Prsní implantáty - nejdůležitější informace, rady a tipy

Prsní implantáty jsou vyrobené z moderních materiálů, které musí splňovat nejvyšší standardy. Augmentace prsními implantáty je díky špičkovým technologiím a zkušenosti lékařů bezpečnou operací.

Nicméně stále se jedná o zákrok, který významně změní váš život.

Pro laika nemusí být vůbec snadné orientovat se v široké nabídce různých značek, velikostí a tvarů. Správný výběr je ale pro konečný výsledek naprosto zásadní. 

Pokud chcete o dané problematice vědět víc ještě před první konzultací u lékaře, v našem článku najdete jasné a stručné odpovědi na všechny palčivé otázky, které si před operací kladou naprosto všechny ženy. Dozvíte se také řadu zajímavostí a tipů, které vám pomohou zvolit optimální variantu právě pro vás

Prsní implantáty je nutné vybírat s ohledem na vaši tělesnou konstituci

Zvětšení poprsí je pro většinu žen významným životním krokem, o kterém často sní několik let. Do ordinace řada pacientek přichází s naprosto jasnou představou o tom, jak by měla jejich budoucí ňadra vypadat. 

Výběr implantátů je velmi osobní záležitost, do které se odráží vaše přání a také očekávání. Špičkový plastický chirurg si toho je plně vědom a vždy se snaží vyjít pacientkám vstříc. 

Nicméně samotný výběr ovlivňuje i řada dalších faktorů, které je nutné zohlednit nejen z důvodů estetických, ale také zdravotních.

 

Lékař vás provede celým procesem výběru a společně zvolíte nejoptimálnější velikost a tvar.

Plastický chirurg navrhne velikost a tvar prsních implantátů na základě vašich tělesných proporcí:

  • šířky ramen,
  • obvodu a šířky ňader,
  • šířky a obvodu hrudníku,
  • šířky boků.

 

Mimo to musí také zohlednit poměr mezi vaším pasem a boky a změřit vzdálenost mezi ňadry. Lékař také zhodnotí tvar a pevnost vašich prsou. Pokud jsou vaše ňadra povislá, bude pravděpodobně nutná i modelace, protože jen vložení implantátů by nebylo dostatečným řešením. Konečný výběr ovlivňuje také množství krycí kůže, podkožního tuku, velikost žláz a stav svalů.

Proč se vám vyplatí řídit se doporučením lékaře, i když jste měly o tvaru a velikosti původně jiné představy?

  1. Příliš velká velikost působí plastickým dojmem. Velikost a tvar poprsí je samozřejmě otázkou vkusu dané ženy. Jde vám výhradně o to, aby byl výsledek co nejpřirozenější? Vyslechněte si názor zkušeného lékaře a nebojte se zeptat, pokud vám není cokoliv jasné. 
  2. Nadměrná velikost může ohrozit vaše zdraví. V těchto případech dochází častěji k ztuhnutí prsou a vzniku vazivových kapes. Může také dojít k zhoršenému hojení pooperačních jizev. Příliš těžké implantáty také přetěžují páteř a mohou vést k chronickým bolestem. 

 

Lékař se bude vždy snažit vyhovět vašim požadavkům, ale je jeho povinností seznámit vás se všemi riziky.

Jako jediní v ČR máme k dispozici revoluční 3D Scanner DIVINA.

Díky němu již během konzultace uvidíte, jak budou vaše prsa vypadat po operaci.

Rozdělení prsních implantátů dle druhu

Poté co si vás lékař přeměří a poslechne si vaše přání a požadavky, musí kromě adekvátní velikosti a tvaru zvolit výšku profilu a zaměřuje se i na kohezivitu gelu a typ povrchu. 

Nabídka silikonových implantátů se za posledních deset let rozšířila o nové produkty. Výrobci přicházejí s ještě bezpečnějšími variantami a nabízí také revoluční odlehčené implantáty. Díky široké nabídce tvarů a značek si vybere každá žena, ať už jsou její nároky jakékoliv.

Vybrat si můžete běžné nebo odlehčené prsní implantáty

Implantáty lze rozdělit do dvou základních skupin podle typu materiálu, ze kterého byly vyrobené. Oba druhy jsou naprosto bezpečné a splňují vysoké standardy EU. Liší se ale svými vlastnostmi.

Běžný typ tvoří silikonový obal a uvnitř se nachází špičkový kohezivní gel.

+ Disponují certifikací CE a FDA– Mají vyšší hmotnost
+ Lékaři i pacientky s nimi mají již dlouholeté zkušenosti– Časem mohou vlivem gravitace klesnout
+ Jsou odolné vůči tlaku– Větší velikosti mohou překážet aktivním sportovkyním
+ Drží dobře tvar 
+ Nezpůsobují alergické reakce 
+ Jsou cenově dostupné 

Odlehčené implantáty jsou až o 30 % lehčí, než běžný typ. Jejich vnitřek tvoří silikon, který spojují miniaturní vzduchové bublinky. Díky tomu jsou lehčí a také bezpečnější.

+ Dlouhodobě drží tvar– Vyšší cena
+ Mají tvarovou paměť a přirozený vzhled 
+ Díky nižší hmotnosti déle odolávají gravitaci 
+ Jsou optimální volbou pro sport 
+ Umožňují snazší vyšetření mamografem a sonem 

Povrch

Povrch prsních implantátů může být hladký nebo texturovaný. U hladkých povrchů je vyšší riziko kapsulární kontraktury. Díky texturovanému povrchu je implantát zafixovaný v původní pozici. Nejoptimálnější volbou jsou implantáty s mikrotexturovaným povrchem (přilne k prsní tkáni).

