Máme otevřeno a provádíme ambulantní i operační výkony. Dodržujeme však zvýšený hygienický režim. Více informací zde.

Odstranění chloupků (trvalá epilace) laserem EPILIA

Nežádoucí ochlupení na všech možných místech těla trápí v dnešní době nejednoho z nás. Nejúčinnějším a trvalým řešením je laserové odstranění chloupků (trvalá epilace) nejen na dolních končetinách, v tříslech, na zádech, ale i na obličeji, kolem rtů, bradě, v podpaží, u mužů na prsou apod.

Neobejdeme se však bez moderní laserové techniky s trvalým účinkem odstranění chloupků kdekoli na těle. K ošetření používáme jedinečný vysokovýkonný diodový laser Epilia RF s 808 nm. Jako jediný diodový laser na světě disponuje také radiofrekvencí, díky které umí diodový laser EPILIA odstranit i světlé chloupky.

 

Diodový laser Epilia RF versus alexandritový či ošetření IPL

Klinické studie hodnotily bezpečnost, efektivitu, všestrannost i trvanlivost ošetření, a diodový laser vyšel z výše jmenovaných technologií nejlépe. Na rozdíl od alexandritového je ošetření diodovým laserem nejméně bolestivé (díky chlazení, kterým alexandritový laser neoplývá), při odstraňování chloupků s IPL (intenzivní pulzní světlo) je zase nutno ošetření několikrát opakovat a konečný efekt je pouze dočasný, vlasová cibulka se opět za cca 3 měsíce vytvoří. Navíc je s tímto ošetřením spojeno mnohem větší podráždění kůže a mohou vznikat spáleniny.

Laserový přístroj Epilia RF patří technologicky k jedničce pro odstranění chloupků. Zařaďte se mezi desítky spokojených zákazníků, kteří podstoupili odstranění chloupků tímto laserem. Neriskujte popálení a snížený efekt v kosmetických salónech a svěřte se do rukou renomované kliniky plastické chirurgie.

 

Bližší informace k zákroku

Principem metody odstranění chloupků je působení laserového paprsku, který zachytí selektivně pigment v chloupku, projde svrchní vrstvou pokožky, aniž by ji poškodil, až k vlasové cibulce, a tepelným působením ji zlikviduje. V případě světlých nebo slabých chloupků, na které působí zároveň radiofrekvenční vlnění, které se nespojuje s pigmentem chloupku, se za pomoci ochlazování horní vrstvy pokožky daří účinně odstraňovat kořínky včetně cibulek v těch nejspodnějších vrstvách.

Jelikož laser působí na chloupky, které jsou ve stádiu aktuálního růstu, je jich při jednom ošetření odstraněno asi třetina, proto je laserové odstranění ochlupení nezbytné opakovat. V závislosti na velikosti ošetřované plochy se zákrok provádí cca 5x, vždy s časovým rozestupem 3 až 9 měsíců. Poté je zákrok trvalejšího charakteru.

Proč je nutné opakování ošetření? Při zákroku jsou některé chloupky ve spící (katagen) nebo vypádavací (telogen) fázi, tudíž je nelze odstranit. Odstraňují se pouze ty, které se nacházejí ve fázi růstové, čili v anagenu. Není to z důvodu, že by laser byl neúčinný.

 

Výhody zákroku

Zdvojená účinnost laseru umožňuje odstranění jak světlých, tak jemných chloupků, což jiné laserové přístroje neovládají. Zákrok je šetrný, a díky mimořádné výhodě – ochlazování při zákroku – i bezbolestný.

 

Průběh ošetření

Zákrok probíhá ambulantně, bez anestezie či znecitlivění, bez nutnosti rekonvalescence. Díky nejefektivnějšímu laserovému přístroji probíhá odstraňování chloupků rychle a bezbolestně. Na oholené pokožce za pomoci chlazení (chrání vrchní vrstvu pokožky) plynulým pohybem cílí laserový paprsek se speciální vlnovou délkou na vlasovou cibulku a tu zničí. Pro choulostivější místa, jako jsou oblasti na obličeji, podpaží nebo krajina intimních míst lze využít kvalitní německý přístroj k ochlazování dané pokožky ZCryo6 zcela zdarma.

