožní buňky mohou ucpat folikuly na povrchu pokožky. Vytvoří bariéru a chlup je nucen změnit směr růstu.
  3. Zarůstání vousů (nejčastěji kudrnatých) může způsobovat genetická predispozice (pseudofolliculitis barbae). V tomto případě je nejlepším řešením návštěva dermatologa. Chloupky na bradě rostou i ženám, ale zpravidla správným směrem. Mají totiž jinou strukturu než mužské vousy. 

Jak na zarůstající chloupky po holení?

Vě většině případů jsou zarůstající chloupky po depilaci následkem špatné techniky holení a používáním nevhodných žiletek nebo depilátorů.

Pokud chcete eliminovat nebo alespoň zmírnit nejběžnější potíže, před každou depilací zkontrolujte stav vaší žiletky nebo holicího strojku.
Holítka nesmí být rezavá, špinavá a tupá. Holicí potřeby musí být čisté a ostré.

Holítka po použití umyjte, šetrně osušte a uložte na suché místo.

Před depilací se naložte do vany nebo se osprchujete teplou vodou (holte se až na konci sprchování). Holení usnadní holicí pěna, gel nebo mýdlo s obsahem hydratačního krému.

Holení proti směru růstu chloupků je sice efektivnější, ale zároveň zvyšuje riziko zarůstání.

Jakou použít kosmetiku proti zarůstání chloupků?

Pokud preferujete holicí strojky a žiletky, kupte si vhodný hydratační gel nebo pěnu, které se nanáší na vlhkou pokožku. Poté aplikujte hydratační nebo regenerační krém, který zklidní podrážděnou pleť. Ideální je přírodní kosmetika, která neobsahuje chemické přísady.

V případě, že preferujete epilátor, před epilací byste se měli osprchovat. Dosáhnete tak stejného efektu jako při holení. Pokožka bude vláčná a chloupky změknou. Epilace díky tomu bude mnohem příjemnější. Po epilaci naneste vhodný hydratační krém.

V současné době lze koupit i speciální krémy proti zarůstání chloupků. Můžete je zakoupit v lékárně nebo drogerii. 

Vyzkoušejte domácí peeling proti zarůstání chloupků

Peelingy mají exfoliační účinky. Slouží tedy jako účinná prevence. Abyste posílili účinek peelingu, je nutné jej provádět pravidelně. Můžete si vybrat z široké nabídky kosmetických produktů, nebo si připravit zcela přírodní domácí peeling. Stačí vám k tomu jen pár běžně dostupných ingrediencí.

Na přípravu tělové peelingu potřebujete:

  • ½ hrnku cukru,
  • 1 lžíci oleje (olivový, kokosový atd.),
  • 1 lžíci medu,
  • šťávu z půl citronu.
Zarůstají vám chloupky a kromě toho se vám na kůži vytvořily i podezřelé kožní útvary? Provádíme také laserové odstranění různých kožních výrůstků.

V jakých oblastech dochází k zarůstání chloupků nejčastěji?

Zarůstání se nevyhýbá téměř žádné tělesné partii. Nelze ale generalizovat, protože je tento problém značně individuální. 

Záleží na:

Muži zpravidla bojují se zarůstáním vousů na obličeji a krku, zatímco ženám komplikuje život zarůstání chloupků v intimních partiích, na nohách nebo v podpaží.

Třísla, tvář a podpaží jsou pokrytá jemnou a citlivou pokožkou, proto je nutné je depilovat/epilovat velmi šetrným způsobem. V tříslech zarůstají chlupy velice snadno. Pomůže, pokud budete striktně dodržovat základní pravidla. Nikdy chloupky neholte v protisměru.

Nejšetrnější metodou, jak odstranit chloupky z obličeje a dalších senzitivních partií je jednoznačně laserová epilace. 

Zarůstání chloupků vám může způsobit doživotní následky

Hrbolek s chloupkem uvnitř se může opravdu bolestivě zanítit a několikanásobně zvětšit svou velikost. Je extrémně citlivý na dotek a může nenadále prasknout. Prasklý hrbol poměrně hodně krvácí. Vznikne hluboká ranka, po které vám zůstane jizva.

To se může navíc neustále opakovat. Do otevřené rány se vám mohou dostat nečistoty a bakterie. Chronické případy je pak nutné léčit antibiotiky.

Postižené místo po čase změní barvu nebo hrbolek ztvrdne a musí se odstranit chirurgicky. 

Související příspěvky