Jaký mají prsní implantáty tvar?

  • Kulaté prsní implantáty patří dlouhodobě k nejoblíbenějším. Díky tomuto tvaru vytvoříte tzv. “push-up” efekt v horní polovině ňader. Jejich základna je kulatá. Poprsí má přirozený tvar, pokud se zohlední všechny faktory (tělesná stavba pacientky atd.). Naopak nadměrná velikost kulatého tvaru na štíhlé postavě vytvoří efekt umělých prsou. 
  • Anatomické prsní implantáty jsou ideální volbou pro ženy s mírně pokleslým poprsím, které nevyžaduje modelaci. Lékaři je také volí pro pacientky se zcela plochými ňadry. Mají oválnou základnu a jsou tudíž plnější ve spodní části. Díky tomu působí velmi přirozeně, protože věrněji napodobují tvar skutečných prsou.
  • Kapkovité prsní implantáty (kapky) představují kompromis mezi kulatým a anatomickým tvarem. Mají kulatou základnu, ale plnější jsou ve spodní části podobně jako anatomický tvar. “Kapky” ale zároveň dokážou vytvořit mírný push-up efekt v horní části poprsí. Lékaři je nejčastěji doporučují ženám s mírným poklesem, u kterých ale není nutná modelace a také klientkám, které mají úzký hrudník a žádný základ. I v tomto případě lze s pomocí kapkovitých implantátů docílit přirozeného výsledku.

Prsní implantáty - velikosti

Velikosti podprsenek jsou standardně označovány písmeny A, B, C, D a tak dále. Velikost respektive objem implantátů se udává v mililitrech (ml). Přičemž 150 ml představuje přibližně jednu velikost podprsenky.

Pro lepší představu uvedeme příklad z praxe: Ženě, která doposud nosila velikost košíčků A, navrhne chirurg augmentaci implantáty o objemu 300 ml. Díky tomu se její poprsí zvětší o dvě velikosti. Bude tedy nově nosit podprsenku s košíčky C.

V některých případech přistoupí chirurg k o něco málo větší velikosti, než původně zamýšlel. Nemusíte se ničeho bát, 50 ml navíc není propastný rozdíl, ale je to dost na to, aby byl konečný výsledek estetičtější.

Na novou velikost podprsenky má vliv také zvolený tvar a profil

Profil je výška implantátu. Může být nízká, střední, vysoká a extrémně vysoká. Správnou volbou adekvátního profilu dosáhne chirurg plnějšího dekoltu. Pokud například chcete zvětšit prsa jen mírně, ale zároveň chcete docílit efektu plného dekoltu, doporučí vám malý objem s vysokým profilem.

Jsme sehraný tým zkušených odborníků s mnohaletými zkušenostmi.

Objednejte se k nám na nezávaznou konzultaci.

Naši lékaři vám navrhnou nejlepší možná řešení.

Další důležitá kritéria výběru prsních implantátů: Cena závisí na více faktorech

Cena zvětšení prsou se odvíjí od toho, jaký druh implantátu si zvolíte a zda je nutná i modelace. Běžné implantáty jsou obecně levnější než odlehčené. Dalším faktorem, který určuje konečnou cenu, je také tvar a v neposlední řadě i značka.

Průměrná cena zvětšení prsou v Praze je 73 500 Kč.

Jakou značku zvolit?

Ošetřující lékař vám na základě vašich požadavků může doporučit konkrétní značku, která bude nejlépe odpovídat vašim přáním a také životnímu stylu. Cena prsních implantátů u nás začíná na 33 000 Kč.

V případě, že v daném okamžiku nedisponujete potřebnou finanční hotovostí, nemusíte váš sen o
krásnějších ňadrech odložit na neurčito.
 
Plastické operace všeho druhu můžete na naší klinice financovat prostřednictvím úvěru.

Jak dlouho vydrží prsní implantáty?

Moderní technologie zvyšují bezpečnost a odolnost, nicméně prsní implantáty na celý život nevydrží. Každá žena má jinou stavbu těla a strukturu kůže. Má také jiný životní styl. Interval výměny tedy ovlivňuje i řada vnějších a vnitřních faktorů. Obecně se ale doporučuje provést reoperaci po 10 až 16 letech. 

Lékař musí zkontrolovat stav silikonu (provede ultrazvukové vyšetření). Pokud je implantát v pořádku a klientka je s aktuálním stavem spokojená a na nic si nestěžuje, může se výměna odložit.

Kdy absolvovat zvětšení prsou po porodu?

Mladé maminky jsou často ze stavu ňader po těhotenství a v období kojení nešťastné. Výrazné příbytky a úbytky váhy v krátkém časovém sledu, se mohou negativně podepsat na vzhledu ňader. Prsa jsou nejčastěji povislá a bez objemu.

Zvětšení prsou po porodu doporučujeme odložit, až ukončíte kojení (6 až 12 měsíců).

Plastickou operaci prsou mohou absolvovat i muži

Gynekomastie u mužů se projevuje zvětšením prsních žláz. Dá se řešit dvojím způsobem: hormonální léčbou a plastickou operací. Na naší klinice provádíme exstirpaci žlázy, laserovou liposukci nebo kombinaci obojího (dle posouzení lékaře). Exstirpace žlázy se provádí v celkové anestesii.

Provádíme augmentaci implantáty značek Polytech, Motiva, Nagor, B-lite a Mentor.

Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat.

Související příspěvky