 

Před zákrokem

Šetrný zákrok je bez potíží snášen, je nutné však dodržovat několik pravidel, aby ošetření bylo provedeno co nejlépe. Před zákrokem je potřeba chloupky nevytrhávat, je povoleno je jenom zastříhávat nebo zbavovat holením, jinak bychom nedocílili správné účinnosti laseru. Omezení při laserovém ošetření platí i pro čerstvé opálení po pobytu na sluníčku. 24 hodin před zákrokem chloupky úplně vyholte.

 

Kontraindikace:

Po zákroku

Po ošetření může pokožka vykazovat zarudnutí a malinké otoky. Je žádoucí ledování ošetřených oblastí, mazání hydratačními krémy s aloe vera či panthenolem. Po zákroku se vyhněte přibližně 14 dnů opalování, soláriu, bazénům, saunování, aby nedošlo ke zbytečnému nežádoucí hypo/hyperpigmentace kůže. Pokud budete pobývat na sluníčku, chraňte si pokožku kvalitními opalovacími krémy s vysokým PH faktorem. Není vhodné také používat do ošetřených oblastí (podpaží) deodoranty, min. 1 den.

Dnešní moderní doba si žádá kvalitní a účinnou techniku, profesionální a lidský přístup. Doby, kdy naši předkové nadměrné či nehezké ochlupení vůbec neřešili, jelikož lasery neznali, je již dávno za námi. Krásná a hladká kůže je rozhodně příjemnější, nejen z estetického, ale i psychického hlediska.

 

Nežádoucí ochlupení na všech možných místech těla trápí v dnešní době nejednoho z nás. Nejúčinnějším řešením je laserové odstranění chloupků (trvalá epilace) nejen na dolních končetinách, v tříslech, na zádech, ale i na obličeji, kolem rtů, bradě, v podpaží, u mužů na prsou apod.

Neobejdeme se však bez moderní laserové techniky. K ošetření používáme jedinečný vysokovýkonný lékařský diodový 808 nm laser EPILIA RF. Jako jediný diodový laser na světě disponuje také radiofrekvenční technologií, pro lepší a rychlejší výsledky.

Diodový laser Epilia RF versus alexandritový laser či ošetření IPL

Klinické studie hodnotily bezpečnost, efektivitu, všestrannost i trvanlivost ošetření a diodový laser vyšel z výše jmenovaných technologií nejlépe. Na rozdíl od alexandritového laseru je ošetření diodovým laserem nejméně bolestivé (díky chlazení, kterým alexandritový laser nedisponuje), při odstraňování chloupků s IPL (intenzivní pulzní světlo) je zase nutno ošetření vícekrát opakovat a kvýsledný efekt je pouze dočasný, vlasová cibulka se opět regeneruje v řádu několika měsíců. Navíc je s tímto ošetřením spojeno mnohem větší podráždění kůže a mohou vznikat častěji spáleniny.

Laserový přístroj EPILIA RF patří technologicky k jedničce pro odstranění chloupků. Zařaďte se mezi desítky spokojených zákazníků, kteří podstoupili odstranění chloupků tímto laserem. Neriskujte popálení a snížený efekt v kosmetických salónech a svěřte se do rukou renomované kliniky estetické medicíny.

 

Bližší informace k zákroku

Principem metody odstranění chloupků je působení laserového paprsku, který zachytí selektivně pigment v chloupku, projde svrchní vrstvou pokožky, aniž by ji poškodil, až k vlasové cibulce, a tepelným působením ji zlikviduje. V případě světlých nebo slabých chloupků, na které působí zároveň radiofrekvenční vlnění, které se nespojuje s pigmentem chloupku, se za pomoci ochlazování horní vrstvy pokožky daří účinně odstraňovat kořínky včetně cibulek v těch nejspodnějších vrstvách.

Jelikož laser působí na chloupky, které jsou ve stádiu aktuálního růstu, je jich při jednom ošetření odstraněno asi třetina, proto je laserové odstranění ochlupení nezbytné opakovat. V závislosti na velikosti ošetřované plochy se zákrok provádí min 6x – 7x, vždy s časovým rozestupem cca 4 – 12 týdnů, dle druhu ošetřované partie.

Proč je nutné opakování ošetření? Při zákroku jsou některé chloupky ve „spící“ nebo „vypádavací“ fázi, tudíž na ně laser neúčinkuje. Odstraňují se pouze ty, které se nacházejí ve fázi „aktivního růstu“.

Výhody zákroku

Zdvojená účinnost laseru EPILIA RF umožňuje odstranění jak světejších, tak jemnějších chloupků, což jiné laserové přístroje neovládají. Zákrok je šetrný, a díky mimořádné výhodě – ochlazování při zákroku – i komfortní.

 • Viditelný účinek s dlouhodobým efektem
 • Kvalitní lékařský laser
 • Dvojí chlazení
 • Zbavíte se zarůstání chloupků
 • Online kontrola dotyku hlavice s pokožkou proti popálení

Průběh ošetření

Zákrok probíhá ambulantně, obvykle bez anestezie či znecitlivění, bez nutnosti rekonvalescence. Na oholené pokožce za pomoci chlazení (chrání vrchní vrstvu pokožky) plynulým pohybem cílí laserový paprsek se speciální vlnovou délkou na vlasovou cibulku a tu zničí. Pro choulostivější místa, jako jsou oblasti na obličeji, podpaží nebo krajina intimních míst lze využít kvalitní německý přístroj k ochlazování dané pokožky ZCryo6 zcela zdarma.

Před zákrokem

Šetrný zákrok je bez potíží snášen, je nutné však dodržovat několik pravidel, aby ošetření bylo provedeno co nejlépe. Před zákrokem je potřeba chloupky nevytrhávat, je povoleno je jenom zastříhávat nebo zbavovat holením, jinak bychom nedocílili správné účinnosti laseru. Omezení min. 2 týdny platí i pro čerstvé opálení po pobytu na sluníčku. 24 hodin před zákrokem chloupky úplně vyholte.

Kontraindikace:

 • Zánět, infekce, bakteriální dermatitida, užívání antibiotik
 • Porušení integrity kůže v ošetřované lokalitě
 • Nádorová onemocnění
 • Těhotenství, kojení
 • Alergie, autoimunitní choroby
 • Diabetes
 • Hormonální disbalance
 • Epilepsie
 • Cévní nemoci
 • Kardiostimulátor

Po zákroku

Po ošetření může pokožka vykazovat zarudnutí a mírné otoky. Je žádoucí aplikovaní hydratačních krémů. Po zákroku se vyhněte přibližně 14 dnů opalování, soláriu, bazénům, saunování, aby nedošlo k hypo/hyperpigmentaci kůže. Pokud budete pobývat na sluníčku, chraňte si pokožku kvalitními opalovacími krémy s vysokým ochranným faktorem. Není vhodné také používat do ošetřených oblastí (podpaží) deodoranty s obsahem alkoholu (sprejové), min. 1 den.

Dnešní moderní doba si žádá kvalitní a účinnou techniku, profesionální a lidský přístup. Doby, kdy naši předkové nadměrné či nehezké ochlupení vůbec neřešili, jelikož lasery neznali, je již dávno za námi. Krásná a hladká kůže je rozhodně příjemnější, nejen z estetického, ale i psychického hlediska.

Více informací o odstranění chloupků u nás naleznete na specializované stránce www.epilace-laserem.cz.

Odebírejte novinky


  [wpgdprc "Souhlasím se zpracováním osobních údajů."]